Santykiai turi vystytis pagal vyro ar moters scenarijų?

photo-1474552226712-ac0f0961a954

Vyro ir moters santykiai ko gero viena aktualiausių gyvenimo temų, kuri niekada nebus išsemta. Noriu pristatyti jums savo pirmąją internetinę laidą „Nenuobodūs klausimai – atsakymai su Egidijumi Gubinu“. Pirmoji laidos tema „Ar santykiuose viskas turėtų vykti pagal vyro, ar moters scenarijų?“

Santykiai visada turėtų vystytis pagal moters, o ne pagal vyro scenarijų. Daugelis vyrų prieštaraus, sakydami „kodėl“? Moterys iš prigimties yra kultūringesnės, su tuo nei vienas vyras negalėtų pasiginčyti, tai susiję su elgesio kultūra, tvarka ir švara. Moterys tvarkingesnės iš prigimties, todėl jos nuolat mus moko – pasidėk batus į vietą, išnešk šiukšles, nusiprausk ir t. t. Taip pat moterys yra kantresnės, todėl moterį reikia mylėti vien už tai, kad ji moteris, o ne už jos pasiekimus gyvenime.

Vyro užduotys gyvenime visai kitos. Vyrai yra vertinami už pasiekimus, todėl gyvenime jie realizuojasi ir auga kaip asmenybės kai įveikia kliūtis. Vyras turėtų būti stiprus socialiniame gyvenime, todėl sakoma, kad visuomenėje jis turėtų būti kaip liūtas, o namuose kaip ėriukas. Jeigu bus atvirkščiai, tai namuose nuolatos tvyros įtampa.  Jeigu vyras nurodinės, kur namuose turi stovėti gėlės, kaip turi būti šluostomos dulkės, plaunamos grindys, gaminamas maistas, tokiu atveju moteris  jaus didelę įtampą.

Santykiai turėtų vystytis pagal moters scenarijų, o ne pagal vyro.  Jei tai vyktų pagal vyro scenarijų, tai vyrui, iš esmės, gyvenime nieko daug nereikia, bet vyriškame pasaulyje moteris nesijaus laiminga. Vyras gali būti pakankamai patenkintas gyvendamas bute be remonto, be periodiško baldų perstumdymo, be naujų tapetų, valgyti greitai paruošiamą maistą, vaikščioti su tomis pačiomis kelnėmis vieną savaitę, o kitą savaitę jas išsiversti į kitą pusę ir toliau vaikščioti. Žinoma, aš truputį juokauju, bet vyro pasaulis labai paprastas, šiek tiek panašus į seną juodai baltą televizorių „Šilelis“ ir dėl to vyras per daug nesijaudina.

Moteris turi daugiau norų, todėl viskas, ką matome aplink, daugiausiai dėl moterų – mada, gražios spalvos, skanūs kvapai ir patogus gyvenimas. Vyras gyvenime pats dėl savęs nieko nedaro. Tą galime aiškiai pastebėti kai kokiame  nors vyriškame kolektyve atsiranda moteris. Vyrai iš karto pradeda dažniau skustis, kirptis nagus, lygintis marškinius, šukuotis ir kvėpintis.

Santykiai kuriami tam, kad vyras pildytų moters norus, taip realizuodamas save. Jeigu vyras nesupranta tokios frazės – „nėra kuo apsirengti, nors jau nebėra kur kabinti“, tai reiškia, kad jis dar gali būti nepasiruošęs santuokai. Tai reiškia, kai bus pildomi moters norai, ji bus laiminga, o jeigu moteris bus laiminga, tai šeimoje bus visi laimingi, įskaitant ir patį vyrą.

Daugelis moterų gali suabejoti ir sakyti, kad tokių vyrų, kurie nori pildyti moters norus, nebūna. Taip, vyras nėra paruoštas produktas. Kaip minėjau, moteris yra iš prigimties kultūringa, o vyras gali užaugti tik santykiuose, jeigu santykiai vyks ne pagal vyro scenarijų. Ką tai reiškia?

Vyro scenarijus santykiuose labai paprastas, tai skaniai pavalgyti ir seksas. Tą galime pamatyti praktiškai kiekviename filme, kurio režisierius yra vyras, amerikietiškame, lietuviškame ar vokiškame. Susipažino, pavalgė ir į lovą, toks yra vyro santykių scenarijus. Kiekvienas vyras gali iš karto pradėti intymius santykius su moterimi, jeigu ji jam yra fiziškai patraukli.

Todėl jeigu santykiai prasideda pagal vyro, o ne pagal moters scenarijų, dažniausiai jie ilgai netrunka. Kodėl? Todėl, kad bet kuris vyras nevertina to, į ką jis ilgai neinvestavo, ar tai būtų moteris, ar bet koks materialus turtas. Kai santykių scenarijus vyksta pagal moterį, tai viskas trunka kur kas ilgiau, nes moteriai kur kas svarbiau vyro intelektas, o ne jo kūnas. Žinoma, tai nereiškia, kad moteriai visiškai nesvarbi vyro išvaizda ir jis gali smirdėti prakaitu ar būti su pakibusiu snargliu, ir moteriai bus vienodai. Tiesiog moteriai vyro išvaizda nėra pati svarbiausia.

Kai santykiai vystosi pagal moters scenarijų, laimi abu ir vyras, ir moteris. Kai moteris jaučia, kad ja rūpinasi, padidėja jos savivertė. Ypač tada, kai ji yra gerbiama ir vertinama, ne tik dėl savo kūno, bet ir dėl vidaus, emocijų, manierų, kalbos, švelnumo, moteriškumo, tiesiog už tai, kad ji yra moteris. Vyras tokiuose santykiuose auga kaip asmenybė, ugdosi kantrybę, mokosi kontroliuoti savo jausmus, norus ir  realizuoja savo poreikį kažkuo rūpintis, globoti.

Santykiai visada prasideda pažintimi, o harmoningas santykių augimas susideda iš kelių etapų. Tiesiog verta žinoti, kad geri rezultatai greitai neateina, todėl reikės žinių ir šiek tiek kantrybės. Šį kartą papasakosiu apie pirmą santykių etapą.

Pirmas santykių etapas vadinasi rožinis-šokoladinis arba Romeo ir Džiuljeta. Šiame etape vyras deda daug pastangų ir rodo didelį dėmesį moteriai. Vienas kitam jie atrodo vieninteliai. Tai smagus, romantiškas, bet kartu ir pavojingas etapas. Apie šį etapą prirašyta daug eilėraščių, dainų, prikurta pjesių ir filmų.

Labai svarbu žinoti, kad šiame etape santykiai neturėtų vykti pagal minėtą vyro scenarijų. Vyras vertina tik ilgalaikes investicijas, todėl, moterys, jeigu norite, kad viskas vyktų pagal jūsų, o ne pagal vyro scenarijų, šiame etape turėtumėte nesutikti su vyro norais. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad tiesiog nedarykite dviejų dalykų. Pirmas – nepradėkite kartu gyventi ir neturėkite intymių santykių, jeigu norite, kad jūsų santykiai augtų, o nesustotų tik ties pirmuoju etapu.

Vyras panašus į alpinistą, kuris kopia į kalną, įstato ten savo vėliavą ir ją įstatęs jau nebekopia aukščiau, o po truputį leidžiasi žemyn. Intymūs santykiai vyrams yra tarsi nuotykis, nors moteris po tokių santykių vyrą priima jau kaip savo vyrą. Tiesiog toks yra vyro scenarijus. Todėl, moterys, neskubėkite ir atsiminkite, kad viskas turi vykti savo laiku, ir jūsų vertas vyras tikrai dėl to nepabėgs iš jūsų gyvenimo.

Moterims svarbu suprasti, kad „paruoštų“ vyrų nėra. Vyrai auga santykiuose, kurie vystosi pagal moters scenarijų. Be ilgo rūpesčio moterimi sėkmingi santykiai neįmanomi. Todėl moters gyvenime turi būti vyras, kuris yra pasiryžęs dėl jos keistis ir būti jos herojumi.

Vyras irgi nori dėl kažko daryti žygdarbius, todėl jam reikia užduočių, kurios nėra taip lengvai įgyvendinamos. Tai jį gali įkvėpti asmeniniams pokyčiams. Vyro ir moters santykiai tai tarsi projektas, o santykių pradžia tarsi namo pamatas. Labai svarbu suprasti, kaip teisingai kurti santykius. Jei pamatas bus tvirtas, tai ir namas stovės tvirtai. Sėkmingi santykiai, tai palaipsniui vykstantis procesas. Jeigu pas poros seksualiniai santykiai įvyko rožiniame-šokoladiniame etape, tai vargiai jie gali augti toliau, į aukštesnes pakopas. Tokiu atveju šie santykiai taip ir lieka intymių santykių etape kuriame poros dažniausiai skiriasi.

Moteriai be vyro sunku jaustis pilnaverte, o vyrui be moters. Vyras ir moteris negali būti atskirai, nes vienas be kito jie yra nelaimingi.

Moteris tampa laiminga, kai jos gyvenime atsiranda vyras, kuris pildo jos norus. Vyras tampa laimingas, kai jis gali išpildyti moters norus. Jeigu vyras galvoja kitaip, tai reiškia arba jis vienuolis, arba kažko dar nesuprato šiame gyvenime, arba dar nebandė pildyti moters norų. Norų pildymas, panašus į maisto gaminimą, juk kur kas smagiau gaminti ir vaišinti kitus, nei gaminti tik sau.

Jeigu palyginsime vyrą, kuris neturėjo šeimos, dar kitaip vadinamą senberniu, ir vyrą, kuris maždaug dvidešimt metų nugyveno santuokoje, tai pamatysime tarp jų nemažus skirtumus. Tas, kuris rūpinosi šeima, tapo labiau savimi pasitikintis, atsakingas, kantresnis ir stipresnis, o tas, kuris gyveno be šeimos, tik sau, dažniausiai gyvena chaotiškas ir be tikslo.

Vyro vaidmuo santykiuose – suteikti apsaugą ir šeimos palaikymą, dėl to jo gyvenime turi būti moteris, kuriai to reikia. Moters vaidmuo – mokėti teisingai priimti vyro dėmesį ir rūpestį. Tam, kad vyras neprarastų entuziazmo atlikti savo pareigas, jam reikalingi palaikantys žodžiai.

Tam moterys lanko įvairius mokymus, seminarus, skaito knygas santykių temomis, nes žinojimas joms suteikia laimės. Kai moteris laiminga, ji tampa labai patraukli ir vyras, žiūrėdamas į ją, galvoja, aš noriu būti su šia moterimi, nes ji tokia nuostabi.

Tam, kad būtų laiminga santykiuose, moteriai vertėtų stengtis gerai suprasti savo vyrą ir šie tiek mylėti. Moteriai visai nebūtina nuolatos vyrui kartoti „aš tave myliu…“, nes vyras gali per daug atsipalaiduoti. Tiesiog moteris gali dažniau jam sakyti, koks jis jai reikalingas ir to pakaks, kad vyras norėtų ir toliau būti jos gyvenimo herojumi.

Tam, kad moteris būtų laiminga santuokoje, ją reikia labai stipriai mylėti ir nesistengti suprasti, nes moters suprasti niekas negali, netgi ji pati savęs dažnai nesupranta. Tiesiog Kūrėjas sutvėrė moterį taip, kad jos nebūtų galima supras

ti, o mes, šiuolaikiniai vyrai, labai dažnai norime stabilumo, kad moteris nerodytų savo emocijų, nekeltų triukšmo ir nekvaršintų mums galvos. Tačiau Kūrėjas specialiai sutvėrė moterį nepastovią, įvairią, kad mums, vyrams, nebūtų nuobodu gyventi su moterimi.

Gyvenimas su moterimi panašus į ekskursiją, vieną dieną poilsis prie Karibų jūros, kitą –neįveikiami Himalajų kalnai, o trečią – Afrikos džiunglės. Svarbiausia nepasiklysti ir atminti, kad reikia pildyti moters norus, ją labai stipriai mylėti ir nesistengti jos suprasti.

Vienas ir tas pats vyras gali būti kardinaliai skirtingas priklausomai nuo to, kokia moteris yra jo gyvenime. Moteris vyro gyvenime tai tarsi vyro atspindys, tarsi lakmuso popierėlis, kuris parodo koks yra vyras. Kiekvienas vyras savo viduje sąmoningai arba nesąmoningai supranta, kad jo statutas, jo reikšmė, jo rimtumas, stiprybė ir vyriškumas priklauso nuo to,  kokia moteris yra šalia jo.

Vyriškas, rimtas ir stiprus vyras visuomenėje yra tas, kuris sugebėjo savo moterį padaryti laiminga. Jeigu šalia vyro yra aprūpinta, susitvarkiusi,  rami ir laiminga moteris, tai reiškia, kad vyras yra rimtas, jis vyriškas ir stiprus. Vyras yra tas, kuris veda savo šeimą, todėl jis tarsi vienetas, o moteris yra visada šalia jo, ji tarsi nulis. Nulį galima pastatyti prieš vienetą ir už jo. Jeigu nulis gale, tai – dešimt, o jeigu priekyje, tai tik nulis vienas.

Tai reiškia, kad moteris vyro gyvenime gali daryti jam labai didelę įtaka. Dažnai taip nutinka, kad kol vyras nesutinka moters, jis atrodo nepakankamai rimtas ir jam trūksta brandos. Tačiau kai jo gyvenime atsiranda moteris, viskas pasikeičia. Už kiekvieno didingo vyro stovi didinga moteris. Tačiau jeigu vyras nerimtas ir nesusitvarkęs savo gyvenimo, už jo gali stovėti lengvabūdiška ir nesiekianti išminties moteris.

Kai susitinka vyras ir moteris, jie abu vienas kitą dailina kaip skulptoriai, kadangi abu būna tarsi nešlifuoti akmenys. Vienas kito šlifavimas, tai ilgas ir skausmingas procesas. Todėl santykiuose mes tiek daug vienas su kitu kovojame, dažnai ginamės, sakydami kodėl aš, o ne tu?

Tačiau jeigu mes mokysimės žvelgti į santykius kaip į savęs tobulinimo etapą ir stengsimės juose mokytis, tai pats santykių procesas palaipsniui švelnės, nes su laiku netašyto akmens plotus pakeis nugludinti. Vyro ir moters santykiai, tai nelengva mokykla, bet abiem labai naudinga, nes šeimyninis gyvenimas moteriai padeda ugdytis tokias savybes kaip švelnumas, rūpestis, išmintis ir gebėjimas tinkamai išreikšti savo jausmus. Vyrui šeimyninis gyvenimas padeda ugdytis atsakomybę, ryžtą, tvirtumą, pasitikėjimą, dosnumą, ištvermę ir entuziazmą. Todėl vyro ir moters santykiai   abiems padeda augti ir tobulėti kartu.

Būkite laimingi!

Egidijus Gubinas

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą.

Gubinas.lt