Saturnas pereina iš Skorpiono į Šaulio ženklą, ko tikėtis?

saturn-341379_960_720

Žvelgiant iš astrologinės pusės, mūsų gyvenimo pokyčiai susiję su planetų perėjimu iš vieno ženklo į kitą, o ypač tokių lėtai judančių kaip Saturnas. Ši planeta pereina iš vieno ženklo į kitą kas du su puse metų ir tuomet gyvenime galima tikėtis pasikeitimų.

Pagal Vedų astrologijos skaičiavimus 2017 m. sausio 26 dieną Saturnas pereina iš Skorpiono į Šaulio ženklą. Šaulio ženklas susijęs su palankia Jupiterio planeta, todėl ir mes galime tikėtis iš Saturno daugiau teigiamų pokyčių. Šaulys filosofijos ir mokytojo ženklas, todėl tikėtina, kad daugiau žmonių pradės domėtis prasmingu gyvenimo būdu ir ieškos laimės ne tik išoriniame, bet ir vidiniame gyvenime.

Kadangi Saturnas labai lėta planeta, tai šiuo laikotarpiu, kol jis bus Šaulio ženkle, tokios vertybės kaip tvarka, moralė, tradicijos nebus įgyvendinamos greitai, tai, ką nori padaryti neseniai išrinkta naujoji valdžia. Norinčius susilaukti greitos sėkmės Saturnas mokys kantrybės. Daugiau energijos ir optimizmo reikės rodyti tiems, kurie tiki į tiesą, teisingumą, nes šiose srityse irgi nebus greito rezultato.

Tiems, kurių veikla susijusi su kelionėmis, užsieniu, aukštuoju išsilavinimu, filosofija, įstatymais, religija, turizmu ir sportu Saturnas gali sulėtinti tempą. Dirbantiems finansų sferoje, pardavimuose, prekyboje, vadovavime, konsultacijų srityje taip pat gali tekti semtis kantrybės ir dėti daugiau pastangų. Ypač tai jausis iki vasario 1 d. Jeigu remsimės senovės išmintimi, tai sulėtėję procesai mums tik dar kartą primins, kad mes čia laikinai ir nesame valdovai. Kaip rašoma Šri Išopanišadoje  „Visa, kas gyva ir negyva šioje visatoje, priklauso Viešpačiui ir yra Jo valioje. Todėl žmogus turi imti tik būtiniausius dalykus, kurie skirti jam kaip jo dalis, ir nesikėsinti į kitką, gerai žinodamas, kam viskas priklauso.“

Vedų astrologijoje (Džiotiš) Saturnas vaizduojamas kaip tamsaus gymio asmenybė, pasirėdęs tamsiais rūbais ir jojantis ant grifo. Saturnas pati negailestingiausia planeta, nes ji atspindi laiką. Bhagavad-gitoje rašoma: „Aukščiausiasis Dievo Asmuo tarė: Aš – laikas, didysis pasaulių griovėjas…“, todėl astrologijoje būtent Saturno planeta atspindi griovimą, naikinimą, o labiausiai Saturnas griauna mūsų iliuziją.

Saturnas gyvenime viską lėtina, apriboja, auklėja, bet taip pat gali ir apdovanoti. Ši planeta mus moko išminties, disciplinos, kantrybės, nuolankumo ir kaip mokytojas gerus mokinius apdovanoja, o tuos, kurie nepaklūsta jam, verčia mokytis toliau.

Saturnas atsako už liūdesį ir nesėkmes, todėl tuos, kurie neieško gyvenimo prasmės Saturnas apdovanoja nesėkmėmis. Juk dažniausiai žmogus tik patyręs nesėkmes susimąsto, todėl ir Saturno užduotis padėti mums labiau atsigręžti į savo vidų. Saturnas atsako už senatvę ir mirtį, taip primindamas mums, kad laiko šiame gyvenime turime ribotai – memento mori (lot. atmink, kad mirsi), todėl neverta jo švaistyti veltui.

Jeigu žmogus praeituose gyvenimuose gyveno nedorybingai, tai šiame Saturnas gali veikti žmogų neigiamai. Tai reiškia, kad žmogų lydės nerimas, nervingumas, nesugebėjimas susitvarkyti su stresu, nemiga, nejautimas žemės po kojomis. Žmogus dažnai gali jausti pavojų įvairiose gyvenimo situacijose. Gali trūkti praktiškumo ir kilti nemalonumų santykiuose su valdžios atstovais, valstybinėmis įstaigomis, taip pat gali būti sudėtinga uždirbti pinigus. Tokiam žmogui gali trūkti nuoseklumo veiksmuose, ištvermės ir gali būti sudėtinga išspręsti savo problemas. Pasirodžius pirmoms problemoms, toks žmogus greitai pasiduoda ir atsitraukia, jam sudėtinga planuoti.

Taip pat gali kilti problemų ir su fiziniu kūnu, ypač kaulais ir stuburu. Tokiam žmogui gali trūkti gyvybinės energijos, kankinti dažnas vidurių užkietėjimas. Kūne gali kauptis pūliai. Susirgus, sudėtinga pasveikti. Ypatingai sunkiais atvejais žmogus gali sirgti epilepsija, paralyžiumi, vėžiu.

Nuo balandžio 6 dienos Saturnas pradės judėti retrogradiniu arba atgaliniu judėjimu ir 2017 m. birželio 21 d. grįš į Skorpiono ženklą. Labai nepalankus laikas bus nuo birželio pradžios iki liepos pabaigos, kol Saturnas bus nepalankiausioje savo padėtyje. Nuo 2017 m. spalio 26 d. Saturnas galutinai pereis į Šaulio ženklą (jame bus iki 2020 m. sausio 24 d.), tada galime tikėtis pozityvesnių įvykių.

Žvelgiant į netolimą praeitį, retrogradinė Saturno padėtis, kada jis grįžo iš Šaulio į Skorpioną, buvo 1958 ir 1987 metais. Kai Saturnas yra Skopriono ženkle, tai visada susiję su amoraliais veiksmais, agresija ir netikėtumais. Retrogradinis Saturnas reiškia karmos atidirbimo laiką, todėl tuo metu gali ateiti pamokos iš praeities. Žiniasklaidoje minima, kad 1958 metų vasarą Lietuvoje (Kybartuose) buvo nedidelis karinis išpuolis. Kada Saturnas pereina į Skorpiono ženklą, žmonių tarpe gali pasireikšti patriotinės nuotaikos ir jausmai, taip pat ir netikėti įvykiai. 1987 metų vasarą Lietuvoje prasidėjo pirmosios viešos politinės demonstracijos, o nuo 1988 metų prasidėjo Lietuvos Atgimimo epocha. Tai galima susieti su Saturno perėjimu į Šaulio ženklą. Taigi, retrogradinio Saturno metu galime sulaukti netikėtumų, tikėkimės, kad jie bus pozityvūs.

Kol Saturnas bus savo retrogradinėje (atgalinėje) padėtyje, nerekomenduojama įsigyti žemės ir keisti savo veiklą. Šiuo metu verta pabaigti pradėtus darbus, ištaisyti klaidas, atsikratyti nereikalingų daiktų, ugdytis profesinius įgūdžius. Taip pat šiuo metu palanku užsiimti savianalize ir dvasine praktika.

Norintiems harmonizuoti santykius su Saturno planeta rekomenduojama Saturno mantra – „Om Namo Bhagavate Kurmadevaya“. Mantrą vertėtų pradėti kartoti šeštadienį ir tai daryti mažiausiai keturiasdešimt dienų po 5–6 ratus su meditacijos karoliais (džapa mala).

Saturnas reikalauja savidisciplinos, atsižadėjimo, nuolankumo, todėl vien kartoti mantrą nepakaks. Ši planeta labiau susijusi su praktika, nei teorija. Ji reikalauja atsižadėjimo nuo prisirišimų. Tam, kad sumažintume neigiamą Saturno poveikį, reikės atsikratyti nepalankios karmos per maldą, tarnystę, šventų vietų lankymą, labdarą.

Reikia ugdytis ramybę, savikontrolę, taiką. Sekti autoritetinga tradicija. Stengtis kontroliuoti emocijas. Daugiau praleisti laiko gamtoje, vienumoje. Sulėtinti gyvenimo ritmą, nusiraminti. Gerbti vyresnius žmones ir jiems tarnauti. Šeštadieniais neužsiimti kvailystėmis (alkoholis, beprasmės kalbos, diskotekos, barai, palaidas gyvenimo būdas). Aukoti drabužius tiems, kuriems jų reikia. Atminti protėvius. Pasninkauti šeštadieniais. Taip pat gali būti kažkuriam laikui duotas tylos įžadas šeštadieniais, tai stiprins kalbą ir Saturno savybes.

Linkiu jums kuo geriausios kloties!

Egidijus Gubinas

Redagavo Lina Šimelionytė

Paveikslėliai iš puslapio Gubinas.lt