Tiesa apie abortus. Mūsų pasirinkimas ar negimusių vaikų teisė?

Ar turi teisę moters įsčiose augantis žmogus išvysti šį pasaulį? Dėl kokių priežasčių atliekami abortai ir kokia jų statistika? Kaip galime to išvengti? Pasakoja bhakti jogas Šivarama Svamis.

 

„Visi myli vaikus. Nesvarbu kokio jie amžiaus. Net kai buvau šešiasdešimties, mano mama vadino mane savo mažuoju. Bet kiek atmena istorija, visad būdavo tėvų meilės nesulaukusių vaikų. Ir vis dar nesutariama, ar šie vaikai turi teisę būti mylimi ir mylėti. Kalbu apie motinos įsčiose esančius vaikus ir abortų praktiką. Ar tai teisinga?

Per ateinančias dvi minutes mes nespėsime visapusiškai išnagrinėti šios prieštaringos temos, bet galime aptarti esminius klausimus. Pasisakantys už abortus pateikia tokius argumentus kaip moralinė moterų teisė pačioms nuspręsti, ką nori daryti su savo kūnais, lyčių lygybės poreikis ir moterų teisė išnaudoti savo potencialą. Gerai. Dabar atsakydamas, norėčiau pradėti nuo pradžių pradžios. Pasak Vedų (senovinės jogos sistemos), gyvybė pradedama jau pastojus. Vaisius yra gyvas, nesvarbu, kurioje nėštumo stadijoje. Tai reiškia, jog abortas dėl bet kurios priežasties yra gyvybės atėmimas. Tai – žmogžudystė. Ar šie mano paminėti argumentai būtų reikšmingi teismo posėdyje dėl suaugusio žmogaus nužudymo? Nekalto, neapsaugoto, bejėgio žmogaus. Jūsų kilnybe! Šis žmogus sutrukdė man išnaudoti savo potencialą. Ar ilgai teisėjui ar žiuri užtruktų priimti nuosprendį? Kaltas.

Todėl bendrasis principas – abortai yra blogai. Ir tai nėra tiesiog kažkokio vienuolio nuomonė. Kai kurios feministės taip pat pritaria tam. „Feminists for Life“ rašo: „Mes tikime moters teise kontroliuoti savo kūną. Ji nusipelnė šios teisės, kad ir kur begyventų. Net jei ji gyvena savo mamos įsčiose.“ Jack‘as Nicklolson‘as sako: „Aš be abejonės prieštarauju tam. Neturiu teisės laikytis kitokio požiūrio.“ Ir muzikantai? Jūs, ko gero, žinote dainininkę Celine Dione. Jos motinai kunigas patarė nesidaryti aborto. O ji buvo keturioliktas vaikas. Modeliai? Kathy Ireland teigia: „Aš neketinau būti negimusių vaikų teisių gynėja, tačiau tai ne moters teisių klausimas. Tai – žmogaus teisių klausimas. Kažkas gali paklausti: „O kaip, jei motinos gyvybė pavojuje? Kas, jei moteris buvo išprievartauta? Bet dėl tokių priežasčių atliekama mažiau nei 1 % abortų. Nekurkime bendrų taisyklių iš išskirtinių atvejų. Grįžkime prie pagrindinės problemos. Abortas – žmogžudystė. Ir tai vyksta labai plačiu mastu. Šioje planetoje kasmet įvykdoma apie 56 000 000 abortų. Tai 25 % visų nėštumo atvejų. Iš jų, 60 % yra ištekėjusios moterys, 40 % – netekėjusios. Tai – daugybė atimtų gyvybių. Daug blogos karmos.

Baigdamas norėčiau užsiminti, kad abortai – kur kas gilesnės problemos požymis. Yra moterų, kurios pastoja po išprievartavimo. Problema yra išprievartavimas, o ne nėštumas. Tikroji problema ta, kad visuomenė labai stipriai degradavo. Du pagrindiniai simptomai yra seksualinių santykių prieinamumas ir pakvaišimas dėl jų. O be viso kito, kalbant apie socialinę revoliuciją, mes turėtume įvertinti ir mokyti susivaldymo: celibato iki santuokos ir gyvenimo sudvasinimo.“

Šivarama Svamis. Vienuolis, autorius, bhakti jogas.

Iš anglų kalbos vertė Mohini-šakti devi dasi