Veido joga (I dalis)

joga

Reguliarus veido jogos pratimų atlikimas padeda pasiekti optimalius rezultatus, pagerina veido ir kaklo raumenų tonusą, odoje atkuriama normali kraujo apytaka. Tai duoda akivaizdžių rezultatų norintiems išvengti, atsikratyti raukšlelių ir neleisti atsirasti naujoms. Atsipalaidavus raumenų spazmams, dingsta problemos, susijusios su raumenų audinių įtampa.

Pratimai veidui yra paprasti ir nereikalauja labai daug pastangų. Vienintelė sąlyga – juos reikia atlikti reguliariai. Jei jums pavyks šiam reikalui skirti 0,5–1,5 val. per savaitę (po 15–20 min. per dieną), tai po visai trumpo laiko (1–2 savaičių) jau pastebėsite pozityvų efektą. Taigi pradedam.

Rekomendacijos praktikuojantiems veido jogą

  1. Optimaliausias laikas šiai praktikai yra ką tik pabudus ryte arba vakare, prieš miegą, po visų higienos procedūrų.
    2. Prieš pradedant, visiškai nuvalykite nuo veido kosmetiką.
  2. Žmonėms, kurių oda linkusi rausti, turi paviršinių kapiliarų, reiktų labai atsargiai pasirinkti pratimų intensyvumą ir krūvį.
  3. Sergantiems chroniškomis odos ligomis rekomenduojama dermatologo konsultacija.
  4. Savarankiškai atliekant pratimus, palaipsniui didinkite pratimų skaičių ir ilginkite laiką. Laikykitės ahimsos principo ir nepersistenkite.

Veido jogos pratimų kompleksas

Jūsų dėmesiui pateikiame vieną iš galimų variantų savarankiškoms treniruotėms namuose.

1. „Karštas balionas“

Suformuokite burnoje oro rutulį ir sukite jį pradžioje prieš laikrodžio rodyklę (kairysis skruostas – viršutinė lūpa – dešinysis skruostas – apatinė lūpa), tada į kitą pusę. Leiskite raumenims trumpai pailsėti ir pakartokite pratimą 5–7 kartus.]

Šis pratimas skirtas nukarusiems skruostams, raukšlelėms, esančioms lūpų–nosies trikampyje, smakro linijos korekcijoms.

 

2. „Liežuvio judinimas“

Pratimas atliekamas panašiai kaip ir pirmasis, skirtumas tik tas, kad burnoje ne oro rutulys, o liežuvis. Padarykite 36 pasukimus prieš laikrodžio rodyklę ir tiek pat į kitą pusę. Baigę keletą minučių pailsėkite ir pastebėkite naujus pojūčius.

 

3. „Žandikaulio judinimas“

Pasistenkite apatinį žandikaulį ištempti kiek galite labiau į priekį ir užfiksuokite šioje padėtyje keletą sekundžių. Maksimaliai įtraukite jį atgal (priešinga kryptimi), prispauskite prie krūtinkaulio ir užfiksuokite keletą sekundžių. Tuomet nefiksuodami padarykite kelis judesius į vieną ir kitą šoną. Intensyviai judinkite žandikaulį į šonus 10–20 sekundžių, iš pradžių į kairę, po to į dešinę pusę. Viską pakartokite 5–7 kartus.

Šis pratimas stabdo pagurklio atsiradimą, stiprina skruostų ir kaklo raumenis.

4. „Įtempti skruostai“

Iškvėpdami stipriai įtempkite skruostų raumenis, stipriai suspausdami lūpas ir sukandę dantis. Fiksuokite šią padėtį keletą sekundžių. Ir įkvėpdami pilnai viską atpalaiduokite. Pakartokite 5–7 kartus. Būkite atidūs ir nepakenkite dantų emaliui! Dantų sukandimas turėtų būti saikingas.

Pratimas pagerina raumenų tonusą ir harmonizuoja kraujotaką.

Laukite tęsinio…

Straipsniu draugiškai pasidalino Saulegraza.com

Redagavo Lina Šimelionytė

Pagrindinis paveikslėlis iš svetainės Saulegraza.com