Vienatvė: sukrečianti tiesa

Visi žinome, kad nuo diabeto galima mirti, o cigaretės gali sumažinti gyvenimo trukmę. Tačiau dauguma iš mūsų nežinome, kad vienatvė mūsų sveikatai gali turėti labai panašų poveikį.

Praėjusių metų Valentino dieną BBC padarė didžiausią vienatvės eksperimentą istorijoje. Jame dalyvavo 55 000 žmonių iš viso pasaulio. Buvo nustatyta, jog neigiamas vienatvės poveikis mūsų sveikatai panašus į 15 per dieną surūkytų cigarečių, ir mūsų gyvenimo trukmę gali sumažinti net 8 metais.

Vienatvės epidemija plinta taip greitai, kad nuo jos kenčia jau 1,1 milijono britų ir net iki 50 % amerikiečių. Jungtinėse Valstijose 1 iš 4 žmonių pasisakė neturintis žmogaus, kuriam galėtų pasipasakoti. Vienatvė nebūtinai reiškia, jog esame vieni. Tai labiau jausmas, kad neturime ryšio, nesame mylimi mus supančių žmonių. Būtent todėl tiek daug žmonių jaučiasi vieniši, nepaisant to, kad gyvenime juos supa daugybė kitų žmonių. Mes galime būti įsipareigoję, draugauti ar net būti susituokę, tačiau vis tiek jausti tą gėlą širdyse.

Šaknis, neleidžianti mums jausti tarpusavio ryšio su kitais, yra ryšio su pačiu savimi nebuvimas. Labai lengva pasijusti vienišam net būnant kartu su kitais žmonėmis, jei nepalaikome ryšio su pačiu savimi. Galime leisti laiką, sekdami kitus socialiniuose tinkluose, ir vis mažiau laiko skirdami savęs atradimui. Galime leisti laiką fotografuodami asmenukes, bet mažiau laiko skirdami savęs kaip asmenybės suvokimui. Turime polinkį kurti paviršutiniškus santykius su kitais tiesiog todėl, kad mūsų pačių santykis su savimi yra paviršutiniškas. Mums gali nepavykti dalintis meile todėl, kad mūsų pačių širdys tuščios. Tačiau jei kasamės gilyn ir prisijungiame prie viduje slypinčios dvasios, turime galimybę pasiekti viduje glūdintį meilės pamatą ir leisti jam užlieti visas mūsų gyvenimo sritis.

Motina Teresė yra pasakiusi: „Galime išgydyti fizines ligas vaistais, tačiau vienintelis vaistas nuo vienatvės, nusivylimo ir beviltiškumo yra meilė. Pasaulyje daugybė žmonių miršta alkdami kąsnelio duonos, bet daug daugiau žmonių mirtinai trokšta bent trupučio MEILĖS.

Jo Šventenybė Radhanatha Svamis Maharadžas

Iš anglų kalbos vertė Mohini-šakti devi dasi