Brangūs puodeliai ar tyras vanduo

photo-montage-488177_640

Būrelis suaugusių dirbančiųjų susiruošė kartu aplankyti savo seną universiteto dėstytoją. Šis labai apsidžiaugė juos pamatęs. Netrukus pokalbis pakrypo į nusiskundimus dėl streso darbe ir gyvenime.

Dėstytojas tik šyptelėjo ir nuėjo virtuvėn atsinešti įvairių puodelių – vieni iš jų buvo porcelianiniai, kiti plastmasiniai ar stikliniai. Vieni atrodė visai paprasti, o kiti – rinktiniai ir brangūs.

Dėstytojas įteikė puodelius savo buvusiems studentams, kad jie patys galėtų įsipilti gėrimo.

Kuomet visi studentai paėmė į rankas po puodelį, senukas tarė: „Jei pastebėjote, paimti visi dailūs, brangūs puodeliai, o paprastieji ir pigieji liko. Lyg ir normalu, kad jūs norite sau tik paties geriausio, bet tai yra jūsų problemų ir streso priežastis. Visi juk norėjote tik vandens, ne puodelio, bet daug negalvodami čiupote geriausius puodelius.

Palyginkime su gyvenimu: jei gyvenimas yra vanduo, tada darbai, pinigai ir padėtis visuomenėje yra puodeliai. Jie tėra įrankiai gyvenimui palaikyti, bet gyvenimo kokybės nepakeičia.“

Jei susitelksime tik į puodelį, neturėsime laiko paragauti ir pasimėgauti jame esančiu vandeniu.“

Tai mūsų problema. Esame dvasinės sielos ir neatsiejamos Dievo dalelės. Gavome šį žmogišką gyvenimą, kad atrastume savo tikrąjį ryšį su Aukščiausiu Viešpačiu. Privalome išgyventi, todėl turime daryti kažką kūnui ir sielai drauge palaikyti. Bet jeigu švaistome laiką atsiduodami kūno puošimui ir juslių tenkinimui, netenkame tikrojo vandens skonio. Krišna, Dievas, „Bhagavad-gitoje“ sako, kad Jis yra vandens skonis!

Pagalvokite apie tai – rimtai. Ar mums reikia brangių puodelių, ar tyro, skanaus, troškulį malšinančio vandens?

Dhirašanta Gosvamis