Septyni keliai į sielos mirtį (II dalis). Godumas

coins-912718_960_720

Egzistuoja septynios nuodėmės, kitaip Mirtinosios nuodėmės, kurių padarymas veda į sielos mirtį. Pirmą kartą šių nuodėmių sąrašą paminėjo popiežius Šventasis Grigalius I–asis šeštame amžiuje. Šių nuodėmių priešingybė – Septynios didžiosios dorybės: tyrumas, teisingumas, santūrumas (saikingumas), narsa (tvirtybė), tikėjimas, viltis, dosnumas. Šiandien plačiau pakalbėkim apie pirmąją mirtiną nuodėmę – godumą (gobšumą).

Anksčiau rašėme…

Gobšuoliai nori visko daug ir dar daugiau. Praktiškai 99 proc. žmonių nepripažįsta savo godumo ir suranda tūkstančius pasiteisinimų – negaliu duoti, nes pats neturiu.  Godumą savyje galima pažinti iš to, kaip jums sekasi tvarkytis su finansais. Kai godumas išvešėjęs, labai sunku skirtis su pinigais, todėl nuolat delsiama atsiskaityti už komunalines paslaugas, atiduoti skolas ir t. t. Tokie žmonės aukoja nebent per Kalėdas ir tai siunčia sms iš savo tarnybinio telefono, taigi aukoja ne savo, o įmonės pinigus. O ir bendrauja tik su tais, iš kurių tikisi gauti kokios nors naudos ir tol, kol gauna tą naudą, kurios tikėjosi.  Žinoma, jei lauktosios naudos negauna, jie labai įsižeidžia ir pasmerkia žmogų, nesuteikusį džiaugsmo.

Gobšuoliai labiausiai bijo būsenos, kai tenka ko nors atsisakyti. Tokiems žmonėms dažnai užkietėja viduriai, sutrinka medžiagų apykaita, sumažėja imunitetas, susilpnėja organizmo savireguliacijos procesas. Pirmieji gresiančio pavojaus požymiai gali būti vegetatyvinė distonija ir nuolatiniai peršalimai, taip pat labai neigiamai veikiantys imunitetą. Godūs žmonės taip pat kenčia nuo viršsvorio, nes pasąmoningai net kūnu kaupia maisto atsargas.

Godumas yra tikra tragedija, nes niekada nebūna gana, jis nepasotinamas. Vadinasi žmogus nuolat pasmerktas baisiai įtampai – kaip gauti dar daugiau ir kaip neprarasti, to, ką jau turi. Situaciją apsunkina tai, kad, kaip jau buvo minėta anksčiau, godūs žmonės save laiko dosniais, bet visų išnaudojamais. Todėl, jei jaučiate, kad visi jus išnaudoja, verta atidžiau paanalizuoti, kodėl tokie jausmai kyla.

Godūs žmonės jaučiasi labai nesaugūs gyvenime, todėl ir kaupia viską, kad užklupus „juodai dienai“ nieko nepritrūktų. Jie pirmiausia galvoja apie save, kad ir kaip tai neigtų ar priešintųsi šiai minčiai.

Reikia suprasti vieną, kad godūs žmonės niekada nebus turtingi. Ypač, jei dar ir nesąžiningais keliais uždirbinės pinigus.  Vedose (Vedos – kanonizuotas sakralinis arijų genčių tekstų rinkinys, užrašytas prieš 5000 metų, o prieš tai buvo perduodamas iš lūpų į lūpas) sakoma, kad nesąžiningai uždirbtus pinigus žmogus praras per 10 metų. Pažiūrėkite, argi taip ir nenutinka realiame gyvenime? Pavydas ir godumas – dvi mirtinos nuodėmės, kurios atstumia pinigus. Godumas visada dviveidis: jis – pažangos variklis, bet ir jos žlugimo priežastis.

Dirbame nekenčiamą darbą, nes godumas neleidžia jo mesti ar dirbti darbą, kuris būtų prie širdies, tačiau atneša mažesnį uždarbį. Perkame daiktus, kurių iš principo mums nereikia… Ir vis negana, vis kažko trūksta…

Kaip kovoti su godumu?

Pats puikiausias būdas, kaip kovoti su godumu, yra įpročio aukoti išsiugdymas. Ir pagal Vedas, ir pagal Bibliją žmogus turi aukoti  bent 10 proc. nuo savo gaunamų pajamų.

Biblijoje Dievas yra visko, ką turime ir kuo naudojamės (Ps. 24,1; Agg. 2,9; Ps. 50,10–12), savininkas, todėl geri tikintieji Dievui skolingi 1/7 laiko (Įė. 20,8–11), dešimtą dalį pajamų (Kpł. 27,30–32; Rdz. 14,18–20; 28,20–22; Hiob 34,33; Malach. 3,8–12), kitas dovanas ir paaukojimus (Pwt. 16,16.17). Pats Jėzus Kristus patvirtino dešimtinės aktualumą (Mat. 23,23) savo misijoje (Mat. 6,31–34).

Aukoti reikia pradėti nedelsiant ir ne kada nors, kai bus pakankamai pinigų. Atvirkščiai, aukoti reikia pradėti tada, kai piniginėje švilpauja vėjai. Turtų kiekis priklauso nuo to, kiek gera mūsų karma. Tad jei neturime pinigų, vadinasi karma bloga. Tai reiškia, kad reikia ją valyti darant gerus, pasiaukojančius darbus. Aukodami ne tik valome karmą, padedame kitiems, bet ir įjungiame Visatos „pinigų gausinimo“ mechanizmą.

Pinigai yra priemonė ką nors padaryti laimingu. Jei ateina daugiau pinigų, reiškia gaunam progą padaryti daugiau gerų darbų.

Aukoti reikia protingai – už girtuokliui prie parduotuvės duotus pinigus atsakysime savo karma. Aukoti galima elgetoms prie bažnyčios, žmonėms, darantiems kilnius darbus, vaikų ar senelių namams, gyvūnų prieglaudoms, bažnyčiai, šventykloms. Taip pat ir žmonėms, šviečiantiems kitus žmones – skaitantiems paskaitas, doro gyvenimo mokytojams.

Dirbti reikia pirmiausia tai, kas miela širdžiai ir neša gėrį gyvoms būtybėms, o ne tai, kas leidžia uždirbti kuo daugiau pinigų. Kiek daug žmonių turi nepelningų svajonių, bet jų nerealizuoja, nes gi nėr kada, reikia „užkalinėti“ pinigus! Reikia realizuoti savo svajones, teikti džiaugsmą ir naudą visiems aplinkiniams, o pinigai ateis savaime.

Laukite tęsinio…

Parengė Asta Ivaškevičiūtė  (Arčana Siddhi dd). Daugiau informacijos: //astaivaskeviciute.weebly.com/

Redagavo Lina Šimelionytė