Vaikai kalba apie meilę

children-817365_960_720

Grupė tyrinėtojų 4–8 metų vaikams uždavė vieną ir tą patį klausimą: „Ką reiškia meilė?“ Atsakymai buvo gerokai platesni ir gilesni nei kas nors apskritai galėjo įsivaizduoti.

  1. Kai mano senelė susirgo artritu, ji daugiau nebegalėjo susilenkti ir lakuotis kojų nagų. Ir mano senelis nuolat jai tai darė, netgi tada, kai jo pačio rankos susirgo artritu. Tai – meilė. (Rebeka, 6 metai)
  2. Jeigu kažkas tave myli, jis ypatingai taria tavo vardą. Ir tu žinai, kad tavo vardas yra saugus, kai jis yra to žmogaus burnoje. (Bilis, 4 metai)
  3. Meilė – tai kada eini kur nors pavalgyti ir atiduodi jam didesnę dalį savo keptų bulvių, neversdamas, kad jis atiduotų ką nors mainais. (Krisė, 6 metai)
  4. Meilė yra tai, kas verčia tave šypsotis, kai esi pavargęs. (Terė, 4 metai)
  5. Meilė – tai kada mano mama verda kavą tėčiui ir gurkšteli gurkšnelį prieš paduodama jam puoduką, kad įsitikintų, jog ją pagamino skaniai. (Denis, 7 metai)
  6. Meilė – kai sakai berniukui, kad tau patinka jo marškiniai ir vėliau jis juos nešioja kiekvieną dieną. (Noel, 7 metai)
  7. Meilė – tai kai mama mato tėtį suprakaitavusį ir murziną, ir vis tiek sako, kad jis gražesnis už Robertą Redfordą. (Krisas, 7 metai)
  8. Meilė – kai tavo šuniukas laižo tau veidą netgi po to, kai palikai jį vieną visai dienai. (Merė En, 4 metai)
  9. Jeigu tu nemyli, tai jokiu būdu neturi sakyti „Myliu“. Bet jeigu myli, turi kartoti tai nuolatos. Žmonės pamiršta. (Džesika, 8 metai)

Tyrimo vadovas Leo Baskaglija paaiškino šios apklausos prasmę. Jos tikslas buvo surasti patį rūpestingiausią vaiką. Nugalėtoju tapo 4 metų mažylis, kurio senas kaimynas neseniai palaidojo žmoną. Pamatęs, kad senukas verkia, vaikas atėjo į jo kiemą, užsiropštė jam ant kelių ir paprasčiausiai sėdėjo. Kai mama paklausė, ką tokio jis pasakė kaimynui, berniukas atsakė: „Nieko. Aš paprasčiausiai padėjau jam verkti“.

Seimairnamai.eu

Redagavo Lina Šimelionytė