Tu esi daugiau…

seseliai1

Daugeliui žmonių sudėtinga tyrinėti savo šešėlines puses, nes aptikę save „gulinčius baloje“ jie galvoja: „Nejaugi tai ir yra mano tikrasis “aš”? O siaube! Visa tai esu aš? Kad tik niekas nepamatytų, nebemylės manęs daugiau…“ O dar tokių pačių „balose gulinčių“ artimųjų komentarai: „Tai štai koks tu iš tikrųjų! O aš galvojau…“

Asmenybės susiskaldymas ir poliarizacija – šiuolaikinės visuomenės rykštė ir pats paprasčiausias būdas valdyti žmones „be stuburo“, darant įtaką tai vienai, tai kitai daliai.

Daug lengviau priimti įvairias savo dalis, kai supranti, kad savyje talpini ir viena, ir kita, ir trečia. Ir pliusą, ir minusą, ir nulį. Ir geltoną, ir mėlyną, ir žalią, kuri gaunasi susimaišius geltonai ir mėlynai.

Tu esi daugiau, nei visų tavo dalių suma.

Tu esi ir tas, kuris gali nuoširdžiai raudoti bažnyčioje, ir tas, kuris gali paimti didžiausią kąsnį, kai kiti išalkę. Ir dar kažkas trečias.

Tu esi tas, kuris myli vieną vienintelę moterį, ir tas, kuris gali užkalbinti sutiktą nepažįstamąją. Ir tas, kuris to nedaro, bet svajoja apie tai.

Tu esi tas, kuris gali būti skaidrus lyg krištolas viename, ir šleikščiai drumstas kitame. Ir dar kažkas, sudarytas iš pusšešėlių.

Ir tas, kuris gali pagydyti, ir tas, kuriam reikia pagyti. Ir nešališkas šio proceso liudytojas.

Skirtingais gyvenimo momentais tu gali būti atstumiantis, priimantis ar išrankus.

Tu esi tas, kuris gali ignoruoti jausmus ir siekti savo bet kokia kaina. Bet tu esi ir tas, kuris yra lengvai pažeidžiamas. Ir kažkas trečias, ieškantis aukso vidurio.

Tas, kuris turi stiprias ir silpnas puses. Ir tas puses, su kuriomis dabar dirba.

Yra situacijų, kur tu pasielgei teisingai. O yra ir tokių, kuriose patyrei nesėkmes. Ir yra kažkas per vidurį.

Tu įvairiapusis ir esi daug daugiau, nei visų tavo dalių suma. Ir esmė ne vienų savo dalių auginime, o kitų nuslopinime. O tame, kad priimtum ir apkabintum jas visas, išlaisvindamas kvėpavimą ir įgydamas tikrą pasirinkimą.

Tuomet daug lengviau susitikti su nemaloniais dalykais, pamatyti juos, priimti ir juose įžvelgti galimybes.

Iš rusų kalbos vertė ir pagal Dateshidze.ru straipsnį parengė Ilona Tamošiūnienė, svetainė: 108studija.lt

Redagavo Lina Šimelionytė

Pagrindinis paveikslėlis iš svetainės: 108studija.lt