V. Ždanov: „Apie kultūringus alkoholikus“

Kulturingai-geriantys-V.Zdanov-e1448365727790

Tai, kad mūsų vyriausybė ką nors padarys blaivybės klausimu, labai sunku tikėtis. Bet mes su jumis esame žmonės, ar ne? Mes galime asmeniškai atsisakyti alkoholio, galime pradėti blaiviai gyventi ir aplink save formuoti blaivybės zoną. Mes galime galų gale pareikalauti, kad vyriausybė tarnautų ne „pasaulinei vyriausybei“, bet mums. Galime, jeigu tapsime blaiviais žmonėmis.

Kultūringai geriantis žmogus ir yra pats didžiausias blogis. Prasigėręs alkoholikas labai naudingas žmogus. Jis voliojasi baloje, o vaikai eina pro šalį  ir mato, kad dėdė prisilakė iš tų butelių, kur parduotuvėje parduodami. Alkoholikas – tai pavyzdys, kaip nereikia daryti, o kultūringai geriantis žmogus – tai pavyzdys, kaip reikia daryti. Kas mūsų vaikus stumia prie „alkoholio lovio“? Stumia tie, kurie geria per šventes. Visiems tiems, kurie labai nori gerti šampaną per šventes, aš sakau: ar jūs norite, kad jūsų vaikai gertų ir prasigertų? Jie atsiliepia: „Kodėl jūs keliate tokį klausimą? Aš noriu, kad gertų ir neprasigertų“. Nėra garantijos, kad jūsų vaikas gers ir neprasigers. Jeigu jūs turite garantiją, tai jums – auksinis paminklas ir Nobelio premija. Tai juk narkotikas. Kiekvienas nusigeria, tik skirtingu greičiu. Kas greičiau, kas lėčiau, bet visi kvailėja, visi degraduoja. Tiesiog skirtingu greičiu eina link kapo, štai ir viskas.

Todėl tokiems sakau: jei norite, kad jūsų vaikas gertų ir nusigertų rašykite: „Noriu“. Yra tokių, kurie rašo: „Noriu“. Tada sakau: savo ranka parašykite: „Aš noriu, kad mano sūnus Kolia pradėtų gerti nuo tokių metų“.

Žmonės sielos gilumoje yra už blaivybę ir supranta, kad tai vienintelis išsigelbėjimas nuo lėto susinaikinimo. Nebūtinai turi būti sausas įstatymas. Tegu miesto meras paima skriestuvą ir aplink kiekvieną mokyklą, vaikų darželį, gydymo ir sporto įstaigą aprėžia 500 metrų spindulio apskritimą ir pasako: tai – blaivybės zona, kurioje draudžiama parduoti bei reklamuoti alkoholį ir tabaką, – kad vaikai viso to nematytų. Bet tada mieste neliktų vietos, kur parduoti tą alkoholį. Na ir nuostabu. Yra miesto sąvartynas, už jo išskirkite vietą tai bjaurasčiai pardavinėti. Kas negali be jos apsieiti, tegu eina ten – už šiukšlyno. Žmonės į juos pirštais ims rodyti. Nuo vaikų atitolinsime šitą nuodą. Tai vienas iš sprendimo būdų. Juk tai padaryti gali kiekvieno miesto meras.

V. Ždanov

Budrus.lt