Trokštama ar reikalaujanti?

photo-1491602917301-a0d24c462b8b

Jeigu moteris ieško savęs ne savo viduje, o vyriškyje, įsijungia scenarijus „medžiotojas-auka“, kur medžiotojas – tai vyriškyje palaikymo ieškanti moteris, o auka – tai vyras, kuris, žinoma, tiesiogine prasme nėra auka, tačiau jo pasąmonė suvokia aktyviai veikiančią moterį kaip medžiotoją arba varžovę. Ir nemažam skaičiui vyrui kaip tik to ir reikia – pasigalynėti.

Šią banalią tiesą turbūt jau visi žino. O mes pabandysime pasigilinti į temą, užeidami iš kitos pusės, panagrinėsime moters organizmo biochemiją.

Yra nustatytas ryšys tarp moters elgesio ir tokių hormonų kaip oksitocinas ir testosteronas lygio moters organizme. Būtent šių hormonų kiekis lemia moters patrauklumą vienokio ar kitokio tipo vyriškių akyse. Taip pat nustatytas ryšys tarp moters elgesio ir jos organizmo gaminamo testosterono kiekio, o taip pat išsiaiškinta, kokio tipažo vyrams patinka tokios moterys.

Testosteroninė moteris

Suaktyvėjusi testosterono gamyba.

Jeigu moteris užima „testosteroninį“ postą ar taiko savo gyvenime strategijas, pagrįstas konkurencija, lyderyste, jėga, o po to eina dar ir į sporto salę ar bėgioja vienatvėje – visi šie užsiėmimai skatina kauptis testosteronui, kurio pakanka iki kitos darbo dienos.

Tuo pat metu slopinama oksitocino gamyba.

Kaip tik dėl to dauguma šiuolaikinių dirbančių moterų prarado bet kokį norą būti rūpestingomis, globoti ir būti moteriškomis. Susikaupęs testosteronas paverčia jas karingomis, rėksmingomis, dirgliomis, įžūliomis.

Kokį vyrą gali sudominti tokia moteris?

Arba labai agresyvų arba absoliučiai neveiklų. Pirmasis su ja nori pasigalynėti, antrasis – saugiai patupėti jai po padu.

Oksitocininė moteris

Ką reikia žinoti apie oksitociną? Jį dar vadina socialinio artumo ir pasitikėjimu grįstais santykiais su žmonėmis hormonu. Moters organizmas labai aktyviai jį išskiria besilaukiant vaiko, laktacijos laikotarpiu, moterims jis dar išsiskiria, pavyzdžiui, atpalaiduojančio masažo metu.

Oksitocino gamybą stimuliuoja apkabinimai, saugumo jausmas, pasitikėjimo kupina atmosfera, grožio puoselėjimas, bendradarbiavimas, prisirišimas.

Moters organizmas šį hormoną gamina, kai ji gali laisvai ir be kliūčių rūpintis savimi ir kitais. Kai jaučiasi pastebėta, išgirsta ir palaikoma. Kai greta savo vyriškio jaučiasi saugi. Šis hormonas moterį veikia kaip testosteronas – vyrą. Moteris su aukštu oksitocino lygiu organizme labiau linkusi jaustis laiminga, ją užplūsta jėgos ir potraukis vyrui.

Tačiau pats galingiausias visos mūsų biochemijos stimuliatorius yra mūsų mintys.

Bet kokia agresija ir nuoskauda blokuoja oksitocino gamybą.

Tai štai – oksitocininė moteris yra laisva nuo kovos už būvį, konkurencijos, rungtyniavimo strategijų. Ji yra Moteris iš prigimties. Duodanti ir sauganti gyvybę. Jos veikla irgi atitinkama, tai ne mūšio laukas, greičiau tarnavimas žmonėms, gėriui, tam, kas amžina.

Tokią moterį būtinai pastebės bet kuris subrendęs pilnavertis vyras. Jam norėsis ją globoti ir lepinti. Jis užtikrins jai saugumą ir sąlygas.

Taip kad, jeigu norime būti sveikos, jei norime, kad mus mylėtų tikri Vyrai, teks padirbėti su moteriškumu.

O tasai moteriškumas – tai ne kvepalai, ne makiažas, ne seksualumas ar sugebėjimas manipuliuoti. Kalbame apie sugebėjimą ir norą rūpintis ir mylėti visą pasaulį, o ne kariauti su juo.

Mes galime ir privalome stiprinti ir išlaikyti savo moterišką prigimtį, ugdytis moterišką sąmonę, mokytis veikti pagal moteriškas strategijos, kurios pagrįstus taikdaryste, o ne konkurencija ir kova.

Moters laimė, savijauta ir patrauklumas, o taip pat jos organizmo sugebėjimas gaminti oksitociną tiesiogiai priklauso nuo to, kaip ji moka rūpintis savimi ir kitais. Nuo jausmų, kuriuos ji tuo metu jaučia, o jausmai priklauso nuo minčių jos galvoje. Jeigu viskame, ką ji daro, nėra džiaugsmo, o vien tik mintys apie atliekamą pareigą, tai – banalus naudos vaikymasis – oksitocino antplūdžio galite nelaukti.

Būtent mintys stimuliuoja hormonų gamybą ir taip pagerina fizinę bei psichinę savijautą. Gyvenimą į gerąją pusę galima pakeisti tik tada, kai pakeisite savo mintis.

Pakeisti save gali kiekvienas žmogus, kuris pasiryš skirti šiam procesui deramą dėmesį.

Seimairnamai.eu