Trijų vaikų mama Eligija: „Gaminant su meile, paprastas patiekalas virsta šedevru“

eligija-stovykla-moteriskumo-paslaptys-s

Esu paprasta, kūrybinga moteris, puikaus vyro žmona, trijų nuostabių vaikučių Ąžuolo (beveik 8 m.), Liepos (6 m.) ir Kedro (3,5 m.) mama. Šiuo metu namuose auginu vaikučius, gamtinės žemdirbystės būdu auginu daržoves savo šeimai, puoselėju savo gyvenamąją aplinką, „kurstau namų židinį“. Žodžiu – tipiška namų šeimininkė. Daug dirbu su savo vidiniu pasauliu: skaitau, mokausi internetu, klausau savo širdies, taikau J. Černyš ir kitas metodikas.

Vyro liga paskatino keltis iš miesto į kaimą

Beveik prieš septynerius metus išsikraustėme gyventi iš Kauno į vienkiemį Trakų raj. Nors ir gyvendama Kaune nebuvau tipiška „miestietė“, augau nuosavam name su 12 a. žemės, tėvai augino ir daržoves, ir gyvuliukus (vienu metu buvo įsigudrinę auginti net ožką ir kiaulę). Gyvenau pakankamai sveikai: sportavau, sveikai maitinausi, nevartojau alkoholio. Kartu su vyru prieš 10 metų nusprendėme nežiūrėti televizoriaus, nes pastebėjome, kad tai mus veikia negatyviai, vėliau atsisakėme ir radijo. Man visuomet reikėjo laisvės, erdvės, gryno oro, natūralumo. Gyvendama mieste nesijaučiau gerai, nes nebuvau savimi, o bandžiau pritapti prie kitų… Labai dažnai jausdavausi kaip „balta varna“ ir galvodavau, kad su manim kažkas negerai.

Abu su vyru svajojome apie nuosavą būstą toliau nuo miesto. Aplinkybės susiklostė taip, kad vyro močiutė padovanojo mums savo sodybą. Dar prisidėjo ir Vladimiro Megre knygų idėjos bei vyro liga. Jis turėjo auglį galvoje, ištvėrė kelias operacijas, švitinimą, kurio nebaigė… Jis suprato, kad tai gali dar labiau pakenkti ir nusprendė gydyti pats – keisdamas gyvenimo būdą bei mintis. Jam tai puikiai pavyko. Viskas, ko mums reikia, jau yra mumyse, tik svarbu išgirsti savo širdies balsą ir tikėti savimi…

Žmonės neatskiria savo tikrų norų nuo jiems primestų „normų“

Mes nuolat keičiamės ir augame. Mėsos atsisakiau, kai pusmetį valiausi organizmą ruošdamasi vaikų pradėjimui, pieno produktų – kai patys auginome karvytę ir supratome, kaip ją išnaudojame ir dar kenkiame savo sveikatai valgydami veršiuko maistą. Susipažinus su Pauliumi Jaruševičiumi taip pat atsisakiau ir aliejaus bei baltų miltų.

Gyvendami kaime auginome įvairiausius gyvūnus: putpeles, vištas, žąsis, triušius, ožkas, avis, karvę… Visus juos labai mylėjau, man ir vaikams patiko su jais bendrauti, bet kai reikėdavo atsisveikinti, būdavo žiauru… Mačiau, kaip vedama į skerdyklą verkia karvė. Kaip ji liūdi netekusi savo vaiko… Augindami viščiukus broilerius įsitikinome, kad jie be kombinuotų pašarų nors ir gerą pusmetį auginant užauga tik kaip paprasta višta.  Man keista, kad žmonės dievagojasi negalį užmušti gyvūno, bet jį su pasimėgavimu valgo. Nesupraskit klaidingai, tikrai nesmerkiu nei vieno žmogaus, nesvarbu kaip jis gyvena, ką valgo ar daro. Jo toks pasirinkimas. Man tik keista, kad žmonės nemąsto, gyvena ne taip, kaip patys nori, vykdo kažkieno programas ir yra įsitikinę, kad tai jie to nori.

Žmonės, dažnai įsisukę į darbų ir rutinos ratą, viską daro nesąmoningai, „nepakapstydami“ giliau, gyvendami kaip biorobotai ir leisdami save veikti sociumui, reklamoms, įpročiams, klaidingai informacijai. Jie nesusivokia, kieno norus, iš tiesų, pildo.

Kai keitiesi pats, keičiasi ir visa tave supanti aplinka

Keičiantis man, keičiasi ir aplinka. Žmonės man atsuka tą savo pusę, kurią pati pritraukiu. Tolimesni žmonės pasitraukia, atsiranda nauji. Artimieji, tėvai iš pradžių žiūrėjo keistai į mūsų pokyčius, dar ir dabar mūsų iki galo nesupranta. Tačiau santykiai su mano tėvais yra puikūs ir vis gerėja. Mes daug kalbamės apie savo jausmus, būsenas, todėl šiandien galiu būti atvira, savimi. Kartą tėvams pasakiau savo mokytojo J. Černyš žodžiais, kad nors mano sprendimai ir negarantuoja geresnio gyvenimo, aš noriu padaryti kitaip nei tai darote jūs, kad negyvenčiau taip, kaip jūs dabar gyvenate.

2015 m. sveiko maisto šventėje pelnytas aukščiausias apdovanojimas

img_2448-267x400Man mano gyvenimo būdas nėra nei geresnis, nei blogesnis už kitų… Šiuo metu taip yra gerai, gal po kiek laiko bus kitaip. Juk nuolat keičiamės… Na, pavyzdžiui, ankščiau maniau, kad sveikatą labiausiai veikia maistas ir jam skyriau labai didelę reikšmę, dabar didesnį dėmesį skiriu savo vidinei būsenai, kuri taip pat turi įtakos ir maisto pasirinkimui. Viskas su viskuo susiję.

Nenoriu savęs priskirti nei vienai mitybos grupei, nors esu kažkas tarp vegano ir gyvo maisto valgytojų, bet kartais suvalgau ir kitokio maisto, iš to nedarau problemos.  Mūsų šeimos mityba yra labai paprasta.

Sveiko maisto šventėje norėjau parodyti, kad gaminant su meile iš paprasto patiekalo galima padaryti šedevrą. Daug patiekalų moka pagaminti ir patys vaikai. Jie dažnai tai daro mane pavaduodami, net nustebindami naujais skoniais. Oi, kaip man tai patinka!

Mano vaikai labai mėgsta, kaip jie patys sako „varlių kiaušinėlius“. Tai sėklos (pamirkytos per naktį  arba bent valandą), sumaišytos su trupučiu medaus ar kitu natūraliu saldikliu ir apibertos turimų vaisių gabalėliais ar uogomis. Jei norisi dar gardžiau, galima įpilti riešutų ar sėklų pieno su vanile, ar kerobo/kakavos.

Kaip suprasti savo širdies balsą ir būti laimingu

Norint suvokti, ko iš tiesų nori širdis, bent pusvalandžiui per dieną reikia išjungti visus įrenginius ir pasiklausyti savo vidinio balso. Ir nereikia bijoti to, ką išgirsite, nereikia bijoti būti savimi! Tik taip galima tapti laimingu!

Norėčiau palinkėti žmonėms prisiimti 100 % atsakomybę už viską, kas vyksta gyvenime: suvokti, kad viskas, kas yra aplink, yra jūsų sukurta, nesmerkiant savęs pripažinti tai sau, o tuomet su dėkingumu ir meile pradėti keisti tai, kas nepatinka ir didinti tai, kas patinka. Taip pat, pradėti stebėti savo mintis ir kalbą, nes visa tai kuria jūsų realybę. Stebėkite, kieno reikalais jūs užsiimate? Ar galite tam daryti įtaką? Jei ne, kodėl tuo užsiimate? Kodėl neužsiimate savo reikalais?

Pabandykite pažaisti tokį žaidimą: prieš ką nors darydami paklauskite savęs, ar tai gera investicija, ar tai atneš jums naudą? Pavyzdžiui, kokią naudą jums suteiks pyragėlis, suvalgytas vakare prieš miegą? Arba perskaitytas bulvarinės spaudos straipsnis? Pusvalandis praleistas Facebook’e ar prie televizoriaus ekrano? Ar tai gera investicija?

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

Redagavo Lina Šimelionytė