Tvirtos santuokos turi šešis gyvybiškai svarbius ingredientus

couple-1030744

Dažnai girdime, kad skyrybų skaičius šiais laikais sparčiai auga. Tačiau gerai apsižvalgę vis dar galime rasti tvirtos santuokos pavyzdžių – porų, išliekančių drauge daugybę metų. Kokia jų paslaptis? Ko reikia, kad santykiai šeimoje būtų artimi? Pasirodo, tvirtos santuokos turi šešis gyvybiškai svarbus elementus.

Susikalbėjimas prasideda nuo atviro ir pagarbaus klausymosi

Nebūtina sutikti su tuo, ką išgirstame, bet klausytis turime būdami nusiteikę suprasti ir pripažinti kitą žmogų. Mes klausomės ir intelektu (dėl turinio), ir širdimi (dėl jausmų). Tokia klausymosi nuotaika sukuria meilės ir pasitikėjimo santykius.

Pagarba taip pat turėtų būti pagrindinis principas, kuriuo vadovaujamės, kai kalbame. Tai reiškia, kad savo mintis ir jausmus turime reikšti be kaltinimų, kritikos ir sarkazmo.

Komandinis darbas

Sutuoktinių komanda, kitaip tariant, jūsų sutuoktinis ir jūs, veikiantys kaip vienetas, kad pasiektumėte savo tikslus, yra sėkmingiausia, kai kiekvienas žaidėjas žino savo individualias atsakomybes.

Apie tai, ko tikitės santykiuose, reikėtų diskutuoti kuo anksčiau ir bendrai dėl jų nutarti. Neaiškūs ar neišsakyti lūkesčiai veda į nusivylimus ir apmaudą, o tai ardo pozityvią pagarbą vienas kitam.

Dėkingumas

Žmonės jaučiasi branginami, kai juos vertina už tai, kas jie yra ir ką daro. Jeigu šis poreikis neišpildomas santuokoje, parteris ar jūs pats galite pradėti ieškoti išsipildymo santykiuose už santuokos ribų.

Taip lengva neįvertinti sutuoktinio ir pamiršti, kodėl tas žmogus yra ypatingas. Retkarčiais susirašykite sąrašą dalykų, kuriuos vertinate savo sutuoktinyje, tai suveiks kaip priešnuodis.

Pasirinkite vieną ar du punktus iš savo sąrašo ir pasidalinkite su sutuoktiniu. Būkite kūrybingi: palikite netikėtą žinutę telefone, ypatingą elektroninį laišką ar žinutę sutuoktinio pietų dėžutėje!

Ištikimybė

Nesantuokiniai ryšiai gali sunaikinti santuoką. Niekas neprilygsta neištikimybės skausmui ir pasitikėjimo sulaužymui. Tokia žala dažnai nepataisoma, net jei pora lieka kartu.

Jei jūsų santuoka stipri, mažiau tikėtina, kad neištikimybė taps problema, bet vis tiek svarbu užkirsti kelią situacijoms, dėl kurių kiltų grėsmė įvykti romanui. Venkite artimai bendrauti ar leisti laiką vieni su priešingos lyties atstovais.

Finansinis stabilumas

Poros dažnai įsivelia į finansinius sunkumus, kai iš anksto, neįvertinę pajamų perka daiktus, o vėliau vargsta, nesugebėdami už juos atsiskaityti. Tokie sunkumai sukelia įtampą santuokoje ir prisideda prie skyrybų.

Raskite gerą knygą ar apsilankykite seminare, kuriame jums padėtų išmokti tvarkyti biudžetą taip, kad galėtumėte gyventi pagal savo pajamas. Valdykite savo pinigus, arba jie išardys jūsų santuoką.

Dvasinės ekonomikos esminis principas – atiduoti dalį pajamų Dievui. Viskas kyla iš Dievo, todėl atiduodami dalį pajamų ir nieko nesitikėdami atgal mes išreiškiame Jam savo dėkingumą. Ir jei tikrai neturime jokių lūkesčių, kai aukojame Dievui, Jis grąžina tuos turtus dešimteriopai.

Kokybiškas laikas kartu

Mes leidžiame laiką su tais, kurie yra mums svarbūs, užsiimdami tuo, ką vertiname. Jei skiriame laiko savo santykiams, tai reiškia, kad priimame atsakomybę ir vertiname savo santuoką.

Abu su sutuoktiniu galite paruošti po atskirą savo mėgstamų užsiėmimų sąrašą ir reguliariai veikti kartu tai, kas jums abiems patinka. Linksminkitės!

 

Martinas Hausneris (Mahatma prabhu)

Daugiau informacijos Sattva Lietuva

Originalus straipsnis

Iš anglų kalbos vertė Reda Žičkuvienė

Redagavo Lina Staponaitė