Rekomenduojami filmai

film-2205325_960_720

Čia rasite mūsų rekomenduojamų filmų sąrašą (jis bus nuolat papildomas) ir trumpus jų aprašymus, taip pat nuorodas į Balarama.lt jau publikuotus straipsnius su filmų apžvalgomis.

Balarama.lt komanda tvirtai tiki, kad sąmoningas pasirinkimas, ką žiūrime, gali labai praplėsti mūsų akiratį. Jeigu jūs taip pat norite mums rekomenduoti kokį nors filmą, rašykite: redakcija@balarama.lt

Filmų apžvalgos, jau publikuotos Balarama.lt:

  1. Dešimt geriausių psichologinių filmų

Rekomenduojami filmai:

1. The Secret (Paslaptis, 2016)

Raktažodžiai: saviugda, požiūris, gyvenimo būdas, traukos dėsnis

Tai – dokumentinis filmas apie visatoje galiojantį traukos dėsnį (angl. law of attraction). Paprastai žodžių junginį “traukos dėsnis” mes siejame su fizika ir gravitacijos jėga, tačiau, pasirodo, gravitacinės jėgos veikia ir subtiliau: tai, apie ką ir kaip mes mąstome, ką jaučiame, apsireiškia ir išsipildo mūsų gyvenime. Jei į gyvenimą žvelgiame negatyviai, tokių, negatyvių, patirčių tik daugėja, bet jei pasirenkame į viską žvelgti pozityviau ir svajoti, kurti bei planuoti gyvenimą sąmoningai, tai atneša šviesius pokyčius.

2. The True Cost (Tikroji kaina, 2015)

Raktažodžiai: ekologija, ekonomika, greitoji mada, gyvenimo būdas, socialinė atsakomybė

Tai – dokumentinis filmas apie greitosios mados industriją, jos atsiradimą ir tikrąją kainą: jos sukeliamas ekologines, ekonomines ir socialines problemas. Filmo kūrėjas kviečia drauge pažvelgti į pigios ir greitos mados užkulisus ir susimąstyti, ką galime pakeisti kiekvienas iš mūsų.

3. Hare Krishna! The Mantra, the Movement and the Swami Who Started It All (Harė Krišna! Mantra, judėjimas ir svamis, kuris viską pradėjo, 2017)

Raktažodžiai: religija, tikėjimas, Harė Krišna, gyvenimo būdas, laimė

Tai – dokumentinis filmas, pasakojantis apie A. Č. Bhaktivedantos Svamio Prabhupados gyvenimą. Būdamas maždaug septyniasdešimties metų jis paliko gimtąją Indiją ir atvyko į Ameriką, praktiškai neturėdamas pinigų ir paramos, kur vėliau įkūrė šiandien visame pasaulyje paplitusį dvasinį fenomeną, žinomą kaip “Harė Krišna judėjimas”.

4. Tony Robbins: I Am Not Your Guru (Tonis Robinsas: Aš nesu jūsų guru, 2016)

Raktažodžiai: gyvenimo būdas, laimė, Tony Robbins, pokyčiai, saviugda

Tai – dokumentinis filmas apie visame pasaulyje žinomą gyvenimo būdo ir verslo mokytoją Tonį Robinsą bei jo seminarą “Pasimatymas su lemtimi”, į kurį kasmet susirenka daugiau ne 2,500 žmonių, trokštančių pakeisti savo gyvenimą. Filmas leis geriau susipažinti su pačiu Toniu, kuris jau daugiau negu 30 metų padeda milijonams žmonių, pažvelgti į šio milžiniško renginio užkulisius (jo organizavimą, palaikymą, tėkmę) ir išvysti besikeičiančius žmonių likimus. Tai – daug emocijų sukeliantis filmas, kuris ir pats, kaip ir seminaras, turi galią įkvėpti, motyvuoti ir paskatinti lemtingus pokyčius.

5. The Connection (Ryšys, 2014)

Raktažodžiai: gyvenimo būdas, sveikata, mokslas, saviugda, medicina, protas ir kūnas

Po to, kai jam buvo diagnozuota autoimuninė liga, australų žurnalistas ir filmų kūrėjas Shannonas Harveyus leidosi į kelionę aplink pasaulį, siekdamas išsiaiškinti, kur yra silpnoji įprastos sveikatos priežiūros sistemos vieta, kodėl vien tik vaistais, mitybos ar netgi gyvensenos įpročių pakeitimu žmonėms dažnai nepavyksta išgydyti savo chroniškų ligų. Žurnalistas kalbėjosi su žymiausiais pasaulio mokslininkais, tyrėjais, gydytojais, rašytojais ir žmonėmis su neįtikėtinomis istorijomis apie tai, kaip pasitelkę proto ir kūno ryšį (jo lavinimą) jie išsigydė stiprius nugaros skausmus, širdies ligas, nevaisingumą, vėžį, sklerozę. Filmas įrodo tiesioginį proto, požiūrio į sveikimą ir mūsų sveikatos ryšį.

Filmą Youtube.com platformoje galima peržiūrėti lietuvių kalba.

Filmų sąrašas bus tęsiamas.