Savijauta

savijauta

Žodis „savijauta“ tarsi pats kužda: „Ar jauti save? kaip jauti save?“ Bėgime ir lėkime pamirštame pasirūpinti ne tik vidiniais, bet net ir išoriniais savo poreikiais. Protas įsuka nesustabdomą vėjo sūkurį galvoje, tada net ir skaniausi pyragėliai mūsų nebetenkina.

Vieną dieną prabudę pajuntam, kad nieko nebejaučiam. Ieškodami vis stipresnių ir stipresnių pojūčių, galiausiai tampam atskirti nuo pasaulio tarsi plastikine plėvele, nes niekas mūsų nebetenkina. Nebedžiugina nei patys nuostabiausi žmonės aplink, nei gražiausios suknelės. Kodėl? Nes lėkėm per greit, neskirdami laiko sau, savęs pajautimui ir buvimui ramybėje. Net keliolikos minučių…

Išsekę galvojam, kad galbūt per mažai valgom. O gal per mažai miegam? Vos pramerkę akis grūdam į organizmą gėrybes, kurių jis nebesugeba priimti, nes ir taip turi visko per daug. Keliamės vėlai, kai pasaulis jau prabudęs ir pradėjęs skubėti, todėl prabundam jau nerimaudami ir bėgdami. Taip vadovaudamiesi netikrais principais, net patys to nejausdami įsisukam į nesibaigiantį ratą. Mums reikia vis daugiau, greičiau, stipriau, geriau… O iš tiesų belieka vis mažiau. Mumyse.

Bet juk galima gyventi ir visiškai kitaip! Taip, kad ryte giliai įkvėpus oro užplūstų gyvybė ir pasaulio saldumas, kad apkabinus artimą žmogų persmelktų neapsakoma meilė… Kad pusryčiai taptų jautriu ritualu, o ne prievarta sau… Kam visa tai? Mylėti save – ne egoizmas. Gerai savijautai neužtenka laiku suspėti į darbą, gera savijauta – tai ne gyvenimas pagal „viskas gerai, nes nieko neskauda“ dėsnį. Neskauda nieko tik kol kas.

Gyvenimas gali būti visiškai kitoks, ir kiekviena diena gali būti pilna įspūdžių ir pojūčių – nebūtina laukti savaitgalio ar toli keliauti. Prabuskim su saule, kai aplink ramybė, kai dar nereikia niekur skubėti… Jei persivalgėm, nebijokim pabadauti – pusė dienos be maisto tikrai nenumarins! Kurkim savo pasaulį, o ne gyvenkim pasaulyje, kur mes – tik maži sraigteliai, sugundyti medalių ir titulų. Pajausti save yra tikrai pasakiška.

Teksto autorė Guostė Gopi Gita

Redagavo Lina Staponaitė

Nuotrauka Jono Suchadolsko