Tikroji sveikata ir gyvenimo malonumas

Kai kurie sveikuoliai nevalgo mėsos, tačiau „ėda“ savo kaimynus – sako Šventasis Jonas Auksaburnis. Kai kuriems iš mūsų sveikas gyvenimo būdas tikrai yra svarbesnis nei žmogiškumas. Dažnai internete matau augalinės mitybos atstovus, grubiai beplūstančius visavalgius, nepadoriai smerkiančius moteris, kurios dėvi natūralius kailinius ar pirštais baksnojančius kitus veganus, kurie šiek tiek nukrypo, padarė “klaidelę” ir suvalgė skiltelę pieniško šokolado. Taip pat stebiu „zero waster’ius“, kurie keikia natūralius produktus plastike pakuojančius mažus verslus ar vaikų neturinčias šeimas, kurioms gyventi be atliekų tuo metu sekasi pavyzdingai lengvai.

Popiežius Pranciškus savo enciklikoje Laudato Si‘ (Apie rūpinimąsi bendrais namais) teigia, jog šiandien tikrai netrūksta ekologinių judėjimų, kurie kyla prieš esamas ekologines problemas, tačiau metasi į kitą kraštutinumą. Jų “natūralus” gyvenimo būdas yra persmelktas neapykantos kitiems žmonėms kaip galimiems agresoriams. Popiežius įsitikinęs, kad toks „natūralizmas“ yra ne išeitis. Pasak jo, jei norime keisti santykį su sese Gamta, turime pirmiausia pakeisti santykį su savimi ir su kitais žmonėmis: „Artimos vienybės su kitomis gamtos būtybėmis jausmas negali būti autentiškas, jei kartu širdyje stokojame švelnumo bei atjautos kitiems žmonėms. Rūpinimąsi gamta turi lydėti nuoširdi meilė žmonėms ir rūpinimasis visuomenės problemomis.“ Dar pridėčiau „ir malonumas gyventi”.
Štai žinoma rusė Svetlana Kazina, gyvenanti Altajaus kalnuose, sako, jog „ligos užpuola ne tik dėl to, kad ekologija bloga, vanduo nešvarus, maistas „plastmasinis“ ar per mažai judame. Ir jeigu žmogus gyvena harmonijoje su gamta, meldžiasi, medituoja, užsiima joga, valgo daigintus grūdus, pasidaro Jėzaus ar deivės Kali šukuoseną ir aukoja našlaičių prieglaudoms, tai dar nereiškia, kad jis išgyvens 100 metų ir niekada nesusirgs.“ Anaiptol… Svarbiausia gyvenime yra leisti sau patirti kasdienybės džiaugsmą. „Gyvenkite, jausdami iš to malonumą. Viską darykite, jausdami malonumą!“ – ragina ne tik fotografė Svetlana Kazina, bet ir daugelis pasaulio dvasinių mokytojų.
Gyvenimas yra skirtas pasimėgavimui. Gyvenimas yra skirtas sveikam malonumui patirti. Tad gyvenkime! Pradėkime užsiimti tuo, kuo svajojome vaikystėje. Pieškime, lipdykime, sportuokime ar rinkime pašto ženklus. Puoselėkime gamtą, sodinkime medžius ir gėles, rinkime šiukšles ar apsipirkime be plastiko. Gyvenkime ekologiškoje pusiausvyroje, o svarbiausia – viską darykime su džiaugsmu ir iš tikro vidinio poreikio! Tuomet nekils pykčių, noro teisti, kritikuoti kitus ar teršti, niokoti, žudyti gamtos. Kuo visuomenėje daugiau laimingų žmonių – tuo geriau mums visiems:)
P. S. Nuotraukoje matote tai, ką aš darau su malonumu – piešiu :)
Redagavo Milvydė Paškevičiūtė