Dešimt Šaolino vienuolio patarimų, kaip išlikti amžinai jaunu

monk-462003_960_720

Daugelis žmonių teigia, kad sveikata yra pats brangiausias mūsų turtas. Tačiau ar daug iš mūsų gyvena laikydamiesi šios taisyklės? Vertėtų tai pradėti daryti nuo šiandien.

Šaolino (Shaolin) vienuolis, kovos menų meistras, pateikė dešimt patarimų, kaip išlikti sveikam ir jaunam kuo ilgiau.

  1. Negalvokite per daug. Galvojimas atima energiją ir sendina jūsų išvaizdą.
  2. Daug nekalbėkite. Geriau darykite, vietoje to, kad kalbėtumėte.
  3. Kai dirbate, dirbkite 40 minučių ir po to 10 minučių pailsėkite. Ištisai žiūrėdami į kažką vieną galite pakenkti savo regai, kūno organams ir vidinei ramybei.
  4. Kontroliuokite savo džiaugsmą. Praradus šią kontrolę, galima pakenkti savo plaučių energijai.
  5. Per daug nepergyvenkite ir nebūkite piktas. Tai kenkia jūsų kepenims ir žarnynui.
  6. Nevalgykite per daug. Nesveika prisivalgyti iki pilnumo jausmo. Tai kenkia jūsų blužniai. Visada likite ne pilnai pripildęs savo skrandį. Jeigu jaučiatės alkanas, užkąskite, bet ne itin daug.
  7. Darydami kažkokį darbą, per daug neskubėkite. Prisiminkite posakį: „Skubant lėtai – atvyksite greičiau“.
  8. Vien fizinė veikla nėra gerai. Užsiimdami vien fizine veikla, sportu ar kovos menais, bet nedarydami Ciguno pratimų, nedirbdami su savo energetika neteksite savo In (Yin) potencialo ir prarasite In ir Jang balansą. Dėl šios priežasties tapsite nekantrus. Energetinių praktikų, tokių kaip Cigunas, dėka mes gauname In energiją.
  9. Neužsiimti fizine veikla irgi nėra gerai.Neužsiimant fizine veikla, sportu ar kovos menais, būdami vien taikūs, užsiimdami vien meditacija, lengvomis treniruotėmis ar Cigunu negausite Jang (Yang) energijos ir taip pat prarasite savo In ir Jang balansą. Dėl fizinės veiklos mes gauname Jang energiją.
  10. Šaolino Gong Fu duoda jums viską.Treniruočių tikslas yra pasiekti In ir Jang balansą. Kiek valandų jūs tai darysite nėra svarbu. Svarbu jausti, ko tiksliai trūksta jūsų kūnui.

Zulus.lt

Iš anglų kalbos vertė Arvydas Grigonis

Redagavo Lina Šimelionytė

Šaltinis: Ten Tips From A Shaolin Monk On How To Stay Young Forever