Lietuvoje bus minima Tarptautinė jogos diena

logo

Birželio 21 d. Lietuva kartu su 176 pasaulio šalimis pirmą kartą minės tarptautinę jogos dieną. Šventinių renginių metu bus siekiama jogos medžio pozos rekordo.

„Joga – ypatinga Indijos kultūros dalis, gyvuojanti daugiau nei 3000 metų. Tai kūno ir sielos harmonizacijos menas. Nors vakarų Europos šalyse ir Šiaurės Amerikoje joga išpopuliarėjo praėjusio amžiaus sepintajame dešimtmetyje, tačiau žmonių užsiimančių joga skaičius nuolatos auga”, – sako Indijos ambasadorius Lenkijai ir Lietuvai Ajay Bisaria.

Pernai metų rugsėjį Indijos ministras pirmininkas Šri Narendra Modi kreipėsi į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją (JTGA) ragindamas patvirtinti Tarptautinę jogos dieną. Tais pačiais metais 193 JTGA narės gruodžio 11 d. patvirtino siūlymą, o remdamosis sprendimu 177 šalys birželio 21-ąją paskelbė Tarptautine jogos diena.

Trylika miestų ir miestelių sieks užfiksuoti Lietuvos rekordą. Bus stebimas didžiausias jogos dalyvių skaičius, vienu metu 12.00 val., atliekant medžio pozos pratimą, prie kurio kviečiami prisijungti visi entuziastai.

Baner1Sostinėje renginys vyks prie Baltojo tilto nuo pat 8.00 val. ryto ir tęsis iki 17.00 val. Renginio metu bus pristatoma speciali svečio iš Indijos jogos programa, vyks jogos centrų prisistatymai, filmų peržiūros bei išskirtiniai pranešimai.

11391264_789439184486838_6542518353488095465_nKaune, laikinojoje Lietuvos sostinėje, renginys vyks nuo 11 iki 16 valandos prie Kauno pilies, Kauno santakoje. Programoje įvairių jogos meistrų ir studijų pasirodymai, taip pat svarbiausias akcentas – bendras rekordo siekimas.

„Joga – neįkainojama senovės Indijos tradicijos dovana. Ji sujungia protą ir kūną, mintis ir veiksmus, harmoniją tarp žmogaus ir gamtos bei pasižymi holistiniu požiūriu į sveikatą ir gerovę. Jogos prasmė slypi ne fizinėse pozose, o vienystės atradime su pačiu savimi, su pasauliu ir gamta. Joga keičia mūsų gyvenimo būdą ir ugdo sąmoningumą”, – kreipdamasis į JTGA pernai kalbėjo Š. N. Modi.

Renginio organizatoriai tikisi, jog Tarptautinės jogos dienos minėjimas dar labiau paskatins ypatingai didelio susidomėjimo Lietuvoje ir visame pasaulyje sulaukiančios senovės Indijos tradicinės kultūros populiarėjimą.

Lietuvoje šventę kartu su partneriais organizuoja Indijos konsulatas. Pirmasis renginys vyks visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Varėnoje, Tauragėje, Marijampolėje, Pasvalyje, Utenoje, Biržuose, Visagine ir Nidoje.

Daugiau informacijos ir detali renginių programa:

//www.tarptautinejogosdiena.lt/

//www.jogosdienos.lt/