Vegetarizmas – ką sakyti tėvams?

vegetables-752155_640

Pasaulyje plinta „sveikatingumo banga“. Vis daugiau žmonių susimąsto apie gyvenimo prasmę, dvasinę ekologiją bei mitybos įpročius. Sparčiai populiarėja vegetarizmas. Nuo ko pradėti? Ką sakyti tėvams? Kaip reaguos draugai?

Sveikatingumo banga

Pasaulio sveikatos organizacija yra pripažinusi subalansuotą vegetarišką mitybą tinkama visoms amžiaus grupėms. Visuomenėje vyrauja įvairūs mitai apie vegetarizmą. Jie yra sukurti tam, kad žmonės pateisintų savo įpročius bei norus. Pamažu ir Lietuvoje pradėjo plisti „sveikatingumo virusas“. Daugėja televizijos laidų vegetarizmo tema, gausėja žmonių, kurie pakeitę savo mitybą tapo energingesni, atsikratė ligų bei pradėjo ieškoti gyvenimo prasmės.

Vidinė ramybė

Jaunam žmogui kyla gausybė klausimų bei trūksta pritarimo. Svarbu suvokti, jog mūsų gyvenimą lemia du veiksniai: likimas ir asmeninis pasirinkimas. Be abejonės, tėvų mes nepasirinksime, jie yra mūsų likimo dalis. Noras valgyti mėsą taip pat yra mūsų likimo dalis.

Medicinos daktaras Olegas Torsunovas savo paskaitose kalba apie harmoniją su savimi bei supančiu pasauliu. Kai žmogus pradeda anksti keltis, medituoti bei skaityti dvasines knygas, tada natūraliai kyla noras būti draugiškam aplinkai ir kitoms gyvoms būtybėms. Daugelis žmonių pirmiausia bando pakeisti aplinką, o tada jau tikisi pakeisti save. Tai yra didžiulė klaida. Neskubėkite. Viskas turi ateiti natūraliai. Pradžioje patys apsipraskite su savo pasirinkimu ir neskelbkite visam pasauliui, kad jau nuo šiandien atsisakote mėsos bei kitų smurtinės kilmės produktų. Laikui bėgant įgausite tinkamą supratimą bei išsiugdysite teisingos mitybos įpročius. Kai tėvai išvys jus energingą bei laimingą, jiems nebekils jokių dvejonių dėl naujojo gyvenimo būdo pasirinkimo. Galbūt net patys pamėgins įtraukti vis daugiau vegetariškų patiekalų į savo mitybos racioną.

Vegetarų bendruomenė

Internete yra gausu informacijos apie vegetarų mitybos kursus. Tai puiki galimybė susipažinti su vegetarine virtuve bei susirasti bendraminčių. Daugėja renginių, stovyklų bei seminarų sveikatingumo temomis. Informaciją apie artėjančius renginius galite rasti socialiniame tinkle„Facebook“. Didžiausios grupės: „Vegetarizmas Lietuvoje“ bei „Vegetarų mokyklėlė“. Jose gausu patarimų bei receptų. Taip pat pradėti organizuoti vegetariški piknikai didžiuosiuose šalies miestuose. Tai puiki galimybė susirasti naujų draugų bei pasisemti įkvėpimo iš bendraminčių.

Kelionė į savęs pažinimą

Mes nuolat keičiamės, atrandame bei prarandame. Gali būti, jog nebeliks „bendrų temų“ su „senaisiais draugais“, tačiau tikri draugai stengsis suprasti naująjį pasirinkimą. O galbūt įkvėpsite juos didiesiems gyvenimo pokyčiams? Taip ir prasideda kelionė į savęs pažinimą. Naujai suvokiame mus supančią aplinką. Tai ne pabaiga. Tai naujo kelio pradžia.

Pagal Torsunov.ru informaciją parengė Akvilė Voraitė