Sveikos gyvensenos festivalis „Masters of Calm“ šiemet kviečia vaišinti(s)

girls-438152_960_720

„Mes tikime, kad kiekvienas žmogus turi teisę būti pavaišintas“, – sako Mindaugas Vidugiris, jau penktus metus organizuojamo sveikos gyvensenos ir dvasinio tobulėjimo festivalio „Masters of Calm“ organizatorius ir savanoris. Ilgą laiką apie renginį žmonės sužinodavo tik iš lūpų į lūpas, kol festivalio bendruomenė užaugo iki kelių tūkstančių lankytojų. Šiemet „Masters of Calm“ švenčia savo pirmąjį jubiliejų – penkerių metų gimtadienį! Ta proga organizatoriai skelbia vaišingumo iniciatyvą, kurioje kviečia dalyvauti visus renginio svečius.

„Masters of Calm“ – šiemet, liepos 29 – rugpjūčio 7 dienomis, vyksiantis festivalis, kurio dalyviai kviečiami dešimčiai dienų pasitraukti į gamtos prieglobstį ir atsipalaiduoti, atgauti jėgas, kurti, augti, mokytis ir patirti gyvenimą keičiantį nuotykį. Į festivalį suvažiuoja įvairių dvasinių kelių, sveikatinimosi praktikų ir kūrybinių sričių atstovai. Šiemet festivalio dalyviai turės galimybę iš arčiau susipažinti su joga, reiki, rebefingu, astrologija, budizmu, Vedomis, ajurveda, žolininkyste, įvairiomis mankštomis, sudalyvauti nuotaikingoje Holi spalvų šventėje ir t. t. Vyks kūrybinės dirbtuvės, bus skaitomos paskaitos psichologijos, sąmoningumo ir sveikos gyvensenos tematika. Lietuvoje  tai – unikalus renginys, kadangi čia atvykęs dalyvis turi galimybę iš arti prisiliesti prie skirtingų dalykų ir atrasti, kas jam labiausiai tinka ir jį domina, be to, daugumai dalyvavimas festivalyje tampa viską perkeičiančia ir naujų atradimų atnešančia patirtimi.

12094854_804149566374055_8588202613038660814_o

„Festivalio aura, atmosfera ir žmonės – tai kažkas nepaprasto. Pamenu, pirmą kartą apsilankiusi „Masters of Calm“ lengvai išsigandau – mane pritrenkė sutiktų žmonių paprastumas, atvirumas ir nuoširdumas, čia tikrai puoselėjama ypatinga dvasia. O vėliau… suvokęs, kad ir pats nori tapti tokiu geranorišku, paprastu, padedančiu, atviraširdžiu ir mylinčiu žmogumi, imi mokytis iš jų. Legendomis apipinta festivalio komanda yra tikrai verčianti iš koto, ir aš esu nepaprastai dėkinga, galėdama būti jos dalimi. Patikėkite, nieko panašaus kitur jūs nerasite, jis – unikalus ir tikras. Darni žmonių komanda dovanoja save, savo meilę šiam festivaliui neskaičiuodami nei laiko, nei jėgų, todėl jis auga, žydi ir klesti“, – dalinasi šiemet jau ketvirtus metus festivalyje dalyvausianti savanorė Julija Minajeva.

11885654_776201152502230_6218106090722797380_o

Keturis metus vykęs Zarasų rajone, Duburio saloje, šiemet festivalis įsikurs Švenčionių rajone, Grybų dvare. Pirmaisiais metais sulaukęs vos kelių šimtų lankytojų, pastaraisiais metais renginys sulaukia kelių tūkstančių svečių, kasmet lankytojų skaičius auga. Kartą pabuvoję festivalyje, kitais metais dalyviai grįžta lydimi bičiulių, o kartais ir tėvų, dėdžių, tetų, kaimynų, pusseserių, pusbrolių… Buriasi savo sveikata ir sąmoningumu besirūpinančių žmonių bendruomenė, kurie tarpusavyje dalinasi patirtimi, yra atviri mokymuisi, iššūkiams, naujoms patirtims ir netgi gyvenimo pokyčiams.

13131213_906781356110875_7196100967686719793_o

Kaip gimė tokio festivalio idėja?

Mindaugas Vidugiris, festivalio „Masters of Calm“ organizatorius pasakoja, kad ilgą laiką pats norėjo sudalyvauti tokiame festivalyje. Kadangi tokio nerado, teko pačiam sukurti, šypsosi. „Tačiau savęs festivalio organizatoriumi vadinti nesu linkęs, – sako Mindaugas. – Didele dalimi festivalis gyvuoja savanorių dėka. Daug ir rimtai dirbame su tais žmonėmis, kurie nori pasitarnauti festivalio svečiams.“ Kasmet festivalyje pluša apie 30–40 savanorių, kurie atlieka visus darbus – gamina maistą, koordinuoja paskaitas ir rūpinasi svečių gerove.

„Masters of Calm“ festivalis skirtas visai šeimai. Suaugusieji kviečiami dalyvauti įvairiose paskaitose, kūrybinėse dirbtuvėse ir seminaruose, kurie vyksta du kartus per dieną. O mažųjų festivalio svečių laukia vaikų pieva, kurioje vyksta įvairūs užsiėmimai vaikams. Tris kartus dienoje patiekiamas vegetarinis maistas. Festivalio teritorijoje nevartojamas alkoholis ir jokie kiti svaigalai. Vakarais vyksta gyvos muzikos koncertai, vakaronės prie laužo, dalyviai kviečiami pailsėti ir atgauti jėgas hamakų giraitėje.

13001077_900829486706062_5948592724971805775_n

Šiemet „Masters of Calm“ komanda skelbia vaišingumo iniciatyvą. „Lietuvių tradicijoje vaišingumas turi gilias šaknis, o į namus užsukęs svečias buvo laikomas Dievo malone. Norėdami atgaivinti šią vaišingumo dvasią kviečiame ir prisijungti jus. Pirmąją ir paskutiniąją festivalio dienas – sutikdami ir išlydėdami – maistu vaišinsime visus festivalio dalyvius. Kitomis dienomis festivalio svečius kviesime vienas kitą vaišinti pusryčiais, pietumis ir vakariene – tam bus skirti specialūs vaišinimo lipdukai. Taip pat ieškome vaišinimo ambasadorių ir geros valios žmonių, kurie tiki vaišingumo dvasia ir nori prisidėti prie festivalio svečių vaišinimo, paaukodami maisto produktų arba prisidėdami piniginiu indėliu – kuo daugiau atsiras tokių žmonių, tuo daugiau dienų galėsime vaišinti festivalio svečius“, – pasakoja Mindaugas Vidugiris.

Daugiau apie vaišingumo iniciatyvą ir kvietimas tapti jos dalimi čia.

„Kviečiame atvykti kiekvieną! Visus, kurie nori pailsėti nuo miestų ir gatvių triukšmo, įsikvėpti. Tuos, kurie nori sužinoti, ką reiškia dešimt dienų gyventi laimingų žmonių apsuptyje ir net, galbūt, tapti geriausiais draugais su kaimynu iš kitos palapinės. Laukiame tų, kurie atradę savo kelią, ir tų, kurie jo vis dar ieško. Juk kiekviena kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio, neatidėliokime to ir ženkime jį jau dabar“, – skelbia festivalio komanda.

Bilietus galite įsigyti čia.