Vyrų poreikiai, žvelgiant moterų akimis

Vyrų-poreikiai-moterų-akimis-žvelgiant-768×480-1

Gyvenime ne viskas klostosi lengvai. Darome klaidas, už kurias kartais tenka mokėti metų metus. Vyrų ir moterų santykių tema jaudina daugelį iš mūsų. Juk daugumą klaidų, kaip bebūtų keista, padarome būtent bendraudami su mylimu žmogumi.

Apie tai parašyta kalnai knygų, tačiau tema išlieka aktuali ir ypač mūsų dienomis, kai visuomenė tampa vis labiau susiskaldžiusi. Teorija, šiuo atveju, mažai kuo gali padėti, kadangi būtent praktikoje atsiskleidžia dauguma niuansų ir išryškėja tie negatyvūs momentai, kurių savyje ir partneryje nė nenumanėme aptikti.

Kai žmogui viskas gerai, jis neieško nieko naujo ir tenkinasi tuo, ką turi. Tačiau žmogaus prigimtis reikalauja augti ir tobulėti. Tai pasakytina ir apie santykius. O gamta, Visata mums padeda tai daryti. Štai taip ir pritraukiame sau būtent tuos partnerius, su kuriais tenka šlifuoti charakterį, suaugti, pasisemti išminties.

Vyrai ir moterys turi skirtingus gyvenimo uždavinius, kaip ir skirtingus poreikius. Negavę to, ko reikia, jaučiame vidinį nepasitenkinimą gyvenimu, kuris skatina mus leistis į paieškas. Ir jeigu tai užtrunka, prisikaupia negatyvo, kuris pradeda daryti įtaką santykiams – nepastebimai arba akivaizdžiai.

Mums reikalingas saugumas, stabilumas, pasitikėjimas rytojaus diena. Taip pat mums reikia maitintis, rūpintis organizmu ir tenkinti pagrindinius fizinius poreikius. Apie mainus, kurie vyksta tarp vyro ir moters, parašysiu kitą kartą, o dabar kalbame apie kitką – apie tai, kad be fizinių poreikių mes turime dar ir dvasinių, emocinių. Be to, vyrams jie reiškiasi ne taip pastebimai, bet dėl to šie poreikiai netampa mažiau svarbūs. Galima vyrą skaniai maitinti, skalbti jo drabužius ir juo rūpintis, tačiau daugiausia, ko gali tikėtis iš tokių santykių – paprasto dėkingumo.

Laikui bėgant toks rūpinimasis taps jam savaime suprantamu dalyku ir bus nuvertintas. Ne, visa tai vyrui, žinoma, malonu, bet ne svarbiausia. Daug moterų to paprasčiausiai nesupranta, o vėliau nustebusios šūkauja: „Aš jam pusę gyvenimo paaukojau, o jis…“. Jaukumas, komfortas, rūpestingumas – tai tik dalis to, ką moteris kuria gyvenime. Jai tai svarbu ir neretai ji pati norėtų tą patį gauti atgal. Todėl moteris ir duoda visa tai vyrui, paslapčia vildamasi gauti tai iš vyro.

Bet jeigu moteris vyro nemyli, ar meilė praėjo (jei apskritai buvo), prasidės pokalbiai pakeltu tonu, vyro žeminimas, smūgiai į jo skaudžiausias vietas. Skandalingų meilių nebūna. Tą turi prisiminti abu – ir vyras, ir moteris.

Vyrui kur kas svarbiau jausti savo būseną greta moters – jausmą, kad jis yra reikalingas, reikšmingas, lyderis, gynėjas. O dar jausti iš moters sklindantį nuoširdaus džiaugsmo, susižavėjimo srautą, išgirsti pagyrimą ir paskatinimą. Ir kuo sodresnė, pozityvesnė ši energija, tuo vyras gyvenime sėkmingesnis. Ir tada jau nėra tokia svarbi būsto atributika (jis apskritai gali nekreipti dėmesio į tvarką ir švarą namuose), jei patenkinti jo svarbiausi emociniai poreikiai.

Vyrui būtina namuose pailsėti ne tik fiziškai, bet ir morališkai – tam tikrą laiką neapsikrauti problemomis. Buityje problemų, žinoma, visada pakanka, niekur nuo jų nepasislėpsi. Kažkas sugenda, sulūžta, kažką reikia pakeisti. Visa tai galima padaryti bet kuriuo patogiu laiku. Tačiau sugrįžus namo vyrui tiesiog būtina pasinerti į namų jaukumą, pajausti, kad čia jis visada laukiamas ir mylimas. O dar – pamatyti mylimos moters šypseną, jos spindinčias akis.

Nes giluminis vyro poreikis ir jo uždavinys – padaryti savo moterį laimingą. Jeigu taip ir yra, vyras pasąmoningai save vertina. Moteris laiminga ir patenkinta, šypsosi – vadinasi, jis šaunuolis. Jeigu nuolatos nepatenkinta, pikta ir nelaiminga – nevykėlis. O štai, kad moteris šypsotųsi ir džiaugtųsi susitikimu su vyru, jai reikia patenkinti savus poreikius. Tačiau tai jau tema kitam straipsniui.

Seimairnamai.eu

Pagrindinis paveikslėlis iš svetainės Seimairnamai.eu