Žinai, ko nenori? O ar žinai, ko nori? (II dalis)

typewriter-801921_960_720

Tai štai. Dabar mes jau žinome, iš ko susideda pilnatvė, suteikianti laimės jausmą ir ko mums iki jos trūksta (anksčiau rašėme…).

Tokia yra pradžia. Ir nereikia skubėti, nereikia sau meluoti, nereikia smerkti ar gėdintis kažko. Viskas yra žmogiška, viskas pataisoma. Svarbu nustatyti aiškias koordinates, kur esame ir tai mums padės žengti kitą žingsnį – nustatyti kryptį.

Pamąstykite apie kiekvieną sritį, kiek toje srityje esate pasiekęs, ar jus tai tenkina, koks būtų jūsų tikslas ir koks būtų idealusis variantas. Būkite smulkmeniškas, paklauskite savęs, ar jums tikrai reikia to ar ano, o gal tai tik stereotipiškai primesta, tačiau jūsų laimingu tai nedaro.

Pavyzdžiui, skiltis darbas/savirealizacija. Užduokite sau klausimą, ar jūs esate patenkintas savo darbu, veikla; ar realizuojate savo sugebėjimus, savo prigimtinius gabumus; ar jaučiate pasitenkinimą dėl to, ką darote, o gal jus tai vargina ir visiškai nepatinka? Tokiu atveju pamąstykite, koks užsiėmimas suteiktų jums malonumą, džiaugsmą, kokią matote savo svajonių darbo vietą, svajonių užsiėmimą – tai, ką darytumėte su malonumu ir džiaugsmu. Šiuo metu jūs neturėtumėte vertinti nieko, tik galvokite ir nesiteisinkite, nenuvertinkite iškarto, kad tai vis tiek neįmanoma, o tiesiog leiskite sau, savo sielai, tiesiai šviesiai pasakyti ar parodyti jums, ko ji norėtų.

Kai mąstote apie finansus, reikia turėti galvoje visą materialią pusę, tai ir namai, automobiliai, daiktai, viskas, kas nuperkama už pinigus. Kitaip sakant, visas materialus jūsų turtas.

Pagalvokite, ar jums reikia 3 televizorių ir prabangių automobilių? Ar reikia didelio namo, o gal jums to visai nereikia. Gal labiau mėgstate vaikščioti pėsti ar važiuoti dviračiu. Didelis namas reikalauja daug priežiūros ir laiko, kurį galbūt mieliau skirtumėte pažiūrėti gerą kiną, lankyti šokių pamokas ar kokiam kitam savo mėgiamam užsiėmimui.

Turite suprasti, kad dažnai mes siekiame visai ne to, ko iš tikrųjų norime, o to, ko nori kiti ir kas yra primesta iš šalies. „Kaip čia dabar, mes ką prastesni? Jei kaimynas turi „mersedesą“ tai ir mes norim!“ Tačiau dažnai tai nėra tikrasis noras ir jeigu jūs nerealizuojate savo gebėjimų ir savo tikrųjų norų, o dirbate nemėgstamą, net nekenčiamą darbą tik tam, kad nusipirktumėte jums nereikalingą daiktą, turite tai išsiaiškinti ir pasakyti sau tikrąją tiesą.

Iš patirties aš žinau, kad labai daug žmonių savo sielos skyles lopo daiktais, kuriuos perka už pinigus, uždirbtus dirbant tokį darbą, kuris ir padaro sieloje tas skyles. Kartais suvokimas, kad jums reikia žymiai mažiau arba visai visai ko kito, gali atverti akis ir jūs pamatysite, kad tik atsisakę to, ko nereikia, išvysite galimybes ten, kur net neieškojote. Tada pajusite, kiek atsilaisvins energijos, kurią jūs naudojote nemėgstamiems dalykams. Nes kai darai tai, kas nepatinka, sunaudoji trigubai daugiau energijos. Iš tiesų pusę jos skiri vien tam, kad save priverstum tai daryti. Kitais žodžiais tariant, energiją, kurią galėtumėte išnaudoti siekiant savo tikslų, jūs naudojate savęs prievartavimui.

Kai pradedi daryti tai, kas tau patinka, generuoji dar daugiau energijos ir pasikrauni pats nuo to malonumo, kurį jauti dirbdamas mylimą, sielai mielą darbą. Tokiu būdu uždaras ratas atsidaro ir visa nauja energija transformuojasi į naujus jūsų gyvenimo įvykius, kurie pritraukia naujus ir dar geresnius.

Jeigu norite pagerinti savo gyvenimą, jūs turite skirti laiko pamąstymams apie jį. Reikia skirti laiko mąstymui apie save, savo gyvenimą, bent porą valandų per savaitę ir tai bus naudinga. Padarykite tai vietoje to, kad skirtumėt šį laiką žiūrėdami kvailas laidas per televiziją. Tiesiog atsisėskite tyloje ir pamąstykite apie savo gyvenimą. Kur esate, kas esate, ko norite, ką galite, ir nieko nevertindami, tiesiog patys sau atvirai išklokite visus faktus, taip, kaip viskas yra. Pažadu, laikui bėgant jūs pradėsite matyti, kad, kai tu žinai, kas esi ir kur tu nori keliauti, atsiranda daugybė kelių sprendimų.

Tai pradžia, pažaiskite, netapkite rimtuoliu, pabūkite tiesiog žaidžiančiu vaiku, kuris stato savo lėlių namus. Tada bus lengviau į viską žvelgti iš šalies, nereikės pergyventi ir graužtis, o svarbiausia, bus lengviau atsisakyti abejonių, kurios, nepamirškite, ir yra tai, kas griauna jūsų svajones.

Laukite tęsinio…

Transformacijos.lt

Redagavo Lina Šimelionytė