Vaikų auginimas šalia senelių yra jiems geriausia dovana

pexels-photo-3768168

Ryšys tarp senelių ir anūkų yra kažkas neįtikėtino, ir tai daug giliau nei vien giminystė. Ir nors populiari išmintis sako, kad norint užauginti vaiką reikia viso kaimo, tai nėra vienintelė priežastis, kodėl bendravimas su seneliais naudingas vaikams.

Štai 5 priežastys, kodėl artimi santykiai su seneliais yra geriausia dovana bet kuriam vaikui:

  1. Vaikai visada turės papildomą paramą

Oksfordo universitete atliktais tyrimais nustatyta, kad vaikai, kurie turi artimus santykius su savo seneliais, turi mažiau emocinių ir elgesio problemų ir geriau moka susidoroti su trauminiais gyvenimo įvykiais, tokiais kaip skyrybos ar patyčios mokykloje.

Seneliai gali suteikti saugumo ir palaikymo jausmą, kuris padeda nepalankiose situacijose esantiems vaikams.

  1. Kartų atmintis ir savęs atpažinimas padeda vaikams geriau atlaikyti sunkumus

Kiti tyrimai rodo, kad turėdami kartų tapatumą ar supratę šeimos istoriją ir kaip jie į ją įsilieja, vaikai gali tapti atsparesni ir imti geriau kontroliuoti savo gyvenimą, net kai pasaulis, esantis už jų šeimos ribų, atrodo nekontroliuojamas.

Psichologai, ištyrę vaikų atsparumą stresui po rugsėjo 11 dienos teroro išpuolių, nustatė, kad tie, kurie daugiau žinojo apie savo šeimos istoriją, geriau susidorojo su stresu. Šios žinios gali padėti vaikui suprasti, kad jis yra kažkas didesnio nei jis pats. Suvokimas, kad ankstesnės kartos išgyveno sunkius laikus, padeda vaikams susidoroti su sunkumais ir grįžti į normalią būseną.

  1. Artimas ryšys su seneliais moko vaikus būti ramesniais pagal amžių

Visi mes sensime ir, žinoma, nenorime, kad kita karta mus diskriminuotų, kai tai atsitiks. Laimei, geriausias priešnuodis egoizmui yra pozityvių santykių tarp vaikų ir jų senelių vystymasis.

Remiantis tyrimu, kuriame dalyvavo 1 151 Belgijos vaikas nuo 7 iki 16 metų, vaikai, kurie yra artimi savo seneliams, jaučia mažesnę panieką vyresnio amžiaus žmonėms.

Vaikai, turėję blogus santykius su vyresniais giminaičiais (nebūtinai dėl kontaktų skaičiaus, o labiau dėl jų kokybės), su senyvo amžiaus žmonėmis dažnai elgdavosi paniekinančiai.

  1. Bendravimas su vyresniąja karta apsaugo nuo depresijos

2014 m. Bostono koledže atlikus tyrimus buvo nustatytas ryšys tarp vaikų su vyresniais giminaičiais bendravimo ir žemesnio visų šeimos narių depresijos lygio. Anūkai supažindina savo vyresnius giminaičius su programėlėmis ir moderniais prietaisais, o seneliai dalijasi gyvenimiška patirtimi ir patarimais.

  1. Vaikai padeda seneliams gyventi ilgiau

Moksliškai pagaliau buvo įrodyta, kad buvimas su seneliais yra naudingas ne tik vaikui, bet ir jiems patiems. Vaikai tampa atsparesni, o seneliai tampa sveikesni.

Tyrėjai nustatė, kad rūpinimasis anūkais vyresnių žmonių gyvenimą prailgina vidutiniškai penkiais metais. Tarp kartų bendravimas yra tikrai naudingas!

Seimairnamai.eu