Vastu šastra patarimai. Nuo ko pradėti statyti namą ir kaip išsirinkti sklypą? (IV dalis)

living-room-2605530_960_720

Turbūt daugiau nei pusę savo gyvenimo praleidžiame namuose. Čia miegame, dirbame bendraujame. Vastu šastra– senovinis traktatas apie harmoningą architektūrą. Jame perteiktos protėvių sukauptos žinios mums, gyvenantiems šiuolaikinės civilizacijos sūkuryje. Sužinokime, kaip pasistatyti namus, kuriuose rastume prieglobstį nuo šiandieninio ūžesio. Tęsiame temą.

Durys

Įėjimui gera vieta yra šiaurinės sienos vidurys, bet yra ir kitų tinkamų krypčių. Ant durų iš lauko pusės rekomenduojama pakabinti Lakšmi, Ganešo arba karvės su veršeliu atvaizdą. Taip pat tinka svastikos ar om ženklai. Šie ženklai sustabdo negatyvią energiją, įvairias dvasias, vaiduoklius, kurie galėtų įeiti į namus.

Miegamasis

 

Miegamasis turėtų būti pietvakarių zonoje. O miegoti reikėtų galva į rytus. Miegamojo jaukumui sukurti tinka švelnios ir raminančios melsvos spalvos. Čia neturėtų būti jokių pasaulietinių knygų, televizoriaus, didelių veidrodžių, kuriuose matytumėte save miegantį. Miegamajame neturėtų būti jokių gyvūnų ir augalų. Augalai naktį sugeria deguonį ir išskiria anglies dvideginį.

Virtuvė

Virtuvei tinkamiausia vieta – pietryčiai. Šioje namo dalyje įsikūręs Agni – ugnies pusdievis. Viryklę geriausia statyti taip, kad maistą gamintume atsisukę į rytus. Vietai, kurioje valgysime, geriausia parinkti švelnias rožines, oranžines spalvas, tai stimuliuoja virškinimo ugnį. Taip pat kiekvieno kambario pietrytiniame kampe reikėtų pastatyti kokį nors ugnies simbolį. Tai gali būti žvakė, lampada, lempa arba kažkoks elektros prietaisas.

Darbo kabinetas

Darbo kambarys turėtų būti arba rytuose, arba šiaurėje. Stalas turėtų stovėti prie rytinės sienos. Tinka šviesiai žalsvos, salotinės spalvos. Šios spalvos gerina atmintį, intelektą, aktyvina protą.

Vonia ir tualetas

Vonia gali būti rytinėje arba šiaurinėje namo dalyse. Tualetas ir vonia turėtų būti atskirai, Kadangi tualeto energetika yra užteršianti, o vonios, atvirkščiai, apvalanti. Tualetui tinka pietvakarinė namo dalis, kur yra Vastu Puruša sėdynė. Jei nuspręstumėte įrengti pirtį, geriausia ją pastatyti kaip atskirą pastatą šiaurės rytiniame sklypo kampe.

Svetainė

Svetainė turi būti šiaurėje, šiaurės rytuose arba rytuose. Svetainės centrą geriausia palikti tuščią. O baldus statyti prie pietinės ir vakarinės sienų, kadangi iš šių pasaulio pusių teka neigiama energija. Gerai visokias spinteles, komodas, sunkius baldus statyti taip, kad jie užstotų neigiamą energiją iš pietų ir vakarų. Altoriui tinkamiausia vieta būtų šiaurės rytų kampas, rytinė arba šiaurinė pusė. Šiose pusėse galima pakabinti šventųjų paveikslų, ikonų. Taip pat šiaurės rytų kampas tinkama vieta įrengti mažą dirbtinį fontanėlį. Svetainei tinka baltos, šviesiai žydros taip pat šviesiai žalios spalvos. Atmosfera svetainėje turėtų būti rami, taiki, pritaikyta bendravimui.

Altorinė, meditacijų kambarys

Jei nusprendėte įsirengti atskirą kambarį dvasinei praktikai, meditacijoms geriausia jį įsirengti rytinėje, šiaurės rytų ar šiaurinėje namo dalyje. Medituojančiam ar besimeldžiančiam žmogui geriausia sėstis veidu į rytus.

Seifas, pinigai, brangenybės, svarbūs dokumentai laikomi šiaurinėje namo dalyje, nes ten yra apsistojęs pusdievis Kubera, kuris globoja turtus.

Jei pastatas turi keletą aukštų, vastu šastroje patariama, kad kiekvienas tolimesnis aukštas būtų maždaug viena dvyliktąja žemesnis, negu prieš tai esantis. Panašiai kaip gitaroje kiekviena aukštesnė nata turi trumpesnę atkarpą ant gitaros stiebo. Taip pastatas harmoningai suskambės, priešingu atveju, kiti aukštai slėgs esančius apačioje.

Ką daryti tiems, kurie jau pasistatė namą ar turi butą?

Jeigu jūs jau turite butą ar namą, galite bent iš dalies pritaikyti vastu žinias. Visada galite sunkius baldus, spintas statyti pietinėje ir vakarinėje pusėse. Ant sienų pakabinti šventųjų paveikslų – tai suteikia apsaugą namams. Taip pat tinka gražūs peizažai. Nekabinkite paveikslų su smurtinėmis scenomis, apnuogintomis moterimis, gyvūnais, karais. Gyvūnai – tai žemesnės sąmonės būtybės ir tai gali atsispindėti mūsų sąmonėje. Taip pat, jeigu turite, negailėdami išmeskite visas iškamšas, ragus, kailius ir panašiai, nes tai kitų gyvų būtybių kūnų likučiai. Taip pat namuose neturėtų būti kaktusų. Jie spinduliuoja demonišką energiją.

Mirusių žmonių ar giminaičių fotografijas galima kabinti tik ant pietinės sienos, nes tai mirties valdovo pusė. Jei ant pietinės pusės pakabinsite gyvųjų nuotraukas, tai gali neigiamai atsiliepti jų gyvenimo trukmei. Namuose reikia palaikyti tvarką ir švarą – tai labai stipriai veikia namų energetiką. Išmeskite nereikalingus daiktus, kurie užima vietą ir atima iš jūsų energiją.

O stipriausiai harmonizuosite savo namus – pastatydami į centrą Dievą. Tegul tai bus maži Dievo namai, kuriuose jūs Jam tarnausite – tarnaudami šalia esantiems. Dievas yra viso medžio šaknys ir jeigu jas laistysite – visas medis žaliuos. Dvasinė energija pasklis po jūsų namus ir kitos energijos jau taip stipriai nebeveiks. Kai žmogus gyvena dvasinėje platformoje, tampa nebesvarbu, kaip ir kur jis gyvena.

Linkiu, kad Jūsų namuose apsigyventų taika, meilė, ramybė ir Viešpats.

Informaciją parengė R. Mikšiūnaitė, svetainė: Vedukeliu.lt

Redagavo Lina Šimelionytė