Kauniečiai kviečiami į Rytų kultūros popietes

renginio plakatas.MK

Nuo rugsėjo 12 d. PLC „Mega“ pradedamas svetimų kultūrų pažinimo ciklas. Dailės studija „Menų kambarys“ kiekvieną šeštadienį knygyne „Vaga“ rengs skirtingų kultūrų pristatymus su svečiais iš užsienio ir specialiomis meno dirbtuvėmis.

Rugsėjį rengėjai paskyrė pažinti Rytams, tad šįkart dėmesys bus skirtas egzotiškų raštų, spalvų, skonių ir kvapų kupinai Indijai.

Šalį iš arti pristatys iš ten atvykę menininkai: Davod Basha Dudekula, Akash Ravikumar, Vipra Trivedi, ir Shathya Arumugam Kodesvaran. Pažinti šalį jie kvies pasakojimais apie kultūrą, meną, šokius, švenčių tradicijas, ritualus bei prieskonių tirštai pagardintą maistą.

Popietės metu bus galima dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kur kelioms valandoms atsidarys laikinų chna tatuiruočių piešimo studija. Žinovė V. Trivedi norintiems sukurs indiškus chna ornamentus, ant kūno išliksiančius iki poros savaičių. Tolimosios šalies viešnia žiūrovams pristatys ir indiškus šokius.

Vėliau vaikai bus pakviesti spalvinti mandalas, o suaugusieji tuo metu turės galimybę pasimatuoti tradicinius indiškus drabužius – sarius ir dhočius.

Lietuvė menininkė Eglė Sviklaitė susirinkusiesiems ne tik papasakos apie tradicinę indų aprangą, bet ir supažindins su Vedų kultūros filosofija, daugiau kaip 5 tūkst. metų gyvuojančia Indijoje.

Pasak pašnekovės, ši kultūra žino kaip pasiekti laimę: „Visi trokšta būti laimingais. Stipriai norintieji – ir tampa“, – teigia E. Sviklaitė, renginio metu žadanti pasidalinti keletu esminių laimės dėsnių.

Dailės studijos „Menų kambarys“ vadovė Žiedūnė Duobaitė ragina į kultūrinę popietę aktyviai rinktis ne tik pavienius praeivius, bet ir šeimas:  „Pagal statistiką, per dieną tėvai su vaikais pabendrauja po 7 min. Faktas verčia sunerimti, tad renginio metu, pasitelkdami meną, skatinsime šeimas aktyviai ir kokybiškai bendrauti bent keletą valandų.”

Čia pat Ž. Duobaitė priduria: „Atvykti susipažinti su svetima kultūra žymiai naudingiau nei sėdėti namie ir kas minutę tikrinti savo išmaniuosius telefonus ar įsmeigus akis akylai sekti, kas kokiai nuotraukai feisbuke paspaudė „patinka”.

 

Renginiai PLC „Mega“ 13-15 val. vyks kiekvieną šeštadienį. Įėjimas nemokamas.

 

Skirmantė Javaitytė

 

Pasidalinkite su kitais!