Yra labai efektyvus būdas, padedantis atsikratyti kasdieninio protinio sąlygotumo. Šis būdas – tai mąstyti ir veikti kitų labui, o ne savo mažame ego rate, kuris dažnai yra gana ribotas, kupinas pasikartojimų ir, iš tiesų, dažniausiai šiek tiek nuobodus.
Pažvelkime į savo gyvenimus ir aiškiai pamatysime, ar padedame kitiems išsivaduoti iš kančių. Paprastai didžioji mūsų apmąstymų ir planų dalis sukasi apie tai, ko trūksta mūsų gyvenimui. Taip, problemų bus ir dauguma jų liks, tačiau juk esame didesni nei mūsų pačių maži sunkumai.
Ši patirtis, problemos bei iššūkiai – neatskiriama mūsų ypatingo mūšio lauko dalis. Šį mūšio lauką privalome įveikti, kad kitoje jo pusėje susitiktume su Viešpačiu. Dievas sako, kad to, kuris Jam brangus, nepaveikia laimė ar kančia. Taip yra todėl, kad tokios asmenybės nelaiko savęs centru. Kuo daugiau ir mes šitaip galvosime, elgsimės bei planuosime, tuo labiau įsitikinsime, kad daugybė ginčytinų klausimų, problemų, sąstingio sumažės ar visiškai išnyks.
Be savo dvasinių įžadų vykdymo galbūt norėsime remtis ir kitais aštuoniais principais. Tai keturi Bendruomenės kūrimo principai ir keturi Pusiausvyros išlaikymo principai.
Bendruomenės kūrimo principai
- Su visais, kuriuos sutinkate, elkitės taip, tarsi jūsų dvasinio gyvenimo sėkmė ar nesėkmė priklausytų nuo to, kaip su jais bendrausite.
- Prisiminkite žmogų, kurį labiausiai mylite, ir stenkitės su visais bendrauti su tokia pačia meile.
- Visus konfliktus pirmiausia vertinkite kaip savo pačių klaidą.
- Supraskite, kad visiškai tikėtina, jog žmonės, supantys jus šiuo metu, bus tie, su kuriais teks nugyventi visą gyvenimą, ir kurie galbūt bus šalia jūsų mirties akimirką.
Pusiausvyros išlaikymo principai
- Didesnę reikšmę teikite meilės santykiams su dievotais žmonėmis. Bet kokį bendravimą suvokite kaip meilės maldavimą ar meilės plėtojimą.
- Nueikite papildomą kelio atstumą moterų ir vaikų globos bei apsaugos labui. Bhagavatam (šventraštis) minima, kad jeigu seneliai, brahmanai (šventikai), karvės, moterys ir vaikai nėra apsaugoti, kenčia ne tik tie, kurie to neatlieka, bet ir visa visuomenė ar bendruomenė.
- Išlaikykite sveiką balansą tarp dvasinio gyvenimo ir materialaus gyvenimo, tačiau būkite tikri, kad antrasis palaiko pirmąjį.
- Tvirtai laikykimės savo dvasinės praktikos, bet nebūkime sektantiški. Turime būti ištikimi savo religinėms tradicijoms, bet taip pat gerbti ir kitų pasirinkimą.
Dhirašanta Gosvamis
Redagavo Lina Šimelionytė
Susiję Straipsniai