Ženklai, kuriuos mums siunčia pasaulis

theravada-buddhism-1908610_960_720

Jeigu jūs einate tobulėjimo bei dvasinio augimo keliu, norėdami padaryti savo gyvenimą harmoningesnį ir laimingesnį, tai tikrai esate girdėję, kad gyvenimas tame mums labai stipriai padeda, nuolat siųsdamas įvairius ženklus.

O jei esate pakankamai jautrūs, be vargo tuos ženklus pastebite ir savo veiksmus bei gyvenimo kelią koreguojate, priklausomai nuo to, ką išgirdote ar pamatėte bei supratote.

Tačiau jeigu taip nėra, bet labai norisi išmokti neracionaliąją visatos kalbą, tuomet galbūt jums padės šis straipsnis.

Pradžioje reikia suprasti, kad viskas, ką matote aplink, tai tik jūsų realybė. Įsivaizduokite, kad viskas, į ką jūs žiūrite, atspindi jus. Atspindi viską, kas yra jūsų viduje. Svarbu įsisąmoninti, kad jūs gyvenate subjektyvioje realybėje, o tai reiškia, kad jūs matote pasaulį taip, tačiau kiti mato jį visai kitaip. Kaip sakoma, kiek žmonių, tiek nuomonių. Perfrazavus galima pasakyti: kiek žmonių, tiek realybių arba kas viduje, tas ir išorėje.

Manau, kiekvienam teko susidurti su situacija, kai eidami su kokiu nors žmogumi tuo pačiu miško takeliu jūs matote ir gėritės medžių ir augalų grožiu, kvapais ir paukščių giesmėmis, o šalia einantis niurzga dėl purvo, akmenuoto tako, vėjo, balų ar voratinklių.

Galiausiai jis ir vėl įlipa į eilinę balą, tuo metu kai jūs eidamas pakėlęs galvą į viršų, gėritės dangaus mėlynumu ir nepataikote nei į balas, nei į voratinklius.

Štai tokios skirtingos žmonių realybės ir toks skirtingas mūsų visų pasaulio matymas.

Tai, ką mato jūsų pakeleivis, yra jo vidinės būsenos, vidinio pasaulio atspindys. Gal jam tuo metu buvo prasti laikai, tik jis to net nepastebėjo, nors pasaulis, kurį jis matė, jam šaukė apie tai.

Arba kitas pavyzdys: vaikštote su drauge gatve, o ji vis pastebi kitų žmonių drabužius, batus, rankines, vis parodo, pakomentuoja kitų aplink esančių išvaizdą ar statusą. Jums tie dalykai visai nekrinta į akis, jūs matote, galbūt, mažus vaikučius, tokius gražius ir simpatiškus. Ką tai gali mums pranešti? Kad viena iš jūsų visa savo esybe nori būti graži, gerai apsirengusi, turtinga, o kita trokšta susilaukti vaikelio, bet, gal jai tai nesiseka taip gerai, kaip ji to norėtų. Kiekvienos pasaulyje matosi ir išryškėja būtent tie dalykai, kuriuos jos sureikšmina savo mintyse.

Tokių ir panašių pavyzdžių galime rasti kiekvieno iš mūsų kasdieniame gyvenime. Ypač gerai mūsų vidinį pasaulį parodo žmonės esantys aplink mus. Tie, kurie yra arčiausiai mūsų ir su kuriais tenka būti kasdien – labiausiai parodo mums mūsų trūkumus.

Taigi, jeigu jums kažkas labai nepatinka žmoguje – sveikinu, būtent tai jūs turite patys. Tiesiog reikia gerai paieškoti, kur ir kada tai jumyse pasireiškia, nes mes patys savęs iš šono dažnai nematome. Ir net jei jus labai erzina kažkieno tinginystė, o jūs save laikote darbštuoliu, tikrai gerai paieškojęs ir paanalizavęs savo veiksmus, atpažinsite savyje tą patį, tik kitokiose situacijose. Būtent tai jūs ir būsite nuo savęs geriausiai paslėpęs, po ta darbštuolio kauke.

Galbūt dėl to Biblijoje ir sakoma – „mylėk savo priešą“. Ir tai labai svarbi mintis, nes tik tie žmonės, kurių labiausiai nemėgstame ar net nekenčiame, padės mums tapti geresniais ir pasikeisti į gerąją pusę. Tai paradoksas, tačiau tos savybės, kurias jūs matote kitame ir negalite pakęsti, pasislėpusios nuo jūsų pačių, gyvena jumyse ir jums trukdo.

Taigi, jei kažkoks žmogus jus siaubingai erzina, tačiau esate priverstas su juo nuolat bendrauti, bet labai norėtumėte atsikratyti jo buvimo šalia, tačiau niekaip negalite to padaryti, pradėkite analizuoti, kas jame jums labiausiai nepatinka. Ieškokite, o suradę pradėkite to paties ieškoti savyje bei tai taisyti. Kai tik jūs išgyvendinsite šiuos trūkumus iš savo vidaus, tas žmogus pats nepastebimai dings iš jūsų matymo zonos arba staiga taps jūsų draugu. Patikrinta ir ne vieną kartą. Vienas nuostabiausių patyrimų, kai pirmą kartą tai išbandai ir tai suveikia.

Dar vienas geras pranešėjas apie jūsų problemas yra jūsų naminiai gyvūnai. Jeigu jie elgiasi kažkaip ne taip, kaip kiti arba ne taip, kaip jūsų manymu turėtų, tai taip pat ženklas, kad kažkokioje sferoje jūs turite problemų.

Vaikai taip pat atspindi jūsų vidines problemas, stebėkite juos ir analizuokite save per jų prizmę, lyg tai būtų jūsų pačių atspindys.

Kur dar galima pamatyti ženklų? Visur, visur aplink jus ir visame kame. Tiesiog žiūrėkite, stebėkite savo pasaulį ir įsiklausykite, ką jis jums nori pranešti.

Pavyzdžiui aš, jei tik padarau ką nors netinkamo, būtinai gaunu mėlynę. Tiesiog stipriai kur nors atsitrenkiu ar susidaužiu į kokį kampą. Tada iš karto ir žinau už ką. Žodžiu, ženklai, iš tikro, yra visur, tik reikia juos stebėti ir analizuoti. Kai pastebėsite tendencijas, vėliau iš karto atpažinsite tą ar aną užuominą.

Jei turite klausimą, kuris neduoda ramybės, ištransliuokite jį į erdvę ir laukite atsakymo, tuo metu stebėdami viską aplinkui. Atsakymas gali ateiti bet kokiame pavidale ir net neabejokite, jis tikrai bus, tik sugebėkite jį perskaityti. Tai jau seniai patikrinta.

Kaip sužinoti, kad tai ir yra tas atsakymas? Tiesiog pasitikėkite savo vidiniu išminčiumi. Jūsų intuicija jums aiškiai pasakys – „taip, tai jis“. Kai stebėsite ir lauksite, jūs jį pamatysite aiškiai ir tikrai suprasite, kad tai tas atsakymas. Tiesiog būkite budrūs.

Jeigu atsakymas visgi neatėjo?

  1. Jūs jį pražiopsojote, tačiau tai nereiškia, kad negausite jo dar kartą. Visata jums siūs ženklus tol, kol prisibels.
  2. Jei jokių ženklų tikrai nėra ir jau ilgą laiką, gali būti, kad jūs nesate pasiruošęs paprastai teisybei. Vidinė jūsų erdvė yra užblokuota ir neleidžia pamatyti tiesos. Tačiau tai būna ypač retais atvejais ir labai jau išskirtiniais. Todėl, visgi, greičiausiai jūs nepastebėjote.

Norint gauti atsakymą, reikia labai atidžiai stebėti visokias smulkmenas ir ypač staigesnius pasikeitimus aplinkinių elgesyje. Na, o apie ilgalaikius ir įsisenėjusius reikalus jums turi pranešti pikti žmonės, ligos ir kitokie labai jau aiškūs ir nemalonūs dalykai. Suskubkite keisti tai, kas buvo netinkama, nes galiausiai jus gali perspėti taip aiškiai, kad jums tai labai nepatiks. Geriau visus tuos reikalus tvarkyti tada, kai ženklai dar tik vos pastebimi, patikėkite, tai tikrai naudingiau jums patiems.

Transformacijos.lt

Redagavo Lina Šimelionytė