Tėčio laiškas savo mažylei (apie būsimą jos vyrą)

people-2585733

Daktaras Kellis M. Flanaganas yra licencijuotas klinikinis psichologas ir vienas iš asociacijos „Artisan Clinical Associates“ įkūrėjų. Jis yra išleidęs keletą knygų, taip pat reguliariai rašo internetinį dienoraštį apie tai, kaip tapti laisvesniems asmeniniame gyvenime, santykiuose ir bendruomenės akivaizdoje. Daktaras yra vedęs, turi tris vaikus, iš kurių su džiaugsmu mokosi, kaip pačiam vėl būti vaiku.

Valentino dienos proga su džiaugsmu norime pasidalinti jo laišku savo dukrai. Tai laiškas, kurį drąsiai galima vadinti dovana kiekvienam iš mūsų. Ir nebūtinai vien moterims.

Šis laiškas, žinoma, yra skirtas mano dukrai, mano mažajam moliūgėliui. Vis dėlto noriu pasidalinti juo ne tik su ja.

Parašiau jį savo žmonai, kuri visuomet tvirtai žinojo savo vertę ir puoselėjo mano įkvėpimą išlikti „tokiu vaikinu“.

Parašiau jį visoms suaugusioms moterims, kurias kada nors sutikau savo terapijos kabinete ir už jo ribų. Moterims, kurios niekada negirdėjo tikro Tėčio žodžių savo gyvenime.

Galiausiai, parašiau šį laišką dabartinei vaikinų, virstančių vyrais, kartai, nes noriu priminti tai, kas iš tiesų yra svarbu: mažų mažiausiai bent nuo vieno iš jūsų priklauso tai, ar mano mažylė sutiks mylintį viso savo gyvenimo partnerį. Meldžiuosi už jus.

Mano Moliūgėli,

Visai neseniai mudu su tavo mama ieškojome atsakymo Google. Nespėjome įvesti viso klausimo, kai Google paieškos langelyje pasirodė populiariausių pasaulyje užklausų sąrašas. Sąrašo viršuje puikavosi klausimas „Kaip išlaikyti vyro dėmesį“.

Buvau apstulbęs. Peržvelgiau kelis iš tų daugybės straipsnių apie tai, kaip būti patraukliai ir erotiškai, apie tai, kada pasiūlyti jam alaus, o kada – sumuštinį, ir apie tai, kaip elgtis, kad jis jaustųsi protingesnis bei pranašesnis. Aš supykau.

Mažyle, „išlaikyti jo dėmesį“ nėra, niekada nebuvo ir nebus tavo pareiga.

Mažute mano, vienintelė tavo užduotis – giliai savo sieloje, toje atstūmimų, praradimų ir ego nesuvirpinamoje vietoje, žinoti, kad tu esi verta dėmesio. (Jei sugebėsi atminti, kad jo verti ir visi kiti žmonės, tada tavo gyvenimo „mūšis“ bus pergalingas. Tačiau apie tai – kitame laiške.)

Jei tikėsi savo verte, būsi patraukli pačia svarbiausia šio žodžio prasme: patrauksi vaikiną, kuris ne tik sugeba išlikti susidomėjęs, bet ir trokšta praleisti savo gyvenimą skirdamas visą dėmesį tau.

Mažyle, noriu papasakoti tau apie vaikiną, kurio susidomėjimo nereikia puoselėti, nes jis žino, kad tu esi patraukli:

Man visai nesvarbu, ar jo alkūnės pietų metu bus ant stalo, jeigu jis susižavėjęs stebės, kaip užsiriečia tavo nosytė, kai šypsaisi. Ir negalės nuo jos atitraukti akių.

Man nerūpi tai, kad jis nežais su manimi golfo, jeigu tik jis žais su vaikais, kuriuos tu jam padovanosi, ir mėgausis visais nuostabiais, o gal net truputį erzinančiais jų bruožais, kurie primena tave.

Man nusispjaut, ar pilna jo piniginė, jeigu jo širdis bus pilna meilės ir visuomet grąžins jį pas tave.

Man nesvarbu, ar jis stiprus, svarbiausia, kad jis paliktų erdvės, kurioje tu galėtum išreikšti savo širdies stiprybę.

Manęs nejaudina tai, už ką jis balsuos rinkimuose, jeigu kiekvieną rytą vos prabudęs jis savo namuose ir širdyje išrinks tau pagarba ir nuolankumu papuoštą vietą.

Man nesvarbi jo odos spalva, jeigu judviejų gyvenimo paveikslą papuoš kantrybės, pasiaukojimo, jautrumo ir švelnumo spalvos ir potėpiai.

Man nesvarbu, ar jis užaugo šeimoje su tokia religija ar kitokia, o gal net ir jokia, jei tik jį išmokė gerbti visa, kas šventa, ir suvokti, kad kiekviena gyvenimo – taip pat ir gyvenimo su tavimi – akimirka yra didžiai šventa.

Ir dar, mano mažute: jei kada nors tu sutiksi tokį vyrą, bet aš ir jis neturėsime visiškai nieko bendro, mus sies pats svarbiausias dalykas – tu.

Juk galiausiai, mažyle, vienintelis būdas, kaip tu turi „išlaikyti jo dėmesį“, tai būti savimi.

Amžinai tavimi susidomėjęs vaikinas,

Tėtis

 

Asmeninis autoriaus puslapis: UnTangled

Iš anglų kalbos vertė Lina Staponaitė. Šaltinis: A Daddy’s Letter to His Little Girl (About Her Future Husband).

Be redakcijos žinios kopijuoti ar perpublikuoti šį straipsnį griežtai draudžiama.

Šis laiškas yra Kelly Flanagan knygos „Loveable“ dalis. Visos teisės saugomos © 2017. Čia publikuojama leidus Zondervan. www.zondervan.com.

Taken from Loveable by Kelly Flanagan. Copyright © 2017. Used by permission of Zondervan. www.zondervan.com.