Šventų Kalėdų prasmė ir idėjos

pagrindin_

Šventos Kalėdos – tai metas, kai daugelis žmonių pradeda dekoruoti namus, pirkti dovanas, gaminti skaniausius patiekalus ir švęsti… Daugumai tokios Šv. Kalėdos yra įprastos… Tačiau kokia iš tiesų yra šios šventės prasmė, ką ji reiškia, kaip kitaip jas galime paminėti?

Šventų Kalėdų prasmė

Šv. Kalėdos – tai Jėzaus gimimas. Biblijoje Jn 3:16-17 rašoma, kad Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo Sūnų, kad kiekvienas, kuris Jį tiki, ne pražūtų, o turėtų amžinąjį gyvenimą. Tad per Šv. Kalėdas ir jų belaukiant pagalvokime apie Jėzų, kuris buvo Dievo siųstas mūsų mokyti ir suteikti dvasinių žinių. Pagalvokime ir apie tikrąsias vertybes: tikėjimą, meilę, gerumą, kilnumą, atleidimą, apie tai, kas suteikia tikrą laimę, o ne tik apie blizgančias dekoracijas, materialias dovanas ir gardėsius – trumpalaikius, tik materialią laimę suteikiančius šios šventės atributus.

Dalinkimės gerumu

Įsileiskime gerumą į savo vidų ir dalinkimės juo su kitais. Šv. Kalėdos – tai gerumo, atleidimo ir vienybės metas. Atleiskime tiems, kurie kada nors mus įskaudino, atsiprašykime tų, kuriems mes kada nors suteikėte skausmo ar nemalonumų. Dalinkimės gerumu ne tik su savo artimaisiais, bet ir su nepažįstamaisiais. Iškepkime sausainių, pyragų ar kitų gardėsių ir nustebinkime savo kaimynus. Nudžiuginkime senelių ar vaikų namus, nunešdami jiems su meile keptų gardėsių, jiems trūkstamų daiktų ir staigmenų. Galbūt laikas pasidalinti mums nebenaudojamais daiktais ar rūbais, kurie kam nors gali būti tokie reikalingi? Pamaitinkime alkstančius benamius gatvėje ar nepasiturinčius. Priglauskime ar pamaitinkime benamį gyvūną. Nuneškime maisto miško gyvūnams. Padovanokime savo gamybos atvirutę nepažįstamajam, dažniau nusišypsokime ir pasisveikinkime gatvėje. Padėkime gamtai, surinkime šiukšles, pirkime mažiau plastiko ir nereikalingų daiktų. Tiek daug gerų darbų galime padaryti. Galbūt nepadėsime visiems vienu metu, bet įsiklausykime į savo širdį, padėkime tiems, kuriems dabar labiausiai galime padėti, kuriems labiausiai reikalinga pagalba. Nebūtina įgyvendinti didelių projektų ar akcijų, kartais užtenka mūsų paprastų poelgių, kad suteiktume bent kiek meilės ir globos tiems, kuriems jos trūksta.

Dovanėlių gamyba

Ne dovanose esmė, o tame, kiek meilės įdėjome į jas. Prisidėkime patys kiek tik galime daugiau prie dovanos. Užuot pirkę nereikalingus daiktus, užuot skatinę masinę daiktų produkciją, pabandykime patys padaryti dovanėles ir nudžiuginti artimuosius. Į pačių gamintą dovanėlę įdedame kur kas daugiau meilės nei į nupirktą.Galima tiek daug visko patiems pasigaminti, viskas priklauso tik nuo mūsų fantazijos ir gebėjimų. Taip paprasta padaryti nepaprastą atviruką, parašyti nuoširdžius, įkvepiančius žodžius su meile. Galime pagaminti naminius sausainius, saldainius, pyragus. Jeigu mokame, galime sukurti aksesuarų, piešinių ar kitų kūrinių. O jeigu ir nuperkame ką nors, galime pasikliauti kūryba ir gražiai bei įdomiai dekoruoti ar įpakuoti dovaną. Daiktus dažniausiai kiekvienas ir taip gali nusipirkti, bet sau pasidaryti dovanos, kokią galėtume padaryti mes, niekas nesugebės.

Prasmingos dovanos

Jeigu vis dėlto norime dovanoti kažką pirkto, tuomet pagalvokime, kas tam žmogui būtų labiausiai naudinga ir prasminga. Praktinės dovanos, pavyzdžiui: natūralios arbatos, prieskoniai, muiliukai, visada pravers kiekvienam…

Viena prasmingiausių dovanų, tinkanti kiekvienam, yra knyga. Dvasinės, psichologinės knygos, leidiniai apie sveikatą, išmintį ir teisingą gyvenimo būdą… Tai pačios nuostabiausios dovanos.

Štai kelios puikios knygos lietuvių kalba, kurias galite rasti knygynuose arba internete:

Dvasinės knygos:

  • A. Č. Bhaktivedanta Svami Prabhupada „Bhagavad-gita, kokia ji yra“, „Savęs pažinimo mokslas“ ir kitos
  • Radhanatha Svamis „Kelionė namo“

Psichologija, sveikata, laimingas ir harmoningas gyvenimas:

  • Oleg Gadeckij „Likimo dėsniai, arba trys žingsniai į laimę ir sėkmę“
  • Oleg Torsunov „Charakteris ir sėkmė“, „Laimingo gyvenimo dėsniai“
  • Valerij Sinelnikov „Pamilk savo ligą“, „Gyvenimo šeimininko sąmonė“

Žurnalai:

  • „Vedos“
  • „Raktas“

Kalėdinės dekoracijos

Pasikliaukime fantazija ir kūrybingumu, paieškokime daugiau idėjų ir patys sukurkime jaukią savo namų aplinką ir dekoracijas, kurios būtų natūralios, gyvos ir mielos. Užuot nukirtę eglutę ir naikinę gamtą, užuot pirkę sintetinę, plastmasinę eglutę, užuot prisidėję prie gamtos taršos, pasigaminkime mažą eglutę iš popieriaus, vielos ar kitų medžiagų. Internete galima rasti daugybę pasiūlymų šiai idėjai. O jeigu esate iš tų, kurie negali įsivaizduoti Kalėdų be gyvos eglės, galima parsinešti apgenėtų šakų iš miškininko, eigulio – dažnai jie dalina šakas nemokamai ar parduoda labai pigiai. (Redakcijos pastaba: patiems eglių ar pušų savavališkai genėti nederėtų, tai gali pakenkti medžiui.) Arba įsigykime dekoratyvinę eglutę, kurią galėsime auginti vazone daugelį metų. Vietoj eilinių plastmasinių žaisliukų rinkimės ekologiškus žaisliukus: iš medžio, popieriaus, stiklo, molio. Arba pasigaminkime juos patys. Nuostabūs žaisliukai gali būti sukurti iš džiovintų apelsinų, citrinų, mandarinų, obuolių griežinėlių, cinamono lazdelių, gvazdikėlių, žvaigždinių anyžių, riešutų, kaštonų, gilių ir kokių tik randate rudens, žiemos metu gamtos dekoracijų.

Mylėkime vieni kitus, dalinkimės gerumu, gyvenkime natūraliai ir paminėkime Šventas Kalėdas prasmingai.

Linkiu visiems laimės ir prasmingų artėjančių Šventų Kalėdų bei Naujųjų Metų!

Ieva Kurmytė