Vaidmenys šeimoje. Vyriško ir moteriško prado harmonija

love-3189897_960_720

Ar pažįstama situacija, kai moteris užsikrauna didžiausią kalną pareigų, šitokiu būdu visiškai nepalikdamas jokios atsakomybės vyrui? Vyras negali realizuoti savo, kaip lyderio, savybių, o moteris vis labiau pavargsta ir jaučiasi nelaiminga. Prasideda nesutarimai ir konfliktai. Kaip teisingai paskirstyti vaidmenis šeimoje, kad abi puselės būtų laimingos ir realizuotų savo tikrąją prigimtį? Pateikiame kelias taisykles.

Įkvėpkite antrąją pusę, kad ji išreikštų savo tikrąją prigimtį.

Santykiai – tai tarsi laivas, kurio normalus plaukiojimas priklauso nuo teisingo komandos narių pasiskirstymo vaidmenimis, atitinkančiais jų prigimtį.

Kad vyras galėtų realizuoti savo lyderio savybes: atsakingumą, sugebėjimą siekti tikslo, drąsą, jo žmonai teks įkvėpti jį prašymais padėti ir padėkomis už palaikymą ir pagalbą. Tam prireiks kantrybės, juk rimti pokyčiai iškart neateina, tenka padirbėti.

Tam, kad moteris pilnai realizuotų savo moterišką prigimtį, vyrui svarbu sukurti sąlygas, kuriose ji jausis saugi, apginta ir rami. Reikia apgaubti ją dėmesiu, rūpesčiu ir meile.

Teisingai paskirstytos pareigos.

Kodėl svarbu, kad lyderio vaidmuo tektų vyrui, o moteris sektų paskui jį? Atsakymą puikiausiai iliustruoja sena pasakėčia apie gulbę, vėžį ir lydeką, kur trys būtybės, turinčios visiškai skirtingą prigimtį, nuoširdžiai stengėsi atlikti tą pačią užduotį, dėl kurios ir nepasiekė jokio rezultato.

Tikroji vyro prigimtis – būti lyderiu, apginti, aprūpinti. Iš to kyla jo pareigos – užtikrinti finansinį stabilumą, priimti svarbius strateginius sprendimus, atsakomybė už šeimos ateitį, komfortą, pasisekimą.

Moters prigimtis – namų židinio saugotoja. Ji, kaip asmenybė, maksimaliai realizuoja save per santykius, komforto ir jaukumo namuose kūrimą, skanaus ir naudingo maisto gaminimą, rūpinimąsi artimaisiais ir besąlygišką meilę jiems visiems.

Meilė ir palaikymas.

Santykiuose labai svarbi kantrybė, o taip pat vienas kito palaikymas ir sugebėjimas leisti klysti. Pati geriausia motyvacija pokyčiams – nuoširdus dėkingumas netgi už minimalias tikrąsias jūsų antros puselės prigimties apraiškas.

  • Vyras padėjo susitvarkyti namuose, įkalė vinį, pakabino lentyną. Moteriai derėtų padėkoti ir pasakyti, kokia maloni jai vyriška pagalba.
  • Žmona iškepė skanų vyšnių pyragą. Vyrui šis įvykis – puiki proga parodyti susižavėjimą savo moters kulinariniais gebėjimais, pagirti ir padėkoti.

Kai partnerių širdys atviros meilei, kai jiedu siekia pažinti vienas kito prigimtį ir atsižvelgti į vienas kito poreikius, vaidmenys šeimoje pasiskirsto visiškai natūraliai. Kaip galima dažniau demonstruokite meilę, tardami šiltus žodžius, atleisdami už klaidas ir palaikydami savo antrą pusę. Santykiuose kiekvienas užimkite savo vietą.

Olegas Gadeckis

Seimairnamai.eu

Redagavo Lina Šimelionytė