Rugpjūčio pradžioje mokytis, kaip tapti laimingesniais ir sveikesniais, vėl kvies festivalis „Mandala“

32191297_10160406571805471_4603161397403058176_n

Rugpjūčio 3–5 d. kaimo sodybos „Aukštupys“ teritorijoje Šalčininkų rajone vyks jau aštuntą kartą organizuojamas dvasinių, psichologinių praktikų, sveikatingumo ir kūrybinių veiklų festivalis „Mandala“.

„Tai festivalis, skirtas paraginti žmones rūpintis savo gerove, mokytis įvairių būdų, kaip tapti laimingesniais ir sveikesniais“, – sako „Mandalos“ organizatorė, Turkijoje, Stambulo mieste gyvenanti lietuvė, psichologė bei šokio terapeutė Sigita Dabulskytė. Organizuoti festivalį ji užsimojo grįžusi iš panašaus renginio – Latvijoje vykstančio dvasinių praktikų festivalio „Gara vasara“. „Ten patiko viskas – ir užsiėmimai, ir sutikti žmonės, ir bendra renginio atmosfera, tad užsidegiau panašų organizuoti ir Lietuvoje“, – pasakojo mergina. Tiesa, festivalio programą ji praplėtė – be dvasinių praktikų į jį įtraukė ir psichologijos, sveikatingumo paskaitas, kūrybinius užsiėmimus. Festivalio programa atitinkamai suskirstyta į keturias erdves, taigi lankytojai vienu metu gali rinktis net iš kelių užsiėmimų. Beje, šiemet renginį papildė dar viena – pramogų erdvė.

Festivalis prasidės penktadienio pavakarę ir tęsis iki sekmadienio vakaro. Nuo ankstyvo ryto vyks paskaitos ir kiti užsiėmimai – jų per savaitgalį vyks daugiau nei pusšimtis, o vakare programą pratęs muzikinė dalis. Į renginį kviečiami lektoriai tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. „Sau įdomių paskaitų ir užsiėmimų ras kiekvienas“, – įsitikinusi S. Dabulskytė.

Įdomiausi dvasinės erdvės užsiėmimai – gongų meditacija „Gongbirthing“, kurią ves muzikantai Raimondas Binkauskas ir Sigitas Povilaite (ši meditacija festivalyje rengiama jau ne pirmą kartą ir sulaukia itin didelio lankytojų susidomėjimo, tad jų prašymu jau tapo pastovia programos dalimi), psichoterapeuto Gytenio Giedraičio ir savęs pažinimo mokytojos Amiya Bernal užsiėmimas „Susitikimas su vidiniu vaiku“, kuriame lektoriai padės atkurti ryšį su pirminiu džiaugsmo ir spontaniškumo pradu.  Paskaitą poroms – „Jo ir jos meilės kalbos“ ves Rytų filosofijos žinovai Klaidas Žutkevičius ir Dalia Vengrytė. Joje bus kalbama apie tai, kaip skirtingos lytys parodo meilę ir kodėl komunikuojant kyla įvairių nesusipratimų. „Skyrybų skaičius mūsų šalyje – itin didelis, tikiuosi, kad šios paskaitos ir užsiėmimai padės nors daliai porų“, – vylėsi renginio organizatorė.

Psichologinėje erdvėje paskaitas skaitys žinomi Lietuvos psichologai bei psichoterapeutai. Viena iš aktualiausių – Ingos Juodkūnės paskaita „Psichologinis atsparumas“. „Daug žmonių nuolat patiria stresą ir nežino kaip su juo tvarkytis“, – sakė S. Dabulskytė. Pasak jos, taip pat vertėtų nepraleisti Genovaitės Petronienės paskaitos „Darbas su asmenybės dalimis“, Timo Petraičio „Gyvenimo klausimai“, o turintiems ar ketinantiems susilaukti vaikų – vaikų psichologės Simonos Maciukevičiūtės paskaitos „Vaikų emocijos“.

Sveikatingumo erdvėje: „Hormonų joga moterims“ – jogos trenerės Aušros Žemaitės pamoka kaip darant specialius pratimus sumažinti priešmenstruacinį sindromą, natūralaus regėjimo atstatymo specialistės Jūratės Aleškevičiūtės vedama paskaita bei praktinis užsiėmimas „Akių joga“, žolininkės Džiuljetos Binkauskienės paskaita „365 augalai sveikatai“ apie ligų gydymą natūraliais augalais bei kada ir kaip juos rinkti bei paruošti.

Kūrybinių užsiėmimų erdvėje bus galima išmokti gaminti muilą, kvepalus, smilkalus, lieti žvakes, pasigaminti smėlio mandalą ar šokti iš Japonijos atkeliavusį kaošiki šokį.

Pramogų erdvėje bus galima išmokti balansuoti ant lyno, išbandyti drąsą vaikščiojant ant vinių, stiklo šukių ar žarijų, smagiai praleisti laiką žaidžiant Viduramžių lauko žaidimus. „Ši erdvė atsirado kuomet vienas į renginį kasmet žmoną atlydintis vyras pasiskundė, kad nesidomi nei dvasiniais dalykais, nei psichologija, tad festivalyje nelabai turi ką veikti“, – juokėsi S. Dabulskytė.

Taip pat veiks vaikų zona – kol tėveliai eis į užsiėmimus, vaikai bus užimti jiems skirta programa, bei asmeninių paslaugų kaimelis, kuriame bus galima užsisakyti asmeninį horoskopą, chiromantijos konsultaciją, auros diagnostiką, masažą, refleksologijos seansą, reiki, ir kt.

Vakarinėje programos dalyje pasirodys atlikėja Ieva Zasimauskaitė, grupė „Nika Ganga Goes Jazzy“, žinomas atlikėjas iš Kolumbijos Felipe Duarte.

Šis renginys – blaivus. Jame neleidžiama ne tik vartoti alkoholio ar narkotikų, bet ir rūkyti. Negalintiems apsieiti be rūkalų bus įrengta speciali erdvė rūkymui tolėliau nuo festivalio zonos, kad dūmai netrikdytų festivalio lankytojų.

Į renginį kviečiama atvykti su visa šeima. Galima atsivežti ir neagresyvius augintinius, tačiau jie neturėtų trukdyti užsiėmimams.

Apsigyventi galima palapinėse, ar išsinuomoti kambarius sodyboje (juos reikėtų rezervuoti iš anksto). Maistą gaminti galima ant laužo ar pasinaudoti net kelių festivalyje įsikursiančių vegetariškų bei veganiškų kavinukių paslaugomis. Festivalio vieta įrengta Merkio upės kilpoje ir apsupta itin gražios gamtos. Norintys pabūti su savimi galės eiti pasivaikščioti, uogauti, grybauti, žoliauti.

„Tai puiki proga išmokti naujų dalykų, gauti įkvėpimo gyvenimo permainoms bei susirasti bendraminčių“, – tvirtino „Mandalos“ iniciatorė. Per aštuonerius metus festivalis išaugo, jame atsirado naujų dalykų, o pirmą kartą atvažiavusieji dažniausiai tampa jo nuolatiniais lankytojais.

„Organizuoti šį renginį atima labai daug jėgų, visgi sulaukiu ir labai daug padėkų, palaikymo – tai įkvepia vėl ir vėl imtis darbų“, – sakė S. Dabulskytė.

Bilietai į renginį – nuo 40 eurų. Vaikams iki 12 metų įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos apie renginį: Mandala-festival.lt

Festivalio „Mandala“ organizatorė – Turkijoje gyvenanti psichologė ir šokio terapeutė Sigita Dabulskytė.

Justina Mockutė

Theresos Blaschek nuotrauka