Sadhguru: apsvaigti nuo savo esaties

Sadhguru-Inner-Engineering

Sadhguru yra jogas ir mistikas, Indijoje pripažintas vienu iš 50-ies žmonių, darančių didžiausią įtaką visai visuomenei. Tai autorius, poetas, vizionierius ir tarptautinis lyderis, kurio verta paklausyti.

Klausimas: Aš daug rūkau. Kaip man mesti?

Sadhguru: Šiuo metu galima rasti labai daug informacijos apie tai, kaip bet kokios intoksikacijos ar stimuliatoriai veikia mūsų organizmą. Anksčiau smulkiu šriftu buvo rašoma ant pakelio: „Rūkymas kenkia jūsų sveikatai“. Dabar didelėmis raidėmis aiškiai užrašyta: „Rūkymas žudo“ arba „Rūkymas sukelia vėžį“.

Susirgti vėžiu – tai ne nusikaltimas. Jei jūs juo mėgaujatės – turėkit! Darykite su savo gyvenimu viską, ką norite, bet turite suprasti, kad kiekvienas jūsų atliktas veiksmas turės pasekmes. Jeigu tada, kai tos pasekmės, nesvarbu kokios, ateis, o jūs mokėsite jas džiaugsmingai priimti ir išgyventi, tuomet darykite, ką tik širdis geidžia. Tačiau, jei atėjus nepageidaujamoms pasekmėms jūs pradėsite verkti ir skųstis, tuomet dar kartą pagalvokite apie savo atliekamus veiksmus dabar. Štai taip gyvenime viskas paprastai sudėliota. Nėra net reikalo kalbėti apie moralę. Žmogus, kuris veikia nesuvokdamas savo veiksmų pasekmių, yra kvailys ir, deja, jis turės kentėti.

Eko-draugiška mašina

Rūkyti nėra gerai ar blogai – tai tiesiog kvaila. Žmogaus kūnas – tai eko-draugiška mašina! Ji buvo sukurta ne rūkymui. Šiuo metu yra daugybė kuro ir variklių tyrimų, skirtų tam, kad mūsų automobiliai rūkytų mažiau! O jūs norite nerūkančią eko-draugišką mašiną paversti rūkančia, ar tai ne kvaila? Kai jūs tai suvoksite, po truputį pavyks atsisakyti šio įpročio.

Pajauskite ekstazę pats iš savęs

Rūkymas turi tam tikrą cheminį faktorių. Jūsų organizmo cheminiai procesai tapo priklausomi nuo nikotino, kofeino ar kitų intoksikantų. Tai galima pakeisti. Jei išbandysite Shambavi Mahamudra (meditacinio kvėpavimo techniką), jūsų organizmas prisipildys galingos energijos, o noras parūkyti, išgerti kavos, arbatos ar dar ko nors panašaus, akimirksniu išgaruos.

Aš netikiu, kai kas nors sako: „Mesk šitą, mesk aną.“ Jei pasiūlysiu jums ko nors atsisakyti, jūs tai padarysite tik labai trumpam laikui, o paskui vėl pratęsite savo įprastinį užsiėmimą, nes tai vienintelis ir didžiausias jūsų patiriamas malonumas. Bet, štai, jeigu pasiūlysiu jums daug didesnį malonumą už rūkymą, alkoholį, seksą, narkotikus ar bet kurią kitą intoksikacijos priemonę, man net nereikės sakyti „mesk“ ar „atsisakyk“. Visa kita tiesiog dings iš jūsų gyvenimo. Jei suvoksite, kaip pajausti ekstazę nuo savo pačių chemijos, nebereikės nei cigaretės, nei alkoholio. Pačią pirmą dieną, kai išbandysite Shambavi Mahamudra, jūs pajausite ekstazę. Ir niekam nereikės jums nurodinėti, ką mesti ar ko atsisakyti.

Aš niekada nesisvaiginau, bet jei pažvelgtumėte man į akis, jūs pastebėtumėte, kad aš visada apsvaigęs. Aš galiu būti apsvaigęs dvidešimt keturias valandas per parą be pagirių, nemokamai ir tai bus į naudą mano sveikatai! Aš žvelgiu į alkoholį, narkotikus ir panašius dalykus kaip į vaikiškus žaisliukus, nes galiu apsvaigti tūkstantį kartų labiau nuo savo gyvasties.

Kam paprastas vynas? Tu gali apsvaigti nuo dieviškumo ir visatos!

Why simply wine? You can get drunk with the di-vine!

 

Iš anglų kalbos vertė ir pagal Sadhguru straipsnį parengė Viktorija Raudė