Savaitgalis kiTaip. Kas tai?

Savaitgalis kitaip 2015 A4

Daugelis yra girdėjęs apie paslaptinguosius „Savaitgalius kiTaip“. Tačiau kas juose vyksta iš tikrųjų ir kas po visu tuo slepiasi? Šiandien pakalbinsime šio, nepabijokime to žodžio, reiškinio pradininką Lietuvoje Darių Ražauską, kuris jau penkerius metus kviečia į gamtoje vykstančius „Savaitgalius kiTaip“.

Dariau, kaip prieš penkerius metus kilo mintis pradėti organizuoti blaivius ir vegetariškus savaitgalius gamtoje?

Pats jau ne vienerius metus buvau abstinentas ir vegetaras, todėl dalyvaudamas su savo paskaitomis ir seminarais kituose jaunimo festivaliuose ir stebėdamas girtus veidus susimąsčiau, kodėl nesuorganizavus blaivaus festivalio pačiam. Taip ir gimė pirmas „Savaitgalis kiTaip“, kuris pirmąkart vyko 2011-ųjų vasarą, nes nusibodo stebėti, kaip žmonės tiesiog lėtai laidoja save. Girtam žmogui jokių žinių neperduosi, todėl blaivus savaitgalis natūraliai „išplaukė“ kaip puiki alternatyva.

Ar neatrodei žmonėms keistas, kai pradėjai tokias netradicines „šventes“ organizuoti?

Iš pradžių abejojau, ar išvis kam nors bus reikalingi tokie savaitgaliai. Galvojau, atvažiuos keli draugai ir viskas tuo baigsis. Pabandykit įsivaizduoti, kaip nustebau, kai į pirmą savaitgalį gamtoje per prastą orą susirinko virš 80 dalyvių. Buvau kaip ant sparnų (šypsosi). Pajutau, kad žmonėms tokios idėjos ir renginiai reikalingi.

Kuo pasikeitė „Savaitgaliai kiTaip“ per tuos penkerius metus?

Idėja ir tikslas liko tokie patys. Norėjosi sukurti erdvę, kur šviesūs žmonės galėtų susirinkti, linksmai bei įdomiai praleisti savaitgalį gamtoje, pailsėti nuo miesto keliamo streso bei susirasti naujų draugų. Per tuos metus keitėsi savaitgalių vietos gamtoje, augo ir plėtėsi paskaitų ir seminarų paletė, bet kryptis liko ir liks ta pati: „Savaitgalis kiTaip“ – tai erdvė susitikti naujus draugus ir ieškoti savęs.

Kam nerekomenduotumėte važiuoti į „Savaitgalius kiTaip“?

Žmonėms, kurie negali leisti laiko be alkoholio ar narkotikų. Taip pat nerekomenduoju atvykti tiems, kurie yra uždari naujoms idėjoms ir neturi polinkio keistis ar išbandyti naujus dalykus. „Savaitgaliuose kiTaip“ vyksta ne tik psichologinės savęs pažinimo paskaitos ir seminarai, bet ir gongų terapija, joga, daromos laikinos chna tatuiruotės, chiromantija, grupinės ir muzikinės meditacijos. Jei žmogus nėra atviras naujoms žinioms ir pokyčiams, jam tiesiog nebus įdomu.

Kokie tokių savaitgalių rezultatai?

Negražu save girti. Būtų geriau, kad to paklaustumėte dalyvių. Per tuos daugiau negu dešimt įvykusių savaitgalių buvo visko. Ir blogi orai užpuldavo su potvyniais, ir sunkumai organizuojant iškildavo. Visada palaikė ir skatino tęsti organizuoti naujus savaitgalius teigiami žmonių atsiliepimai. Ne vienas prisipažino, kad per savaitgalius išmoko švęsti blaiviai ar sutiko naujus draugus, net antras puses. Nuostabus jausmas padėti aplinkiniams augti, o kartu augti ir pačiam. Kai kurie „Savaitgalių kiTaip“ dalyviai giliai susidomėjo mano dėstomomis temomis ir tapo geresniais specialistais už patį mokytoją. Tai labai džiugina. Kiekvienas mokytojas ieško mokinio, kuris jį pralenktų.

Kada vyks „Savaitgalis kiTaip“ šią vasarą?

Šią vasarą dėl mano vestuvių ir kitų darbų gausos vyks tik vienas „Savaitgalis kiTaip“ rugpjūčio 7-9 dienomis. Norintys dalyvauti turi iš anksto užsiregistruoti svetainėje Esujums.lt. Labai laukiu visų norinčių pabandyti praleisti laisvalaikį kiTaip.

Kokioje vietoje vyks šis savaitgalis kiTaip?

Renginio vieta verta atskiro straipsnio. Tai – egzotiška bhakti jogų bendruomenė gamtos apsuptyje, Žemaitijoje. Tai – unikali vieta Lietuvoje. Čia gamtoje galima rasti mažytę pagal senovines tradicijas veikiančią vaišnavų šventyklėlę, sumažintą švento kalno Indijoje kopiją bei ežerėlį, į kurį vanduo vežtas iš daugybės šventų vietų. Tai – tikrai sau analogų Lietuvoje neturinti vieta, todėl man didelė garbė ir privilegija pakviesti visus į „Savaitgalį kiTaip“ būtent čia. Manau, niekas neliks abejingas šios bendruomenės šiltumui ir aplinkos grožybėms.

Ko palinkėsite mūsų skaitytojams?

Visada judėti į priekį ir niekada nesustoti. Jūs net neįsivaizduojate, ką galite pasiekti ir kuo tapti atpalaidavę savo potencialą.