Santykiai – tai jūsų vidaus atspindys

hand-1549224_960_720

Kaip mes suprantame žodį „atsakomybė“? Tai patikimumas, sugebėjimas laikytis žodžio, vykdyti įsipareigojimus ir pažadus.

Tačiau atsakomybė turi dar vieną aspektą – tai sugebėjimas būti sąžiningam pačiam su savimi. Pasirengimas pripažinti, kad viskas, ką turite šiame gyvenime – tai jūsų minčių, jausmų ir poelgių rezultatas. Ir už viską esate atsakingas tik jūs.

Pavyzdžiui, jeigu moteriai vyras nedovanoja dovanų, ką ji daro? Užpyksta, kaltina, manipuliuoja ir gali pati nueiti sau kažką nusipirkti. Šitaip ji bando taisyti problemą iš išorinės pusės: kaltas vyras. Ir moteriai knieti „ištaisyti“ būtent vyrą.

O juk ji gali užduoti sau klausimą: „O kaip aš elgiuosi, jeigu vyras man nebedovanoja dovanų? Ką tokio darau, ar ko nedarau, kad jis ėmė taip elgtis?“

Tarkime, kad aš šykštus ir godus vyriškis, tokių dalykų pasitaiko. Tačiau ką aš tokiu atveju veikiu šiuose santykiuose? Kaip aš juose atsidūriau?

Ir jeigu galite sąžiningai atsakyti sau į šiuos klausimus, pripažinti tiesą, tai greičiausiai ir sprendimas ateis.

Visada sakau, kad santykiuose nebūna problemų, yra tik vidinės problemos. Jeigu jūs ramus – nebus jokių problemų. O jei santykiuose atėjo ne patys geriausi laikai, vadinasi, viduje tie sunkūs laikai prasidėjo dar anksčiau.

Jūsų tarpusavio santykiai – tai tik atspindys to, kas vyksta jūsų viduje.

Susvetimėjimas ir, tuo labiau meilužė neatsiranda staiga ir iš niekur. Jei tarp vyro ir moters esama artumo – dvasinio, emocinio, fizinio, tada trečiam žmogui paprasčiausiai nebelieka ten vietos. Trečiasis atsiranda tada, kai jam atsilaisvina vieta, kai ir vyras, ir moteris nutolsta vienas nuo kito. Kai nebėra artimo kontakto.

Ir tada iškyla klausimas: „Kaip sugrąžinti vyrą ir atkurti su juo santykius?“, o klausimas kitoje plotmėje kyla toks: „Į ką atkreipti dėmesį mane privertė ši problema? Kur ir ką reikia keisti?“

O ką moterys dažniausiai daro? Ji žvelgia ne į save, o į vyrą, ar dar blogiau – į jo naują draugę. Kiek laiko, jėgų ir energijos iššvaistoma veltui.

Nėra prasmės stengtis susigrąžinti vyrą. Na, susigrąžinsite, o kas toliau? Juk jis kažkodėl išėjo, buvo priežastis. Vyrai šia prasme yra labai paprasti: jeigu moteris yra šalia – jie gyvena ir yra laimingi. Nėra moters – einu ieškoti.

Ir jeigu vyras reiškia jums nepasitenkinimą – tai labai rimta priežastis susimąstyti. Tačiau dažniausiai moteris tokioje situacijoje elgiasi neatsakingai. Ji nepaklausia savęs: o ką aš transliuoju vyrui, kad jis nepatenkintas? Greičiausiai ji papūs lūpytes, prasidės kaprizai, isterijos… Ir mėgins vyrišką kantrybę tol, kol toji nepasibaigs.

„Žilė galvon, velnias uodegon“ – tai ne apie vyrišką amžiaus krizę, tai – apie moterišką neatsakingumą. Gaila, bet laikas, kai moteris gali sau leisti tokį nerūpestingumą, labai greitai baigiasi.

Manęs dažnai klausia: „Kaip susigrąžinti vyrą? Jis pasielgė taip ir štai šitaip, aš jam apie tai pasakiau, jis nuėjo ten, aš padariau štai ką… Ką man daryti? Kaip gyventi? Aš taip negaliu, padėkite.“

Tokie klausimai lieka be atsakymų. Kodėl?

Šiuose klausimuose nėra sprendimų.

Tokie klausimai iš tikrųjų reiškia: „Aš nenoriu būti už tai atsakinga. Aš nenoriu nieko keisti, aš noriu grąžinti viską, kas buvo, ankstesnę savo komforto būseną.“

Kartą paklausiau vienos moters, kurią paliko vyras po 15 metų santuokos: „Ko gi tu nori?“ ir ji, nė nemirktelėjusi, atsakė: „Noriu, kad viskas būtų kaip anksčiau.“

O tai reiškia, kad moteris paprasčiausiai ieško būdo, kaip „nuskausminti“ šią situaciją, kad nereikėtų nieko keisti savo pačios viduje.

Arba štai toks klausimas: „Turiu norą rūpintis namais, tačiau juk dar reikia ir dirbti. Ir man sunku derinti darbą su namų rūpesčiais. Aš noriu užsiimti namų buitimi, tačiau paprasčiausiai nespėju, ką daryti?“

Pagalvokite – ar gali būti sprendimas?

Bet kokia problema, ypač jei ji skausminga, tiesiog šaukte šaukia: „Atėjo permainų metas, labai didelių permainų. Atėjo laikas SUAUGTI.“

Negalima kažką padaryti ir likti tokiems, kaip anksčiau, o dar ir buvusį komfortą išsaugoti. Reikia užduoti sau klausimus: „O ką aš tokio dariau, kad atsidūriau šioje situacijoje? Kokios permainos pribrendo? Kokioje srityje aš užsisėdėjau?“

Nereikia keisti situacijos. Reikia keisti kažką savyje.

Bet kuri moteris trokšta dėmesio, komplimentų, susižavėjimo, meilės. Nori būti vienintele, nori supratimo, materialaus palaikymo. Ji galvoja, kad visa tai privalo gauti vien dėl to, kad ištekėjo.

Juk galvojame taip? Tačiau dažniausiai nieko negauname? Kodėl?

Todėl, kad tai irgi visiškai neatsakinga pozicija. Vaikiška.

Vyras – tai jums ne tėvas ir ne mama, jis nieko neprivalo jums duoti vien dėl to, kad tapote jo žmona. Jis, žinoma, duoda ir daro tai su dideliu džiaugsmu, tačiau tik tuo atveju, kai gauna tai, ko reikia jam pačiam.

O jūs žinote, ko jam reikia? Kokie jo poreikiai? Ką jūs galite duoti jam kaip moteris? Kaip jūs realizuojate save santykiuose su vyru? Kur jūsų atsakomybė?

Santykiai – tai vienas kito poreikių tenkinimas. Kaip galima patenkinti vyro poreikius, jei moteris net savo poreikių nežino, neturi supratimo, ko nori pati ir nuolat jaučia nerimą ir stresą? Koks gali būti artimas kontaktas su partneriu, jei jūsų viduje – vien baimė ir nepasitikėjimas?

Ir šitai reikia išsiaiškinti pirmiausiai. Mokytis kontaktuoti su savimi, būti dėmesinga sau, visiems savo jausmams, pojūčiams, pasireiškimams.

Kai imatės atsakomybės už savo problemą, jūs gaunate vieną labai svarbų pranašumą – jūs jau galite keisti savo gyvenimą.

Ir jeigu dabar jūsų gyvenime kažkas klostosi ne taip, kaip jums norėtųsi, prisiimkite atsakomybę už šią situaciją, atsiverkite, pažvelkite tiesai į akis ir pradėkite kažką daryti kitaip, kiekvieną dieną – ir tada pradėsite gyventi taip, kaip visada svajojote.

Problema ateina ne tam, kad jūs kentėtumėte. Ji ateina tam, kad jūs paūgėtumėte, taptumėte laimingesni ir stipresni.

Seimairnamai.eu

Redagavo Lina Šimelionytė