Tas, kuris lanksto šaukštus žvilgsniu

Andy Brady paprasta

Prieš porą vasarų, kai su žvilgsniu šaukštus lankstančiu Andy susitikome pirmą kartą, aš jam pasakiau, kad jo juoką atskirčiau ir vidury džiunglių – žinočiau, kad jį ten sutikti tikimybė labai maža, bet jei girdėčiau šitą juoką, būčiau tikra, kad kažkokiu neįtikėtinu būdu džiunglėse atsidūrė būtent jis (šypsosi). Skambaus juoko savininkas, airis hipnoterapeutas Andy Brady, šiais metais ir vėl pasirodysiantis festivalyje „Masters of Calm“, jau antrą vasarą lankstys šaukštus, skaitys paskaitas ir rengs asmenines hipnoterapijos sesijas. Hipnoterapeutas pažadėjo, kad be šaukštų lankstymo parodys ir šį tą naujo.

Savo namuose virtuvės stalčiuje vis dar laikau tavo prieš dvejus metus festivalyje „Masters of Calm“ žvilgsniu sulankstytą šaukštą. Kaip, po galais, Tu tai padarei?! Hipnotizavai šimtus žmonių, kurie stebėjo tavo pasirodymą, ar tinkamai nukreipei energiją ir iš tiesų sulankstei šaukštą?

Metalo lydymą atradau maždaug prieš dešimtmetį. Šį neįprastą meną perėmiau iš vieno australo, pravarde Kosmoso Kaubojus. Niekada nemačiau, kaip jis tai daro, tik girdėjau, kad šis vyrukas lanksto šaukštus ir šakutes vien palietęs pirštais ir mane šios istorijos „užkabino“…

Aš visą dieną neužsičiaupdamas galėčiau pasakoti apie šį mistišką reiškinį – jis mano širdyje užima išties ypatingą vietą. Savo pasirodymuose naudoju šį triuką kaip metaforą, atskleidžiančią, kas, mūsų manymu, yra įmanoma ir kas neįmanoma. Noriu žmonėse pažadinti norą susimąstyti. Daugelis mūsų pradedame gyvenimą turėdami viską, kas įmanoma, ir pamažu įsikaliname galvodami, kad visgi negalime kažko padaryti arba esame nepakankamai geri, kad tai padarytume. Aš tikiu, kad esame pajėgūs įgyvendinti visus savo sumanymus. Tik pažvelkite į dangų žvaigždėtą naktį – ši visata beribė!

O kaip lankstau šaukštus – lai būna mano paslaptis (šypsosi).

Na gerai, pradėkim nuo pradžių… Kaip Tavo gyvenimas atrodė iki tampant hipnoterapeutu, ką veikei?

Mano gyvenimus prieš tai… Na, aš buvau klajonių kely ir dirbau daugybę pačių įvairiausių darbų – pradedant nuo darbo kruiziniame laive Bostone, prekyba kranais bei automobilių plovimu Airijoje, baigiant privataus tyrėjo darbu, žaislų bei baldų gamyba. Maždaug prieš šešerius metus ėmiausi hipnoterapeuto profesijos. Savihipnozės atradimas pakeitė mano gyvenimą ir įnešė į jį esminių pokyčių. Dabar jaučiuosi esantis savame kailyje.

Tai kaipgi viskas prasidėjo?

Istorija tokia, kad aš daug metų buvau „užkietėjęs“ rūkalius. Išbandžiau daugybę metodų mėgindamas mesti rūkyti – nikotino pleistrai, inhaliatoriai, „šalto kalakuto“ metodas. Vadovaudamasis kiekvienu šių metodų vis mesdavau rūkyti, bet tik trumpam – seni įpročiai grįždavo.

Nuo paauglystės domėjausi žmogaus proto veikimo paslaptimis.  Pirmiausia susidomėjau Taro kortomis, o vėliau šis domėjimasis mane nuvedė į pasąmonės paslapčių tyrinėjimus.

Niekuomet nemaniau, kad hipnozė galėtų būti tas būdas, kuris padėtų man mesti rūkyti, bet kažkaip atsitiktinai gavau kasetę, kurioje kažkoks vyrukas taikė hipnozę. Kasetėje jis išdėstė instrukciją ir tuomet labai maloniai paprašė vykdyti tai, ką jis sakys. Jis pasakė, kad klausyčiausi kasetės kiekvieną dieną  visą mėnesį. Taigi aš taip ir padariau :).

Ir ką jūs galvojat? Tai, kas man nutiko, išties buvo kažkas neįtikėtino! Mano įsisenėjęs ir ramiai gyventi neleidęs noras rūkyti tiesiog ištirpo nebūtyje!

Kaip tapus hipnoterapeutu pasikeitė Tavo asmeninis gyvenimas?

Dabar, pasikeitus mano požiūriui į gyvenimą, jaučiuosi esąs galingas savo gyvenimo kūrėjas. Manau, kai buvau jaunesnis, manyje buvo išsivystęs „aukos sindromas“. Dabar aš savyje nešiojuosi jausmą, kad esu pakankamai geras toks, koks esu, ir mano santykiai su aplinkiniais per pastaruosius kelis metus labai pagerėjo. Mane supa sveiki ir mylintys žmonės ir aš žinau, kad geri santykiai su jais – mano pasikeitusio gyvenimo atspindys.

Ką tiksliai darai naudodamasis hipnoterapija? Kas tavo klientai?

Hipnoterapija yra menas, padedantis sujungti paslėptas proto dalis, pasąmonę tam, kad panaikintume vidinius blokus, ir leidžiantis atverti duris pozityvioms permainoms. Tai daug kūrybos reikalaujantis procesas, kuris įtraukia sąmoningą įsivaizdavimą. Dirbdamas su klientais, padedu jiems pamažu tapti jų vidinio dialogo ir minčių šeimininkais.

Kiekvienas mūsų turime praeities nuoskaudų, taigi aš taip pat padedu savo klientams susijungti su tomis sužeistomis savo dalimis, kurias jie paneigė, jas integruoti ir padėti įtraukti gijimo procesą į savo gyvenimą.

Aš sukuriu saugią erdvę, kurioje mano klientai gali sau leisti būti autentiškais ir susijungti su savo jausmais. Susijungimas su savo jausmais yra tai, ką daugelis mūsų turėtume praktikuoti nuolat. Hipnoterapija suteikia unikalią erdvę tai padaryti.

Neteigiu, kad hipnoterapija yra stebuklingas vaistas nuo visų ligų, bet ji – tikrai gera priemonė siekti sveikatingumo ir vidinio balanso.

Mano klientai yra žmonės, kurie yra pasiruošę pokyčiams savo gyvenime. Galbūt jie turi žemą savivertę, kokių nors žalingų įpročių, o galbūt tiesiog juos savo gniaužtuose nuolat laiko negatyvios mintys. Daug mano klientų patiria didesnį ar mažesnį pyktį ir nerimą.

Kaip atrodo tavo diena? Atsikeli ir…

Nesvarbu, kas tądien laukia, savo dieną visuomet pradedu ritualu. Daugelį metų pradėdavau nuo dėkingumo pratimų, bet pastaruosius du mėnesius praktikavau kai ką naujo. Šiomis dienomis mano rytinis ritualas atrodo taip: aš atsikeliu, pasiimu stiklinę vandens, užsidegu žvakę, atsisėdu prie savo kūrybos stalo ir imu rašyti. Rašau parkeriu ant popieriaus. Aplink – jokių elektroninių prietaisų (kompiuterių, telefonų)! Rašau valandą laiko, o jau tuomet pradedu savo dieną. Šiuo metu rašau knygą apie tai, kaip mesti rūkyti.

Po rašymo ritualo geriu kavą, pusryčiauju, einu į dušą ir darau kitus įprastus dalykus. Tuomet keliauju į savo kliniką, kuri yra visai šalia mano namų. Čia praleidžiu didžiąją dienos dalį – skiriu apsčiai laiko konsultacijoms ir, žinoma, nepamirštu daryti pertraukų, kad tinkamai pasirengčiau kito kliento priėmimui.

Andy MasteriuoseKaip, turbūt, dauguma žmonių nemažai laiko praleidžiu gamindamas maistą, tvarkydamas namus, ką nors taisydamas. Šiandieninėje visuomenėje mes visi esame labai užimti. Bet, kai tik galiu, aš pasineriu į kūrybą! Piešimas, muzika, darbai iš medžio, išradimai! Regis, Lietuvoje jūs tokius žmones vadinate auksarankiais? (šypsosi). Be to, man labai patinka būti su savo šeima ir draugais.

Naktimis man patinka skaityti ir groti gitara. Kartkartėmis prisėdu prie kompiuterio, bet dažniausiai vakarais aš skaitau, mokausi ir ilsiuosi atokiau nuo įjungtų elektroninių prietaisų.

Papasakok apie didžiausius iššūkius, su kuriais tenka susidurti savo darbe. Kaip su jais susidoroji?

Didžiausias iššūkis man yra jausmas, kad darau viską vienas, bet, manau, nesu vienintelis taip besijaučiantis žmogus. Aš tiesiog darau.

Darbe didžiausias iššūkis yra situacijos, kai žmonėms patinka pokyčio idėja, bet jie nenori keisti savo elgesio ar mąstymo. Daug žmonių mano, kad hipnozė gali priversti žmogų ką nors pakeisti kažkokiu stebuklingu būdu, visiškai neįdedant pastangų. Tokiems klientams iš tiesų yra sunku padėti. Aš aiškinu jiems, kad be darbo nebus ir pokyčių. Reikia su savimi sudaryti sutartį, kad keisime mintis ir veiksmus.

Anksčiau aš labai asmeniškai reaguodavau į situacijas, kai klientas po mūsų bendro darbo nepasikeisdavo. Vis savęs klausdavau, ką dariau ne taip. Dabar į tokias situacijas žiūriu kitaip – dabar aš tiesiog parodau žmonėms jų pačių pasaulio žemėlapius, nurodau gaires, kuriomis sekdami jie galėtų sau padėti. Žinau, kad visa tai veikia ir drąsinu juos eiti šiuo keliu, bet negaliu prisiimti atsakomybės už jų pasirinkimus.

Gal galėtumei papasakoti Tave labiausiai sujaudinusią savo kliento istoriją?

Viena mano klientė skundėsi baime skristi. Kai tik ji priartėdavo prie lėktuvo, ją apimdavo panika ir ji paprasčiausiai atsisakydavo į jį lipti. Moteris mėgino vartoti raminamuosius, bet nesulaukė norimo rezultato, tad trisdešimt metų ji tiesiog vengė skraidyti.

Bet nutiko taip, kad Australijoje gyvenanti jos duktė turėjo gimdyti savo pirmagimį ir ji norėjo gimus anūkei būti šalia. Mes atlikome tik vieną sesiją ir po šešių savaičių aš sulaukiau laiško, kuriame ji pasakojo, kaip jai patiko kelionė – ji žvalgėsi pro langą, skaitė knygą, bendravo su kitais lėktuvo keleiviais. Po šio skrydžio dar daugybę sykių ji su malonumu kilo ir leidosi lėktuvu. O tąsyk ji labai džiaugėsi galėdama būti šalia dukters ir susitikti su savo anūke. Taigi ji įveikė save ir padarė tai, kas manė esant neįmanoma.

Tokių istorijų mano praktikoje tikrai ne viena ir aš be galo džiaugiuosi galėdamas būti to dalimi.

Ar vienos sesijos pakanka, kad žmogus pagytų, pajustų kažkokį pokytį, ar reikia daugiau sesijų rezultatui pasiekti?

Vienos sesijos pakanka, kad būtų žengtas ryškus žingsnis gydymo procese. Aš padedu savo klientams atrasti gydomųjų galių savyje ir patiems pasigydyti. Kai žmogus pasiruošęs keisti savo mąstymą ir elgesį – tai jau gera pradžia. Kartais mano klientams visiškai pakanka vienos sesijos ryškiems pokyčiams pajusti. Kai kuriems reikia kelių. Esminis principas, kurį reikia suvokti – kad pats žmogus yra gydytojas. Aš tik padedu žmogui tai padaryti. Kai dirbu su klientais ne savo klinikoje, savo sesijas rengiu turėdamas omenyje, kad žmogus greičiausiai dalyvaus tik vienoje sesijoje ir stengiuosi ją vesti taip, kad pokyčiai būtų matyti iš karto.

Viena tavo klienčių yra pasakiusi, kas esi, „ko gero, geriausias hipnoterapeutas Airijoje“. Kaip Tau tai skamba?

Man didelė garbė, kad ji taip galvoja. Man šis darbas reiškia pokyčius. Kai dirbu su klientais, darau viską, ką galiu, kad tie pokyčiai mano klientų gyvenimuose įvyktų. Aš domiuosi galimybėmis ir visiškai nesidomiu jų ribomis (šypsosi).

Ką veiki Lietuvoje? Lietuviams siūlai kur kas palankesnes kainas nei savo tautiečiams. Iš kur tokia didelė meilė Lietuvos žmonėms?

Andy jurojeMano ryšiai su Lietuva užsimezgė prieš kelerius metus festivalyje „Masters of Calm“. Čia aš turėjau galimybę susipažinti su Mindaugu (festivalio idėjiniu autoriumi ir organizatoriumi – aut. past.) bei keliais kitais nuostabiais lietuviais. Pajutome, kad mus kažkas sieja ir labai greitai radome bendrą kalbą. Jie mane išsyk priėmė į savo lietuvišką šeimą. Net neabejoju, kad praeitame gyvenime buvau lietuvis!

Taigi mano meilė lietuviams išties yra didelė! Aš jus matau kaip atviriausius ir tikriausius žmones, kokius man kada yra tekę sutikti. Noriu būti pasiekiamas kuo platesniam ratui žmonių, kuriems reikia mano pagalbos. Tiems, kurie dar nebuvo mano vedamoje sesijoje, noriu suteikti progą joje sudalyvauti, todėl ir mokestį mažinu, kiek pavyksta. Šiais metais mane kaip svečią ir vėl pasikvietė į festivalį ir tai man didelė garbė, todėl noriu pasidalinti viskuo, kuo galiu.

Pasibaigus festivaliui Andy Brady ketina dar vieną dieną pabūti Lietuvoje ir tuos, kurie negalės jame dalyvauti ar nespės sudalyvauti jo sesijose festivalio metu, priimti asmeninėms konsultacijoms rugpjūčio 8 d. Vilniuje. Tądien Andy yra numatęs tik 4 sesijas, tad jei norite susitikti su savimi, atsikratyti fobijų, neigiamų įpročių, destruktyvaus mąstymo ar vidinių blokų, neleidžiančių gyventi visaverčio gyvenimo, galite registruotis skambindami Rūtai tel. 861219660 arba rašydami el. paštu ruta.adamonyte@gmail.com.

Rūta Adamonytė

Pasidalinkite su kitais!