Vyras – gyvenimo karys

man-641691_1280

Vyrai dažnai klausia: kiek laiko man reikės kęsti tas jos isterijas? Kodėl ji nuolat nepatenkinta? Aš juk uždirbu pinigus, ko jai dar reikia? Ką man su ja daryti? Deja, retas vyras paklausia, ką aš turiu padaryti dėl savo moters?

Šie ir panašūs klausimai vyrams kyla tuomet, kai jie nuolat mato savo moterį nelaimingą. O kodėl jos taip jaučiasi? Moterys būna sunerimusios, įsitempusios ir nepatenkintos tuomet, kai jaučiasi nesaugios ir neužtikrintos dėl savo ir šeimos ateities.

Iš tiesų, gerbiami vyrai, nieko nereikia daryti, pakanka tiesiog būti:

  1. Atsakingu. Už save ir savo šeimą. Vyrai tuokiasi ne tam, kad kartu būtų lengviau eiti per gyvenimą, o tam, kad moteriai šiame gyvenime būtų lengviau. Atsakingas vyras nereiškia jokių pretenzijų žmonai: kad ji ko nors nepadarė, nepasakė ar nesutvarkė. Jis prisiima visą atsakomybę už tai, kas vyksta jo šeimoje, ir laisvai renkasi, kaip jam reaguoti į susiklosčiusias situacijas. Toks vyras globoja savo šeimą, išmano, kaip reikia elgtis, suvokia pasaulį, jo sandarą, kelia egzistencinius klausimus, ieško aukštesnės tiesos ir veda savo šeimą jos link. Tik tada jis gali tikėtis pražystančios žmonos atpildo – pagarbos, meilės, nuolankumo, atsidavimo ir ištikimybės.
  1. Globėju. Svarbu leisti moteriai pasijusti globojama – priimti visas jos emocijas, apsaugoti ją nuo jos pačios, kartais leisti „išsitaškyti“, net jeigu tai įžeidžia vyrišką ego. Kai vyras moka nuoširdžiai klausytis moters, ji, kurį laiką išsikalbėjusi, pasako tai, kas svarbiausia. Globodamas savo moterį vyras parodo, kad yra stipresnis, suteikia moteriai atramą, pirmas atsiprašo, net jeigu ir nėra už ką. Ir svarbiausia – nepriima visų moters emocijų asmeniškai! Moteriai visada sunkiau suvaldyti jusles, emocijas, norą tenkintis materialia gerove, todėl jai itin svarbu ištekėti už dorybingo vyro, kuris ją palaikys sunkiais kritimo momentais savo valia ir ryžtu ir ves kartu į dvasinį pažinimą. Moteris, jausdama vyro globą, norės jo vaikų iš visos širdies. O tokie laukiami vaikai suteiks didelės laimės savo šeimai.
  1. Asketu. Asketiškas vyras mažiau kalba, daugiau daro. Toks vyras sprendžia gerbūvio klausimus savarankiškai, neversdamas moters dirbti. Atlikdamas askezes, vyras grūdina charakterį, didina savyje vyriškąją jėgą. Priešingai, atsipalaidavimas ir patogi situacija vyrą susilpnina, jis praranda šeimos lyderio poziciją. Ryžtingai prisiimdamas šeimos aprūpinimo pareigas, vyras leidžia moteriai būti moterimi. Tuomet ji gali ramiai ir su meile rūpintis šeima ir namais, auginti vaikus. Žinoma, moteris, norėdama save realizuoti ir pabendrauti su aplinka, gali užsiimti profesine veikla, teikiančia jai malonumą.

Asketiškas vyras savęs negaili ir savo elgesiu parodo moteriai, aš – gyvenimo karys!