Vastu šastra patarimai. Nuo ko pradėti statyti namą ir kaip išsirinkti sklypą? (III dalis)

all-white-2303897_960_720

Turbūt daugiau nei pusę savo gyvenimo praleidžiame namuose. Čia miegame, dirbame bendraujame. Vastu šastra– senovinis traktatas apie harmoningą architektūrą. Jame perteiktos protėvių sukauptos žinios mums, gyvenantiems šiuolaikinės civilizacijos sūkuryje. Sužinokime, kaip pasistatyti namus, kuriuose rastume prieglobstį nuo šiandieninio ūžesio. Tęsiame temą.

Sklypo pasirinkimas

Vastu patariama sklypą rinktis taip pat atidžiai, kaip renkamės vyrą arba žmoną, nes čia gyvensime visą savo gyvenimą, o taip pat gyvens ir tolimesnės kartos. Sklypas ir namas turi būti griežtai orientuoti pagal keturias pasaulio puses, tam, kad magnetinės linijos, einančios šiaurės-pietų kryptimi kirstų erdvę tiesiai, tekėtų neužkliūdamos. Jeigu šios energijos kažkur užkliūna, susidaro energijų sūkuriai, kurių ten gyvenantys žmonės gal ir nepajaus, bet tai gali sukelti proto neramumą.

Svarbu, kad įvairūs kalneliai, dideli medžiai, dideli akmenys, pakilimai būtų pietų ir vakarų pusėse. Nes iš tų pusių ateina tam tikros negatyvios energijos, kurių geriau išvengti. Gerai, kai šiaurės, rytų ar šiaurės rytų kryptimi yra sklypo nuolydis. Kai nuolydis yra pietų kryptimi, tai gali atsiliepti gyvenimo sutrumpėjimu, nes toje pusėje yra įsikūręs viešpats Jamaradžias (mirties valdovas). Nuolydis vakarų kryptimi gali atnešti įvairias ligas, netektis ir panašiai. Gerai, kai šiaurės, rytų ar šiaurės rytų pusėje yra vandens telkinys, tam, kad Vastu Puruša, kurio galva pritaikius sklypui jantrą yra maždaug toje vietoje, galėtų atsigerti. Jeigu toje pusėje nėra natūralaus telkinio ar upelio, galima padaryti kokį nors dirbtinį tvenkinuką ar pastatyti fontanėlį.

Sklypo forma

Palankiausia, kai sklypo forma yra kvadratinė. Taip pat tinka stačiakampio forma, tik ilgis neturėtų būti žymiai ilgesnis už plotį. Reikėtų vengti visokių keistų sklypo formų, kaip trikampis, daugiakampis, apskritimas. Jei visgi turite netaisyklingos formos sklypą, geriausia jame išskirti kvadratą ar stačiakampį (orientuotą pagal pasaulio šalis) ir aptverti jį tvora ar kaip kitaip pažymėti ribas. Šioje pažymėtoje teritorijoje Vastu Puruša galės daug patogiau įsikurti. Likusią sklypo dalį galite panaudoti mažiau reikšmingiems dalykams. Galite užsodinti krūmais, miškeliu, vaismedžiais, gėlynais ir panašiai.

Kaimynai

Vastu šastroje nepatariama gyventi šalia: ligoninių, kapinių, gamyklų, kalėjimų. Tai vietos iš kurių teka neigiama energija. Taip pat nereikėtų rinktis sklypo, kuris yra apsuptas dideliais pastatais, nes jie gali energetiškai užspausti ir žmogus jaus diskomfortą. Plėsti sklypą palanku tik rytų, šiaurės kryptimis.

Vietos parinkimas namo statybai

Kai sklypas jau išrinktas, vertinamas dirvožemis. Toje vietoje, kur vyks statyba, turi būti nesėdanti žemė. Tai patikrinama tokiu būdu: ryte, tekant saulei, yra iškasama nedidelė duobutė, o žemės paliekamos šalia. Kitą rytą ta pačia žeme duobutė yra užkasama. Jei užkasus gausis kalnelis – labai gerai. Jei lygu irgi neblogai, o jeigu liks duobutė – reiškia šioje vietoje žemė linkusi smegti ir namo statybai ji nėra tinkama.

Palaiminimai iš viršaus

Kai sklypas jau yra, pats laikas jį pašventinti. Vastu sakoma, kad labai gerai į sklypą įleisti karves, kad jos savo kanopomis gerai išmasažuotų žemę. Gerai pabarstyti žemę karvės mėšlu, grūdais. Pavaišinti ten gyvenančias dvasias, nes kiekvienoje vietoje kažkas gyvena, ir gražiuoju paprašyti jų išsikraustyti.

Anksčiau mūsų protėviai kviesdavo šventiką, kuris atlikdavo atitinkamas ceremonijas, jagją. Šiais laikais galima viską supaprastinti ir tiesiog kreiptis į aukščiausiąjį Viešpatį, prašant jo palaiminimų. O jeigu norite, galite pasikviesti kunigą, o gal ir vaišnavų šventiką, kuris moka atlikti jagjos ceremoniją, tokių Lietuvoje yra bent keli.

Naujo namo statyba

Namo statyba prasideda nuo pamatų klojimo. Pamatus kloti geriausia tada, kai saulė eina per tam tikrus zodiako ženklus: jautį, liūtą, skorpioną, vandenį. Jei mes pamatus klojame būtent tada, kai saulė keliauja per šiuos zodiako ženklus – namas tvirčiau stovi. Vadovaujantis Vedų astrologija, tinkamos datos būtų šios: jautis, gegužės 15 d. – birželio 15 d.; liūtas, rugpjūčio 15 d. – rugsėjo 16 d.; skorpionas lapkričio 17 d. – gruodžio 16 d.
Kitas žingsnis, kuris aprašomas vastu – šulinio iškasimas. Šulinys turi būti šiaurėje, šiaurės rytuose arba rytuose. Jei vandens po žeme nėra, tada būtų geriausia įrengti dirbtinį tvenkinį ar kažką panašaus. Šis vanduo pritraukia Lakšmi – klestėjimo deivę.

Viskas natūralu

Namo statybai geriausia rinktis natūralias medžiagas: akmenį, medį, molį ir t. t. Venkite dirbtinių plastmasių ir panašių medžiagų. Natūralios medžiagos yra ilgametės, nereikalauja dažno remonto, geriau laiko šilumą, kartu namas geriau kvėpuoja. Natūralios medžiagos turi energetinę švarą. Jų kitokia vibracija. Žmogus geriau pailsi iš natūralių medžiagų pastatytame name, negu plastmasiniuose rūmuose.

Laukite tęsinio…

Informaciją parengė R. Mikšiūnaitė, svetainė: Vedukeliu.lt

Redagavo Lina Šimelionytė