Ryšys palaikomas

adventure-1846482_960_720

Dabar aš rašau jausdamas savo kūną, girdėdamas savo vidų ir suvokdamas, jog esu dalelė to, kas vadinama Kūrėju, Viešpačiu, Gamta…

Taip paprastai gal to ir nepajausi, nes nuolat esi užimtas buities darbais, profesinėmis veiklomis, šnekėjimu su aplinkiniais, TV ir interneto naršymu, verslu, renginių ir susitikimų organizavimu ir taip toliau. Tam reikia „atitrūkti“ nuo mūsų nuolatinių minčių – proto darbo. Reikia labiau patirti savo fizinio kūno judumą ir, žinoma, pojūčius bei emocijas. Judumas tarsi mobilumas ;) o tai yra ryšys…

Jau dvi dienas esu „Embody change“ patyrime-mokymuose, kurie yra dalis jaunimo darbuotojų Erasmus+ programos dalis. Čia mes, 28 žmonės iš 8 skirtingų šalių, įvairias būdais bandome vis labiau pajusti save, kitus ir ryšį su Gamta. O esame mažame miestelyje Rumunijos kalnuose, kur nuostabi žaluma, paukščių balsai ir aplink vaikšto rudos meškos. Pusę dienos mes labiau dirbome ramiai, su pojūčiais ir kaip mes juos pastebime, savo mintimis. Taigi, budrumas ir suvokimas. O antra dienos pusė – judumas ir fizinė veikla. Tai ir mankšta, lengva akrobatika, improvizuotas vaikščiojimas, šokis, stiprus atsipalaidavimas visu kūnu. Tiek individualiai, tiek ir grupelėse ar su porininku.

Žodžiu, nebūnant sportininku, nors kasdien fizinės veiklos ir turiu, aš jaučiu, jog esu 38 metų ;) Jaučiu savo kūną; jis ir atsipalaidavo ir gavo gan daug fizinio krūvio ;) O dar šįryt 6:00 mes dviese lipome į uolą kalne. Valanda intensyvaus lipimo į viršų stačia įkalne ir mes ~1 km aukštyje. Pasakiškas saulėtekis apšvietė kalnų ir slėnio panoramą… aš toks mažas ir kartu didelis, esu Gamtos dalis, o ji didinga ir nuostabi. Kūrėjas tiek visko apreiškė, tiek augalų bei gyvūnų, tiek santykių… O žmonės (daugelis, bet ne visi) vis sukasi tarsi žiurkėnas ratelyje. Eina į darbą ar mokyklą, daro kažką, kad gautų pinigų. Už juos dažnai perka tai, kas tikrai nėra reikalinga arba perka per daug, nori pasirodyti geresniais prieš kitus… O iš tikro bando apgauti save ir pabėgti nuo savęs, nuo to, kas yra viduje. Kad tik kuo daugiau užsiimtų kažkokia veikla, tenkintų savo jusles (ieško kažko skanaus, gražaus, malonaus ausiai).

Ir kai atsiduri tokioje vietoje, kur aplink tik gamta ir tavo telefonas neveikia (jau 3 dienas) kažkaip jauti palaimą ir džiaugsmą. Jei dar gali padaryti kažką gero kitam žmogui, pasitarnauti bendroje veikloje, žodžiu, išklausymu ar tiesiog palinkėjimu/mintimi. Wow – jausmas, kad esi tarsi Dievas, o tiksliau Dievo dalelė – siela, kuri dabar šiame materialiame kūne.

Daryti gera kitiems – taip gera pačiam. Daryti gera Gamtai, tai taip gera… Daryti gera Viešpačiui, nes tai Jis viską sukūrė, tai taip gera…

Oho, pasirodo ne tik malda ar mantra gali padėti susisiekti su Kūrėju. Net ir darant fizinius pratimus yra šis pojūtis – „ryšys palaikomas“. Net ir mintis, kuri ką tik apsilankė galvoje, ir ji yra visa ko dalis. Ryšys palaikomas ;)

Kaip gerai be mobilaus ryšio palaikyti svarbiausią ryšį. Džiaugiuosi šiuo ryšiu su Gamta ir Kūrėju. Esu laimingas. Ačiū.

Linkiu Jums visiems laimės.

Robertas Šunokas