Vastu Šastra patarimai, kaip įsirengti darbo ar studijų kambarį

write-593333_960_720

Paanalizuokime, kaip įsirengti savo darbo ar studijų vietą, kad darbas joje taptų produktyvus. (Kas yra Vastu Šastra išsamiau galite pasiskaityti straipsnyje „Vastu Šastra patarimai. Nuo ko pradėti statyti namą ir kaip išsirinkti sklypą“.)

Dažnai susiduriame su problema, jog dirbant ar mokantis mums patiems, o ir mūsų vaikams, būna sunku susikaupti, dėl to nukenčia darbo kokybė bei atlikimo greitis. Negalime sutelkti dėmesio dėl įvairių priežasčių: nuovargio, miego trūkumo ir panašiai. Taip pat mus labai stipriai veikia aplinka, kurioje mokomės ar dirbame. Žinodami tam tikrus Vastu Šastra principus, galime sutvarkyti savo studijų ar darbo erdvę taip, kad joje atliekama veikla būtų efektyvi.

Studijų ar darbo kambarys – tai erdvė, kurioje semiamės žinių. Čia turėtų tvyroti ramybė, kad būtų galima lengvai susikaupti. Neturėtų blaškyti pašaliniai garsai, tokie kaip tualeto nuleidimas, laiptų bildesys ir kita. Todėl, pirmiausia, svarbu išrinkti tam tinkamą kambarį. Jeigu šiame kambaryje bus ne tik mokomasi, bet ir pramogaujama ar miegama, Vastu Šastroje patariama griežtai atskirti erdves ir niekada jų nemaišyti. Nevalgykite prie rašomojo stalo ir nestudijuokite ant pietų stalo ar lovoje, kurioje miegate. Įpratus laikytis tokios disciplinos, automatiškai įėjus į studijų erdvę daug greičiau susikaupsite, jūsų neblaškys mintys apie maistą ir kiti panašūs nuklydimai. O lovą paskyrus tik miegui ir poilsiui, toje erdvėje lengviau ir greičiau atsipalaiduosite. Kiekviena veiklos zona spinduliuoja tam tikrą energiją, kiekviena jų turi savo atmintį. Įėję į tą erdvę savaime lengviau nusiteiksite mokslui, darbui ar poilsiui. Erdvių atskyrimas labai naudingas ir padeda sėkmingiau ir efektyviau veikti.

Keli patarimai, kaip įsirengti darbo ar studijų erdvę

 • Tinkamiausia vieta darbo kambariui yra vakarinėje namo ar buto pusėje, bet ne pietvakarinis ar šiaurės vakarų kampas. Taip pat tinkama vieta yra šiaurės rytų kampas arba rytinė namo/buto pusė.
 • Sėdėti visada reikėtų atsisukus į rytus arba šiaurę.
 • Geriausia stalo forma yra stačiakampis arba kvadratas. Stenkitės išvengti tuščios sienos priešais darbo stalą. Visada palikite nedidelį tarpą tarp stalo ir sienos (mažiausiai 8–10 cm). Erdvė prieš stalą atveria protą ir leidžia gimti naujoms idėjoms. Neturėtume sėdėti ir priešais langą. Stabili siena už sėdinčiojo nugaros sukuria jam pasitikėjimo ir saugumo jausmą. Sėdint, už nugaros neturėtų būti durų. Pasąmonėje tai sukuria netikrumo jausmą, sukelia abejones, nes sėdintysis nemato kas įeina į kambarį. Stalas neturėtų būti stiklinis, nes tai blaško dėmesį.
 • Knygų lentyna gali stovėti pietuose arba vakaruose, niekada nekabinkite jos virš rašomojo stalo.
 • Darbo kambaryje neturėtų būti tualeto, bet vonia gali būti.
 • Geriausiai tinkančios spalvos darbo kambariui yra šviesios ir lengvos, tinka dangaus mėlynumo, šviesiai žalia, kreminė, rusvi atspalviai, taip pat balta.
 • Darbo erdvėje patogu turėti sieninį laikrodį (geriau tokį, kuris netiksi, nes tai blaško). Tinkama laikrodžiui vieta yra šiaurinė siena.
 • Kompiuteriui tinkama vieta yra stalo dešinėje arba šiaurės rytų kampe. Kai kompiuterio nenaudojate, galite jį uždengti šviesiu arba baltu audeklu.
 • Stalinė lempa padeda susikaupti, jai tinkama vieta – pietvakarinis stalo kampas arba kairė stalo pusė. Darbo kambario apšvietimas turėtų būti šviesus, blausias pritemdytas šviesas palikite miegamojo interjerui. Natūrali saulės šviesas suteikia motyvacijos ir energijos. Tinkamiausi – rytinės saulės spinduliai, reikėtų vengti vakarų ir pietų saulės.
 • Deivė Sarasvati yra mokslo ir menų globėja, todėl savo studijų erdvėje galite pasikabinti jos atvaizdą, taip pat tinka paveiksliukas su Ganešo atvaizdu. Studijų erdvėje galite turėti piramidę, jis stimuliuoja įsiminimo procesą, harmonizuoja erdvę.
 • Svarbu darbo erdvėje palaikyti nuolatinę švarą ir tvarką. Įpraskite kiekvieną kartą prieš pradėdami darbą nusivalyti stalo paviršių. Neapkraukite stalo nereikalingais, nenaudojamais, su mokslu nesusijusiais daiktais. Kartą per savaitę išsivalykite stalčius, o kartą per dvi savaites padarykite generalinę tvarką. Iš karto išmeskite nereikalingus popierius, sugedusius arba nenaudojamus tušinukus ir pieštukus. Rašomojo stalo stalčiuose nelaikykite su darbu ar studijomis nesusijusių dalykų (kojinių, veidrodžių ar panašių daiktų).

Gerų studijų ir produktyvaus darbo!

 

Informaciją parengė R. K. Mikšiūnaitė, svetainė: Vedukeliu.lt

Redagavo Lina Šimelionytė