Startuoja pirmasis Lietuvoje Zero Waste festivalis!

59453460_2417161805186967_6150153517286817792_o

Birželio 29-30 dienomis „Inovatorių slėnyje”, Antalieptėje, vyks pirmasis žemiškas ir gamtai draugiškas vasaros festivalis „Zero Waste fest’19“. Toks renginys Lietuvoje vyks pirmą kartą, na, o renginio iniciatoriai siekia įgyvendinti festivalį su kuo mažiau atliekų bei parodyti pavyzdį kitiems masiniams renginiams Lietuvoje. Renginiu siekiama suburti visus Lietuvos gyventojus, kurie domisi aplinkosauga, alternatyviu gyvenimu ir gyvenimu „be atliekų“.

 

„Šeimos festivalyje laukiami ne tik gyvenimo „be atliekų“ šalininkai, tačiau ir tie, kurie nebijo klausti, nori judėti tvaresnio rytojaus link ir pasisėmę žinių įvesti alternatyvas namų rutinoje“,- teigia festivalio iniciatoriai. Festivalis jau dabar sulaukė 2 tūkstančių dalyvių susidomėjimo. Planuojama, kad šis skaičius išaugs dvigubai.

Į „Inovatorių slėnį“ Antalieptėje, neatrastą gamtos kampelį Zarasų rajone, susirinkusių dalyvių lauks pagrindinė scena ir pranešėjai, paliesiantys bei plačiau pasidalinsiantys žiniomis apie jautriausias aplinkosaugos temas Lietuvoje ir pasaulyje. Tai: Domantas Tracevičius (VšĮ „Žiedinė ekonomika“), Aplinkos Ministerijos atstovai, prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ atstovai, Mantas Mikuckas („Vinted.lt“). Visus pranešimus į visumą sujungs diskusija, moderuojama tinklalaidės „Išpakuota“ įkūrėjų. Vakaro programoje prie festivalio prisijungs bei informatyvią dieną vainikuos aplikosingos temoms neabejingi atlikėjai: Jurgis DID ir Planeta Polar.

Festivalyje taip pat vyks „low waste“ ir „zero waste“ produktų mugė, jogos ir kalanetikos užsiėmimai, naktinis žygis basomis, bus įrengta mažųjų festivalio dalyvių, „nuliukų“, zona, kurią kuruos VšĮ „Pilni namai“. Prie festivalio įgyvendinimo prisidės ir tokios organizacijos, kaip: „Urban Earth Lovers“ (viena pirmųjų „zero waste“ laisvalaikio prekių parduotuvių Lietuvoje), socialinis verslas „Textale“ (vienijantis kūrėjus ir tvaraus vartojimo entuziastus bei kuriantis atsakingą dėvėtos tekstilės panaudojimo grandinę), „Kavos virėjai“ (jie išvirs pačius skaniausius kavos puodelius, kol jūs klausysitės pranešimų).

Vienas iš festivalio „Zero Waste fest’19“ tikslų – parodyti, kad svarbūs, sąmoningi sprendimai yra neatsiejami nuo požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių įtraukimo į jų svarstymą. Festivalis orientuotas į edukaciją ir švietimą ekologijos problematikos klausimais. Gyvenimas „be atliekų“ (zero waste) festivalyje bus pristatomas kaip gyvenimo būdo siekiamybė. Prisidėti prie pozityvaus pokyčio gali kiekvienas. Svarbu pradėti klausti: „Kaip galiu prisidėti?” Ir, žinoma, atvykti į „Zero Waste Fest’19“ ieškant atsakymų.

„Zero Waste Fest’19“ – kokybiškas vasaros savaitgalis visai šeimai, kur visi, nusiteikę draugiškam ir nuoširdžiam bendravimui, laukia jūsų jau birželio 29-30 dienomis!

Bilietus platina kakava.lt

Daugiau informacijos apie festivalį rasite čia, čia arba nuskenavę QR kodą:

image.png