Su pavasariu sugrįžta ir Vedų kultūros festivalis

Vedu kulturos festivalis A4

Kartu su pavasariu į Lietuvą sugrįžta ir spalvingas Vedų kultūros festivalis. Jau dvejus metus vykstanti šventė suburia visus šios tūkstantmetės kultūros mylėtojus ir nepaliauja vilioti smalsuolių. Ne veltui, nes muzika, šokiai, paskaitos, ir, be abejo, maistas palieka neišdildomą įspūdį, dėl kurio vis norisi sugrįžti.

Paklaustas, kodėl užsimojo organizuoti Vedų kultūros festivalius, jų iniciatorius Anantara das sakė, kad jie yra puiki proga visuomenei pažinti seną, autentišką ir iki šiol gyvą Vedų kultūrą. „Per vieną festivalio dieną mes siūlome patirti visą puokštę Vedų kultūros apraiškų – nuo muzikos iki maisto. Tad norintys su ja susipažinti, gali tai padaryti Vilniuje – į Indiją vykti nebereikia“, – kalbėjo Vedų žinovas, lektorius ir knygų autorius Anantara das.

Kovo 17 dieną vyksiančio festivalio metu bus galima pasiklausyti transcendentinės muzikos, vyks jogos, kvėpavimo užsiėmimai, gongų meditacijos. Programoje numatyti indiški šokiai, vaikų spektaklis, ajurvedos specialistų konsultacijos, lektorių paskaitos. Be to, renginio metu veiks mugė, kurioje bus galima įsigyti įvairių papuošalų, tradicinių vedinių drabužių, pasipuošti laikinomis chna tatuiruotėmis.

Pasak organizatoriaus Anantaros das, festivalio idėja itin pasiteisino – dalyvių skaičius kasmet tik didėja, todėl buvo nuspręsta tokį festivalį rengti du kartus per metus: rudenį ir pavasarį. „Jaučiame, kad žmonės išsiilgę tokių kultūrinių renginių, kuriuose pasisemtų ne tik naujų patyrimų, bet ir turtėtų savo vidumi, įgytų žinių, kurios jiems padėtų tapti laimingais. O toks ir yra mūsų tikslas“, – sakė Anantara das.

Beje, pavasario Vedų kultūros festivalis yra skirtas visai šeimai, čia ypač laukiami vaikai, kurie turės savo žaidimų erdvę ir atskirą programą. Bilietus į renginį ir naujausią informaciją galite rasti svetainėse: Bilietai.dvaraka.ltAnantara.lt.

Vedų kultūros festivalis vyks 2018 m. kovo 17 d. 10–19 val., viešbutyje „Panorama“ (Sodų g. 14, Vilnius).