Savaitgalį Vilniuje – viena gražiausių ir seniausių Indijos švenčių

106892884_10158377424382485_1908310525402243759_n

Jau šį šeštadienį Vilniaus senamiestį, nuo Rotušės iki Kudirkos aikštės, nuspalvins ryški, linksma ir įspūdinga šventė – Rathajatra, atkeliavusi iš Indijos ir pasklidusi po visą pasaulį. Vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami pasigrožėti įspūdingu reginiu, kaip didžiulis, spalvingas, gėlėmis išpuoštas vežimas su Dievybėmis riedės gatvėmis lydimas muzikos ir šokių, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Jau beveik dvidešimt metų, kiekvieną vasarą Vilniuje vyksta viena seniausių ir didžiausių dvasinių švenčių pasaulyje – Rathajatra (sanskr. ratha yatra – vežimų šventė). Sostinės senamiesčio gatvėmis bus traukiamas didžiulis, įspūdingai išpuoštas vežimas, šokami iš Indijos atkeliavę šokiai, giedamos mantros senąja sanskrito kalba ir dalinamos vaišės – tradiciniai indiški gardumynai.

Kol ši tradicija nebuvo atkeliavusi į Vakarus, žmonės iš viso pasaulio plūsdavo į Indiją, kad galėtų dalyvauti šioje ypatingoje šventėje. Pasak legendų, Rathajatra – tai unikali proga pamatyti ypatingomis galiomis pasižyminčių dievybių Džaganathų akis ir šypseną, kuri dovanoja laimę ir meilę. Ši šventė yra galimybė prisiliesti prie to, kas jungia visas religijas, tikėjimus ir pasaulėžiūras – tai meilė. Tad kviečiami prisijungti ne tik Indijos mylėtojai ir tikintieji. Laukiami visi, kurie nori drauge pasidžiaugti, pasigrožėti ir paragauti.