Trys sąmonės lygiai

RNS-5A

Radhanatha Svamis – žymus bhakti jogas, dvasinis lyderis ir pavyzdys, siekiantis atskleisti praktinį šventųjų tradicijų pritaikymą. Savo mokymais jis skatina sutelkti dėmesį į bendrą visų išoriškai skirtingų religijų ir dvasinių kelių esmę. Šiandien Radhanatha Svamis reguliariai keliauja po Indiją, Europą, šiaurės Ameriką, dalindamasis bhakti-jogosišmintimi. Paskutinius dvidešimt penkerius metus jis vadovauja ISKCON bendrijos vystymuisi bei yra inicijavęs keletą plačiai pripažintų socialinių projektų. Tarp jų – “vidurdienio maitinimas”, projektas, kurio nariai kasdien paruošia 260 000 porcijų šventinto vegetariško maisto Mumbajaus lūšnynų vaikams. Radhanatha Svamis taip pat dirbo įkuriant misionieriškas ligonines, ekologiškus ūkius, mokyklas ir ašramus, našlaičių prieglaudą ir skubios pagalbos programas visoje Indijoje.

Iš esmės yra trys sąmonės lygmenys: tenkinimosi, atsižadėjimo ir atsidavimo.

  1. Tenkinimasis

Išlikimo siekis visus verčia išnaudoti vieni kitus. Kodėl? Dėl savanaudiškumo. Mes laikome save centru, dėl ko ir kyla nesutarimai, nes kiekvienas tą centrą turi skirtingą.

  1. Atsižadėjimas

Mokoma, kad šioje materialioje egzistencijoje negali būti taikos, nes viskas yra laikina ir tiek daug kivirčų. Geriau visko atsižadėti ir nerti į besapnį miegą – daugiau jokio skausmo ar kančios, tebūnie ramybė ir taika! Deja, mirtis – ne pabaiga. Taigi, problema tame, kad turėsime vėl gimti priklausomai nuo savo karmos.

  1. Atsidavimas

Šio kelio pasekėjai pripažįsta, kad aukščiausias sprendimas yra suprasti, kas mes, iš ko mes atsiradome, ir gyventi harmonijoje su tuo. Mūsų prigimtis yra tarnauti ir nebūti savanaudžiais, laikyti Dievą centru ir jausti amžiną ryšį su Juo. Tada atsiranda harmonija, nes sutampa mūsų interesai.

Atsidavimo kelias suteikia galimybę sąmoningai materialų pasaulį paversti dvasiniu. Turime rasti dvasinį pasaulį savo viduje – rasti meilę, taiką, užuojautą savyje ir būti viso to įrankiais šiame pasaulyje.

Radhanatha Svamis

Iš anglų kalbos vertė Milvydė Paškevičiūtė

Pagrindinis paveikslėlis iš svetainės Radhanathswami.com