Tadas Grimaila: „Sveikatos mokykla atvėrė man vartus į sveiką ir prasmingą gyvenimą“

FB_IMG_1552918260651-1024×682

„Dabar mano gyvenime atsirado daug naujos veiklos, pasikeitė aplinka, požiūris į gyvenimą, pomėgiai, atsirado kitoks gyvenimo skonis. Susipažinau ir vis dar susipažįstu su daugybe įdomių žmonių. Šiuo metu toks gyvenimo būdas mane ,,veža“, – taip apie save šiandien pasakoja radviliškietis Tadas Grimaila.

Sveikatos mokykla padėjo atrasti gyvenimo kryptį

Visi šie pokyčiai Tado gyvenime prasidėjo po sveikatos mokyklos, organizuotos Radviliškyje prieš beveik ketverius metus. „Nors jau iki dalyvavimo sveikatos mokykloje aš domėjausi sveikatingumo temomis, maudydavausi lediniame vandenyje, bet man trūko aiškumo ir konkretumo, buvo kažkoks blaškymasis. Po sveikatos mokyklos man tarsi buvo parodyta kryptis, kur turėčiau toliau eiti pats. Dabar mano gyvenimas pasidarė dar įdomesnis ir spalvingesnis“, – tikino jaunas vyras.

Didžiausi gyvenimo iššūkiai sulaukė įvertinimo

Pernai Radviliškiečių organizuota ,,Didžiųjų ledinių maudynių” iniciatyva Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje akcijoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ buvo išrinkta tarp geriausiųjų. Akcijos metu buvo atsiųsta beveik 4 tūkstančiai šventinių sumanymų. Šalies vadovė 16-ai išrinktų, išradingiausių iniciatyvų autorių įteikė valstybės trispalvę. Tai buvo didelis įvertinimas radviliškiečiams ir visiems ledinių maudynių mėgėjams.

Bene pačiu didžiausiu T. Grimailos gyvenimo iššūkiu tapo 2016 m. įvykis prie to paties Eibariškių tvenkinio, kai Tado ir jo kolegos – Oro gynybos bataliono vyresniojo eilinio Audriaus Steponavičiaus akyse ėmė skęsti besimaudantis vyras, kurį jiems pavyko išgelbėti, nors padėtis buvo labai kritinė – vyras buvo pamėlęs ir nebekvėpavo, tad teko nedelsiant daryti dirbtinį kvėpavimą. Už drąsą  išgelbėjant tvenkinyje skendusį vyrą jie gavo Lietuvos kariuomenės apdovanojimą už ryžtą ir drąsą, o Prezidentūroje jiems buvo įteiktas Žūvančių gelbėjimo kryžius.

T. Grimaila – kariškis. Šiuo metu jis dirba Lietuvos kariuomenės Šiaulių įgulos karo policijoje vyriausiuoju karo policininku. Jo darbo pobūdis: alkoholio, narkotinių medžiagų prevencija, karinio transporto palydos, aviacijos bazės ir NATO dislokuotų pajėgų Lietuvoje apsauga, drausmės užtikrinimas kariniuose vienetuose ir kt.

Tado šeima – žmona Jurgita ir dvi dukros Deimena ir Melita – palaiko Tado pasirinktą sveikos gyvensenos kelią, nors kiti artimieji ne iš karto teigiamai priėmė jo gyvenimo būdo pokyčius. „Pradžioje sulaukiau daug atkalbinėjimų, kritikos. Dabar jau viskas apsivertė 180 laipsnių kampu. Net tėtis, kuris buvo vienas iš didžiausių skeptikų dėl žiemos maudynių, su manimi jau ne kartą šoko į ledinę eketę. Ir žmona, kurios požiūris į sveikuolius pradžioje buvo nelabai koks, puse lupų užsiminė, kad visai norėtų įšokti į Baltijos jūrą žiemą. Jaučiu artimųjų palaikymą, bet dėl savo mitybos pokyčių, veiklos, gyvenimo būdo savo šeimos nespaudžiu. Tai yra mano asmeninis pasirinkimas.

Žmogus pats turi norėti keistis, visa, kas yra brukama per prievartą, atmetama,“- įsitikinęs trisdešimtmetis vyras.  Pasak, Tado, aplinkiniai jau pripratę prie jo pasikeitusio gyvenimo  būdo.  „Aišku, dar stebisi, pareplikuoja, bet ir daug ką nutyli. Žino, kad nieko nepakeis. Neseniai vienoje šventėje vienas žmogus prajuokino. Sako, tu negeri, man tavęs gaila, juk taip neįdomu?  Linksmai pasijuokiau ir tiek.“ Tado nuomone, sveikas gyvenimo būdas tampa vis populiaresnis. „Matydami gerus pavyzdžius, vis didesnis ratas žmonių laisvalaikį leidžia  be alkoholio ar kitų svaigalų, tampa sąmoningesni, pradeda suprasti daugelį egzistencinių dalykų, kelia sau klausimus, bando keistis bent po mažą žingsnelį.“

Pabuvojus septynių dienų sveikatos mokykloje ir pradėjus entuziastingai domėtis sveiku gyvenimo būdu, Tado laisvalaikis visiškai pasikeitė. „Daugiau laiko praleidžiu su šeima, sportuodamas ar užsiimdamas kita aktyvia veikla. Atsirado daug visuomeninės veiklos, ypač žiemą. Subūriau Radviliškyje ledinių maudynių entuziastų grupelę su kuriais organizuojame renginius, vedame mankštas, stengiamės pritraukti dar daugiau žmonių, norinčių išbandyti ledinę eketę. Ir mums labai puikiai tai pavyksta. Į renginius atvyksta vis daugiau žmonių, susilaukiame gerų atsiliepimų, net ir paramos bei palaikymo ne tik iš miesto valdžios, bet ir kai kurių įstaigų. Retas radviliškietis,  kuris nežino, kad yra Radviliškyje žmonės, kurie maudosi žiemą ir kviečia prisijungti kitus. Palaikau tvirtus ryšius su Lietuvos sveikuolių sąjunga. Su šiais žmonėmis visada malonu susitikti, pabendrauti, kažką gražaus sukurti ir įgyvendinti.“

Jūratė Marčiulaitienė

 Sveikuoliai.lt

Nuotraukos iš asmeninio Tado Grimailos archyvo