Vilniuje pradėjęs veikti Veganų turgelis kvies žmones labiau rūpintis sveikata

CannaMama-EvelinaMichalovskyte

Šeštadienį Vilniuje prie prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ atidarytas Veganų turgelis – jis veiks kiekvieną šeštadienį visą vasarą. Lankytojams siūloma paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų bei desertų, atsigerti arbatos, kavos, gaiviųjų gėrimų, įsigyti įvairių produktų, pusfabrikačių, sveikatingumo prekių, natūralios kosmetikos ir švaros priemonių, Zero Waste (gyvenimo be atliekų) reikmenų ir t.t.

 „Esame patenkinti, pirmasis turgelis praėjo itin sklandžiai, turėjome platų asortimentą maisto bei kitų prekių, net liūtis palaukė kol pabaigsime ir tik tada prapliupo“, – šypsojosi renginio organizatorė Ventė Viteikaitė, daug kam žinoma kaip grupės „Lietuvos veganai“ socialiniame tinkle „Facebook“ įkūrėja ir administratorė bei augalinio maisto festivalio „Vegfest LT“ organizatorė.

Turgelio idėja – supažindinti visuomenę su veganišku, tvariu gyvenimo būdu bei paskatinti labiau rūpintis savo sveikata. Turgelio dalyviai atrenkami itin kruopščiai – pirmenybė teikiama sveikus produktus siūlantiems gamintojams ir prekeiviams, ir didžiausią jų dalį sudaro nedideli vietiniai verslai. „Karantino laikotarpis jiems buvo itin sunkus. Norime padėti jiems kuo greičiau vėl atsistoti ant kojų, tad dalyvio mokestį padarėme itin nedidelį“, – sakė V.Viteikaitė.

Dėl įvestų ribojimų į rudenį buvo nukelti visi didieji „Vegfest LT“ festivaliai, tad renginių, susitikimų yra labai išsiilgusi ir visa veganų bendruomenė. Šis turgelis sulaukė didelio jos palaikymo.

Nors turgelis yra žymiai mažesnis už „Vegfest LT“ renginius, jame bus galima įsigyti nemažai festvalio lankytojams įprastų prekių. Kai kurie dalyviai – jau matyti „vegfestuose“, tačiau bus ir naujokų. Turgelio dalyviai keisis, tad atėjusieji kiekvieną kartą ras vis kitų dalykų.

Kaip ir įprasta „Vegfest LT“ renginiams, bus papildomų atrakcijų – veiks Vaikų zona, gros didžėjai ir gyvos muzikos atlikėjai, vyks įvairūs konkursai ir t.t. Renginio atidaryme lankytojų nuotaiką skaidrino šiuo metu Lietuvoje gyvenantis DJ Somehandsome iš Sankt Peterburgo.

„Džiaugiamės, kad vėl galime susiburti ir tikimės, kad Veganų turgelis bus pamėgtas vilniečių bei miesto svečių“, – sakė organizatorė. Pirmuosius veganiškus renginius ji pradėjo organizuoti 2016 m. Jie greitai išpopuliarėjo, daugelis jų buvo sausakimši.

„Jau kurį laiką galvojau apie nuolatinį veganišką turgelį, kokius turi Londonas, Berlynas, Varšuva ir daugybė kitų didmiesčių, tačiau gyvenu Jungtinėje Karalystėje ir tai įgyvendinti Lietuvoje būtų buvę sudėtinga, tačiau aplinkybės susiklostė taip, kad šią vasarą leisiu Vilniuje ir supratau, kad būtent dabar yra metas tai padaryti“, – savo idėją paaiškino V. Viteikaitė. Nors turgelis kol kas suplanuotas tik iki metų galo, galbūt jis taps nuolatiniu.

„Noriu pabrėžti, kad šis turgelis yra skirtas ne tik veganams, jame laukiami ir visi besidomintys, tie, kuriems svarbu jų bei jų šeimos sveikata. Atmosfera turgelyje yra itin draugiška, galima apsilankyti su visa šeima, atsivesti keturkojus augintinius“, – teigė sumanytoja.

Daugiau informacijos rasite čia.

Saulė Sakalauskaitė

Evelinos Michalovskytės, Gintarės Stepanavičiūtės, Gabrielės Bražėnaitės, Gabrielės Mortos Vilkaitės nuotraukos