Ko vyrams nereikia?

two-face-635837_960_720

„Nejau nežinote, kad pirmas tikro vyro požymis yra atsakyti už tai, ką jis yra padaręs?“

M. Remarkas

Vyrams kliūtys – tai nuolatinė galimybė augti. Jiems svarbu būti griežtiems sau ir atlaidiems moterims. Tik stiprūs vyrai nusileidžia moterims ir su jomis nekovoja. Jie žino, jog savo jėgą gali demonstruoti tik su stipresniais už save. Svarbiausia vyrų savybė – atsakomybė. Tam, kad vyrai taptų atsakingi už savo veiksmus, žodžius ir pasirinkimus, jiems reikalinga pagalba. Todėl būtina žinoti, kokie veiksmai ir žodžiai gali jiems padėti tobulėti, o kokie trukdyti.

Finansinė pagalba

Jeigu vyrai skundžiasi moterims dėl finansinių sunkumų, joms nereikėtų stengtis padėti jiems finansiškai. Dažnai moterys pačios ieškosi antro darbo tam, kad padėtų išbristi iš keblios finansinės situacijos. Tačiau taip besielgdamos jos daro klaidą, dėl kurios dažniausiai nukenčia pačios. Aktyvus moters elgesys, vyrą visada padaro pasyviu.

Brangios dovanos

Vyrams nereikia brangių dovanų. Verčiau dovanokite jiems stipresnį savo tikėjimą jų jėgomis, įkvėpimą ir šilumą. Moteris neturėtų stengtis nustebinti vyrą brangiomis dovanomis, nes taip jūsų tarpusavio santykiai gali peraugti į eksploataciją.

Vyriškų problemų klausymas ir vyrų gailėjimas

Kai kurie vyrai labai mėgsta savo problemomis apkrauti moteris. Paprastai tai būna net ne sutuoktiniai. Dažniausiai moterys galvoja, kad jeigu išklausys ir užjaus, tai jų tarpusavio santykiai taps artimesni. Tačiau viskas yra atvirkščiai. Išklausyti reikia moteris. Besiskundžiantys vyrai gali reguliariai lankytis pas juos išklausančias moteris, pasakoti savo gyvenimiškas problemas, tačiau bėda ta, kad žmonos jie ieškos kitur. Tiesiog tokias atvejais moterys gali pasakyti: „tu jau „didelis“ vyras ir pats sugebi išspręsti savo problemas“. Tuomet vyrai gali jūsų atsiprašyti ir padėkoti, kad jūs jiems priminėte, jog jie jau nebe maži berniukai. Gailestis vyrą tik žemina.

Vyrui reikia duoti laiko pačiam išspręsti savo problemas. Jeigu jis pats jas išspręs, tai taps labiau pasitikintis savo jėgomis. Jei vyras vis tiek jums skundžiasi, tai geriausia, ką galite padaryti, užduokite tokį klausimą: „kaip tu, brangusis, ruošiesi išspręsti tas problemas?“. Tik jokiais būdais nesistenkite jam patarinėti. Tiesiog uždavinėkite tokį klausimą iš smalsumo, bet ne kaip mokytojos. Pavyzdžiui: „Įdomu, ar galima kažkaip išspręsti šią problemą? Kaip tu manai, kokie yra galimi variantai, kad išeitume iš šios keblios situacijos? Kažin ką galima padaryti tokiais atvejais?“

Šiuos klausimus moteris turėtų užduoti ramiai, o sprendimus reikėtų palikti vyrui. Taip besielgdama ji parodys vyrui, kad jį palaiko, juo tiki ir jis tikrai sugebės pats rasti problemos sprendimo būdą. Vyrams yra būtinos gyvenimiškos problemos ir pamokos, nes tik jas išspręsdami jie gali augti ir tapti stipriomis asmenybėmis.

Patarimų davimas

Jeigu vyras klausia: „kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje?“ Moteris turėtų sakyti: „brangusis, tu pats geriau viską žinai“. Duoti patarimą vyrui, tai prisiimti dalį atsakomybės, todėl atsakomybę geriau palikite vyrams.

Mokymas

Daugelis moterų bando įsiūlyti vyrams knygas, paskaitas ir t .t. Tačiau kur kas efektyviau yra pačioms tapti laimingoms, tuomet ir aplinkiniai patys pradės klausinėti: „kaip jūs tai padarėte?“. Jeigu vyrai pradeda klausinėti, tai moterys neturėtų prisiimti mokytojos vaidmens. Geriau sakykit, jog jūs ir pati tik neseniai viskuo pradėjote domėtis, kad klausėte šią paskaitą ar skaitė tą knygą…

Moterys netinkamai elgiasi tada, kai galvoja, jog vyrai be jų nesusitvarkys, neišgyvens ir tik jos gali jiems padėti.  Tokiais atvejais kai tik jos padės jiems išlipti iš vienos „duobės“, netrukus jie vėl įkris į kitą. Geriausia, ką gali padaryti moterys, tai įkvėpti vyrus. Tada jie patys supras, jog gali rasti išeitis iš visų situacijų ir su viskuo susitvarkyti patys, o moterys taps laimingos jausdamos, kad atlieka savo kaip įkvėpėjos pareigas.

Linkiu jums kuo geriausios kloties!

Egidijus Gubinas

Redagavo Lina Šimelionytė