Anantara Das. Dienoraštis. Santykiai šeimoje (II dalis)

romance-couple-1209046_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt

Tęsiame Anantaros das atsakymą į moters laišką apie santykius šeimoje.

Anksčiau rašėme…

Dabar apžvelkime, kaip viską matote jūs.

6. „Aš esu nuostabi siela ir moteris, o jis, deja, to nemato. Jo karma neleidžia jam to matyti, o jis ir nelabai stengias.“

Paskaitykite pati, ką parašėte. Jūs rašote esanti nuostabi siela. Aš sutinku, kad jūs nuostabi siela. Žinokite, nėra nenuostabių sielų. Visos sielos yra Dievo dalelytės. Jūs, kaip siela – dieviška. Ir jūsų vyras, kaip siela, irgi dieviškas.

Tačiau problema ta, kad tiek jūsų, tiek jūsų vyro, tiek mano sielos apsinešusios materijos dulkėmis. Jūs pati į vyrą žiūrite materialiai ir jis į jus žiūri tik kaip į mėsą ir kaulus. Nei jūs jo kūne matote sielą, nei jis jumyse mato sielą.

Dar daugiau, jis jumyse nei fiziškai, nei psichiškai nemato jokio patrauklumo. Suprantate, ką noriu pasakyti?

Jeigu jūs būtumėte patraukli, jums nereikėtų prisistatyti, kad esate nuostabi siela ir moteris. Vyras vaikščiotų paskui jus kaip bitės lekioja prie uoginės, nes iš ten sklinda saldumas.

Jūs neįsižeiskite, aš rašau tokia forma, kad jūs nusišypsotumėte ir atsipalaiduotumėte, ir save paleistumėte nuo visokiausių stereotipų.

Tiek jūs, tiek vyras, esate tokie, kokie esate. Abiems reikia dieną ir naktį dirbti su savo vidumi.

Atminkite – visas moters grožis išeina iš jos vidaus. Tai reiškia iš gerų charakterio savybių.

O gerų savybių rodiklis – tikrai laimingas žmogus.

7. „Pradedu abejoti, gal iš tiesų jis turėtų būti su ja. Paleisti jį su meile būti ten laimingu. Nes pradedu jausti, jog būdama su žmogum, kuris manęs visiškai nemyli pradedu išduoti savo sielą.“

Susigaudykite, kas yra per sąvoka – SIELA. Jūs jokios savo sielos neišduodate. Sielos išduoti neįmanoma. Siela visada kupina meilės. Tyra siela priima bet ką, kas ateina į jos gyvenimą.

Dabar jumyse kalba tik protas. Nes protas nori turėti savo vyrą, savo namus, savo vaikus. Tai protas viską skirsto.

Net ir ta vyro draugė yra jūsų dvasinė sesė.

Šioje situacijoje, jeigu vyras namuose atvirai kalbasi su kita moterimi ir tai jus kankina, paprašykite pagyventi atskirai iki tol, kol jis apsispręs, kaip jis iš tiesų nori gyventi visą likusį gyvenimą. Laikas tikrai viską sudėlioja. Tačiau, jeigu žiūrėtume iš sielos pozicijų, jeigu jūs tikrai jį mylite, tai turite priimti bet kokias jo „nesąmones“.

8. Ką Vedos sako apie būvimą su vienu žmogum visą gyvenimą? ( Aš kito vyro neturiu ir nėra jokių minčių apie tai.)

Vedinės vestuvės žmones sujungia net septyniems gyvenimams. Vedų visuomenėje nebuvo net tokio termino, kaip skyrybos.

Ką šioje situacijoje, šiame gyvenime jums reikėtų suvokti ir išmokti?

Tai labai sunku suprasti šiais laikais. Jūsų gyvenimo tikslas turėtų būti sugrįžti namo pas Dievą. Net, jeigu jūs turėtumėte ir „auksinį“ vyrą, jį, gyvenimo pabaigoje, reikėtų palikti. Todėl Vedose ir yra sakoma, kad šiame pasaulyje geriau prie nieko neprisirišti.

Tačiau moteriai be vyro gyventi yra labai sunku. Labai sunku gyventi, kai yra vaikai, nes jeigu vaikai nemato normalių šeimyninių santykių tarp tėvų, jie taip pat vargs, kaip ir vargstate jūs. Tai – persiduoda.

Šis jūsų vyras – tai jūsų mokytojas, kokia pačiai nereikėtų būti.

Jūs viską turėtumėte daryti priešingai negu daro jis. Bet, aišku, tai reikia daryti sąmoningai. Jeigu nėra sąmoningumo, o jo kol kas pas jus trūksta, tai jums viskas atrodys kaip kančia. Tokiu atveju kančia žmogų nualina.

Norėdama pakeisti savo gyvenimą pirmiausiai galvokite ne apie vyrą, o apie Dievą.

Išmokite iš vyro nieko nelaukti.

Nekreipkite dėmesio į jo pastabas dėl savo kūno. Kūnas ir pas jį pasikeis, čia tik laiko klausimas.

Tačiau išgirskite, ko jis tikrai prašo, gal kažką galima išpildyti, pakeisti, pasikeisti. Juk jį kaip tik ir nervina jūsų elgesys, kalba, kūnas, pažiūros.

Pamąstykite, kuo jį traukia ta kita moteris?

Juk ji irgi ištekėjusi, tačiau jūsų vyrui kažkuo patinka.

Pakeiskite savo šukuoseną, kalbą, maistą, mintis. Pradėkite galvoti ne apie problemas, o ką gero pamatėte ar išgirdote per dieną.

Kasdien pagirkite savo vyrą.

Kasdien apsikabinkite savo vyrą.

Mintyse kasdien raskite savo vyro kokią nors gerą savybę ir kasdien ją fiksuokite, ir užsiauginsite tokį vyrą, apie kurį svajojote.

Kiekvieną dieną pradėkite su Dievu ir baikite su Dievu.

Išeikite pas dvasingus žmones.

Atvažiuokite su savo mergaitėmis pas mane į svečius, pasiimkite ir savo vyrą.

Nėra situacijų, kuriose nebūtų išeities.

Geriau nugyventi gyvenimą su vienu vyru. Tik antra pusė parodo mūsų charakterio trūkumus, kurių mes nematome. Suprantate? Tik antra pusė. Mes patys sau – tobuliausi. Bet tai irgi iliuzija.

Aš dėkingas, kad galėjau tiek jums pasitarnauti.

Aš jus labai myliu ir linkiu tik laimės.

Anantara das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Lina Šimelionytė