Žinojimas suteikia galios

conversation-3513843_960_720

Kalbumas padaro žmogų pavaldžiu, o sugebėjimas efektyviai klausytis yra labai svarbus skaitant: kai mes sąmoningai skaitome, mes sugebame skaityti „tarp eilučių“. Paprasčiausiai skaityti knygą, žurnalą, vesti paskaita ir t. t. yra gerai, bet labai svarbu pamatyti tai, kas slypi gilesne prasme ir tai suprasti.

Deja tai, kas kalbama šiuolaikinėje literatūroje, spaudoje, televizijoje dažniausiai neturi gilesnės prasmės ir taikosi į žemą sąmonės lygį bei skleisdžia primityvų mastymą. Todėl yra svarbu skaityti literatūrą, kuri pakelia sąmonę ir yra parašyta išmintingų žmonių. Lyderiams yra labai svarbu efektyviai klausytis. Jeigu stokojame šio sugebėjimo, praktiškai yra neįmanoma sėkmingai vadovauti žmonėms. Yra manoma, kad sugebėjimas efektyviai klausytis įgalina žmogų sugebėti viską, pavyzdžiui, pardavinėti. Daugelis žmonių mano, kad svarbiausias pardavėjo bruožas yra gebėjimas kalbėti, įsiūlyti ir įtikinti. Tačiau psichologai mano, kad kuo daugiau pardavėjas šnekės, tuo mažiau jam seksis prekiauti.

Kartą Kaliningrade sutikau pardavėją, kuris, matyt, buvo gavęs gerą savo srities apmokymą. Jis pardavinėjo kompiuterius ir brangius elektroninius vertėjus. Jis tai darė labai apgalvotai, prie kiekvieno rasdamas individualų priėjimą. Pardavėjas turėjo auskarą bet iš jo žvilgsnio sklido gerumas. Jis klausėsi manęs ir aš pastebėjau, kad jis nužvelgė mane nuo galvos iki kojų, atkreipdamas dėmesį į tai, kaip buvau apsirengęs. Įdomiausia tai, kad mūsų pokalbyje aš kalbėjau daugiausiai. Jis prisitaikė prie manęs, suprato, ko man reikia, nustatė maksimalią sumą, kurią galėčiau išleisti ir pradėjo kalbėti labai mandagiai ir teisingai. Ir aš nusipirkau tai, ką ji man pasiūlė, nors pradžioje ir nebuvau ypač susidomėjęs tuo, ką siūlo. Turiu pripažinti, kad vis dar esu patenkintas savo pirkiniu iki šios dienos. Jis kalbėjo su kiekvienu individualiu būdu – tai sėkmingo pardavėjo požymis.

Žmonės, kurie įgudo manęs klausytis, sugeba suprasti to, ką išgirdo, esmę. Jie įsimena vertingiausią informaciją tam, kad vėliau ją panaudotų. Štai kodėl tokie žmones turi galios. Šiame kontekste galia nereiškia, kad mes turime sugebėjimą manipuliuoti kitais žmonėmis, tai sugebėjimas tvarkytis savo gyvenime, nepriklausyti nuo išorinių sąlygų ir lengvai įveikti įvairias kliūtis.

Tiems, kurie geba klausytis, kartais pakankama tik kelių minučių, kad perskaitytų žmogų kaip atverstą knygą, ir išgirdus problemą, jiems lengva padėti ją išspręsti. Šis sugebėjimas yra ypač reikalingas žmonėms, kurie dirba konsultanto darbą. Sugebėjimas klausytis yra vienas iš pagrindinių reikalavimų tiems, kurie nori lankyti mano kursus. Nėra svarbu, kiek informacijos konsultantas pasako, kur kas svarbiau ar jis pasako reikiamus žodžius, kuriuos konsultuojamas žmogus turi išgirsti. Daug informacijos gali supainioti konsultuojamą žmogų, nukreipti klaidingu keliu ar priversti pasijausti prislėgtu. Yra svarbu, kad po konsultacijos žmogaus emocinis lygis sugrįžtų į normalų. Daug astrologų (ar astrologinių programų) siūlo daugybės puslapių horoskopo interpretacijas, bet ši informacija gali tik kažkiek patenkinti smalsumą, tačiau negali pakeisti gyvenimo. Vietoje to, kad įaudrintų konsultuojamo žmogaus vaizduotę, su daugybe informacijos ir astrologiniais terminais, geriau pasakyti tik keletą žodžių, bet tie žodžiai jam iš tiesų padėtų. Tam būtina labai dėmesingai klausytis konsultuojamo žmogaus.

Iš anglų kalbos vertė ir pagal Rami Bleckt knygą „Santykiu alchemija“ straipsnį parengė Evaldas Butkus