Susitikimas su tavimi – tai dovana

dovana

„Sukurk aplink save gražų gyvenimą. Tegu kiekvienas žmogus pajunta: susitikimas su tavimi – tai dovana.“ Osho

Tikriausiai, kiekvienam žmogui anksčiau ar vėliau iškyla klausimas, o kokia gi jo gyvenimo prasmė, kam jis reikalingas, kokia nauda iš to, kad jis gyvena šiame pasaulyje… Ir atsakymai ne visada džiugina. Tačiau, tiesą sakant, šie klausimai skamba kiek nepagarbiai, kažkaip ne visai teisingai… lyg žmogus būtų daiktas ar kažkoks įrankis, kurį galima panaudoti tada, kai to reikia…

Tiesiog pagalvokite…

…Jūsų gyvenimas yra vertingas ir susitikimas su Jumis, kas Jūs bebūtumėte, yra didžiulė ir vertinga dovana kiekvienam, kuris atsidūrė Jūsų kelyje ar eina greta Jūsų…

Nes:

Jūs – viso gyvenimo istorija

Nesvarbu, koks yra jūsų gyvenimas, nesvarbu, ar jūsų lūkesčiai pildosi, ar nuolat byra, įvyksta ar sugriūna jūsų planai, nesvarbu ir tai, gyvenate jūsų prabangiame name ar išnuomotame vieno kambario butelyje, jūsų gyvenimas – tai visa istorija. Įdomi istorija.

Įdomi tiems, kurie panašūs į jus ir ieško panašių atsakymų. Ji įdomi ir tiems, kurie į jus visiškai nepanašūs, nes jie arba nori išvengti jūsų likimo, arba atvirkščiai – nori gyventi taip, kaip gyvenate jūs.

Vieniems įdomu, kaip jums pasisekė sukurti tokį gyvenimą, kitiems – kaip jūs išgyvenote ir kaip susitvarkėte su sunkumais. Ir visiškai nesvarbu, koks jūsų statusas, kas jūs esate: banko vadovas ar bedarbis, jūs bankrutavote ar susikrovėte milijonus.

Svetimos istorijos visuomet įdomios savo panašumais arba skirtumais.

Tai, kas vyksta jūsų gyvenime, yra vertinga. Juk žmonėms nuolat kelia nerimą klausimas: ar jų gyvenimas, jų problemos yra unikalios, ar kažkas kitas tai išgyveno ir rado atsakymus, kuriais galėtų pasidalinti? O gal atsakymų iš viso nėra?

O gal tie atsakymai slypi būtent jūsų istorijoje?

Jūs – kažkieno praeities atspindys

Visi mes esame vienos socialinės sistemos dalys ir tam tikrais laikotarpiais praeiname tuos pačius brandos ir tapimo visuomenės dalimi etapus. Žmonėms visuomet kelia jaudulį susitikimas su tais, kurių gyvenimai panašūs į jų. Gali būti, kad jūsų gyvenimo aplinkybės buvo labai panašios, bet jūs išgyvenote jas kitaip, skirtingai. Kitaip reagavote, kitaip tvarkėtės, radote kitokius sprendimus. Arba atvirkščiai – esate labai panašūs tame procese. Ir gali būti, kad dabar prieš jus stovintis žmogus negali nurimti ir vis savęs klausia, ar jis savo situacijoje pasielgė teisingai, o gal galėjo pasielgti kitaip. O gal visa tai dar galima ištaisyti dabar?

Ir šie atsakymai gali būti jūsų gyvenime. Jūsų gyvenime kiti gali atrasti atjautą ir jėgų priimti tai, kas vyko ir vyksta.

Jūs – kažkieno ateities paveikslas

Žmonėms visada įdomu, kaip kiti įkopia į savo viršukalnes, kaip kuria savo gyvenimą, kaip jiems pavyksta įgyvendinti tikslus. Arba atvirkščiai – kokios kliūtys tykojo tame kelyje, kurį kažkam dar tik teks praeiti. Žmonėms įdomu, kaip turintys patirtį išgyveno visus pralaimėjimus ir nusivylimus. Jie bijo to, kas jų laukia. Jie bijo prieš akis atsivėrusios nežinomybės, kurioje daug nenuspėjamų ir nesuprantamų žingsnių… ir jie nežino, kaip elgtis.

Žmonės nori išgirsti jūsų „sėkmės paslaptis“ ir susipažinti su tais „povandeniniais rifais“, kurie sukliudė jums. Ir jūs, kažkuria prasme, galite būti „pranašu“ tokiems žmonėms. Ir jūsų patirtis bus jiems neįkainojama.

Jūs – pavyzdys

Nepaisant to, kad mes esame skirtingi ir unikalūs, gyvenime dažnai tenka susidurti su panašiomis situacijomis. Ir tai, kaip tokioje situacijoje elgėtės jūs, gali tapti pavyzdžiu, kaip verta elgtis, o kaip elgtis jokiu būdu nereikėtų.

Ir gali būti, kad jūsų patirtis suteiks kažkam šansą nepapildyti „sužalotųjų“ gretų. Jūs būsite ta pagalba, kurios kažkada taip reikėjo jums.

Jūs – skausmo ir džiaugsmo veidrodis

Santykiai tarp žmonių gali klostytis pačiais įvairiausiais būdais. Ir dažnai viena pusė net nenutuokia apie tai, kaip iš tikrųjų jaučiasi kitas, nesuvokia, dėl kokių priežasčių jis elgiasi vienaip ar kitaip.

Ir jeigu jūsų gyvenime vyko kažkas panašaus, ir jūs tuo pasidalinsite su kitais, gali būti, kad tokiu būdu jūs padėsite kažkam „praregėti“. Ir gali būti, kad jūsų istorija atvers kitam naują ir nepažintą žmonių pasaulio pusę.

Jūs – palaikymo šaltinis

Nesvarbu, kas jūs esate, jūs turite savo pasaulėžiūrą, įsitikinimus bei patirtį. Ir gali būti, kad pasidalindami tuo, jūs kažkam padovanosite viltį ir palengvėjimą. Vien savo buvimu sušvelninsite jo vienatvės pojūtį.

Juk suvokimas, kad tavo situacija nėra išskirtinė ir vienintelė visoje Visatoje, kad yra žmonių, kurie jau tai išgyveno, ir netgi yra būdų, kaip su tuo susitvarkyti, suteikia jėgų ir įkvepia nepasiduoti.

Jūs – patirties lobis

Skirtingose vietose, skirtingu laiku, skirtingi žmonės išgyvena skirtingas patirtis, dalyvauja skirtinguose įvykiuose, o patirti visa tai vienam žmogui – tiesiog neįmanoma. Tad, keisdamiesi patirtimis, dalindamiesi išgyvenimais, atradimais ar praradimais, mes praturtiname vieni kitus.

Ir net jeigu jums atrodo, kad jūsų patirtis niekuo neišsiskiria, kad tai – nieko verti dalykai, gali būti, kad kažkam tai taps išsigelbėjimu.

Todėl…

Vertinkite savo gyvenimą. Vertinkite savo istoriją ir patirtį. Apkabinkite savo gėdą ir kaltę dėl patirtų nesėkmių, paimkite savo džiugesį dėl sėkmės epizodų ir pasidalinkite visu tuo su pasauliu. Jam reikia jūsų…

…nes ir jūs, ir jūsų gyvenimas – neįkainojami lobiai.

…nes kažkam jūs galite tapti šviesos spinduliu, vedančiu pirmyn.

…NES SUSITIKIMAS SU JUMIS – TAI DOVANA.

Su meile, Ilona

Drasagyventi.lt

Pagrindinis paveikslėlis iš svetainės Drasagyventi.lt