Rami Bleckt. Astrologija – tikėti ar ne?

blue-690872_640

Siūlome perskaityti Rami Bleckto (Rami Bleckt) knygos „Kaip susitarti su Visata, arba: apie planetų įtaką žmogaus likimui ir sveikatai“ ištrauką, kurioje pristatomos laiko patikrintos Senovės rytų (Indijos) išminčių žinios, pateiktos paprasta ir suprantama kalba, bei susipažinti su pačiu autoriumi ir jo darbo patirtimi taikant šias žinias savo praktikoje.

Dauguma žmonių nepakankamai įvertina planetų poveikį mūsų gyvenimui, o kiti iš viso tuo netiki – nors žino ir apie magnetines audras, ir apie saulės aktyvumo dienas, kai padidėja avaringumas ir paaštrėja problemos su širdimi. O juk bet koks mūsų veiksmas arba mintis yra susiję su vienos iš planetų poveikiu mums: didesniu ar mažesniu, ar net nepalankiu. Tad planeta gali atnešti sėkmę arba kančias į tas gyvenimo sferas, už kurias ji yra atsakinga. Kaip suderinti ryšį su Visata, tapti sėkmę pritraukiančiu meistru, sustiprinti sveikatą ir pažvelgti už ateitį slepiančio šydo?

1995 metų pavasarį aš pirmą kartą gyvenime konsultavau kaip astrologas ir, nežiūrint į tai, kad nuo pat pradžių jaučiau nedidelį konsultuojamojo nepasitikėjimą, konsultacija buvo sėkminga. Iki šiol aš esu išnagrinėjęs beveik dešimt tūkstančių horoskopų, bet darbas su pirmaisiais keliais šimtais klientų buvo ypač jaudinantis ir įsimintinas. Dėl to „kaltas“ ne tik „naujoko sindromas“ – aš pats negalėjau patikėti, kad visa tai iš tiesų veikia, kad tolimos planetos iš tiesų daro įtaką mūsų gyvenimams.

Nuo pat vaikystės aš buvau gana praktiškas žmogus ir retai tikėdavau tuo, ko nepatvirtindavo pats gyvenimas. 2001 metais aš ėmiau dėstyti astrologiją Izraelyje, o vėliau Kazachstane ir Maskvoje, mano tikėjimas ėmė stiprėti. Daugelis mūsų studentų turėjo aukštąjį išsilavinimą – gydytojai, mokytojai, buhalteriai, finansininkai, sėkmingi verslininkai, programuotojai, medicinos klinikų vadovai… Jie taip pat kaip ir aš nebuvo sentimentalūs arba patiklūs idealistai.

Mano mokymo sistema pagrįsta konkrečiais pavyzdžiais, realiais įvykiais ir likimais (įskaitant ir pačių studentų horoskopus). Tarp mano mokinių buvo ir įtakingas bankininkas, įtrauktas į vieno iš stambiausių Rusijos bankų valdybą – vėliau jis gana sėkmingai taikė įgytas žinias versle. Ne visi mano mokiniai tapo praktikuojančiais astrologais, bet praktiškai visi ženkliai pagerino savo likimą ir sveikatą, surado savo paskirtį, išmokę gyventi harmonijoje su planetomis, suprato aukščiausią gyvenimo tikslą.

Visi yra girdėję apie grubų planetų poveikį: apie Saulės audras parašyta daug mokslinių straipsnių, knygų apie Mėnulio poveikį gyvajam pasauliui galima rasti bet kuriame knygyne, bet apie subtilųjį planetų poveikį mums praktiškai nieko nežinoma. Tai tinka ir mūsų kūnui: daugelis gerai išstudijavo anatomiją ir fiziologiją, bet mažai kas žino apie subtiliuosius energetinius kanalus, besiskverbiančius per kūną, apie energetinius kanalus, nuo kurių harmoningo darbo priklauso tiek mūsų fizinė ir psichinė sveikata, tiek ir mūsų likimas. Į šią informaciją galima žvelgti skeptiškai, tačiau bet kuris, kas įgijo gydymosi patirties, nuėjęs pas akupunktūros meistrą, gali patvirtinti jos efektyvumą – nepriklausomai nuo to, ar jis tikėjo subtiliojo kūno egzistavimu, ar ne.

Neseniai Maskvoje ajurvedinį masažą man darė meistras, kuris daug metų Indijoje mokėsi biologiškai aktyvių taškų, esančių odoje, energetinių kanalų išėjimo vietose, terapijos (šiuose taškuose subtilusis kūnas susijungia su fiziniu). Jis veikė tam tikrus taškus tik 10 minučių, tačiau pajutau energijos antplūdį, skausmas atlėgo.

Pagrindinės planetos mus veikia lygiai taip pat subtiliajame lygmenyje ir nulemia mūsų likimą nepriklausomai nuo to, tikime ar ne jų poveikiu. Iš tikrųjų astrologija buvo sukurta ne prognozavimui. Ji pirmiausia reikalinga tam, kad mes galėtume nustatyti palankius periodus vieniems ar kitiems darbams atlikti, jos užduotis – padėti mums atsižvelgti į įvairius planetinius ritmus, lemiančius mūsų gyvenimą. Ateitis priklauso nuo Dievo, o tam tikru mastu nuo mūsų minčių ir poelgių praeityje. Nuo pat pradžių astrologija buvo skirta priartinti žmogų prie dieviškumo, prie besąlyginės meilės, ir tik iš dalies skirta tam, kad padarytų mūsų gyvenimą harmoningesnį, sveikesnį ir laimingesnį.

Šiuolaikinėje Rusijoje vyrauja truputį šališkas požiūris į astrologiją – iš dalies dėl to, kad daugelis šiuolaikinių astrologų reguliariai skelbia spaudoje kone apokalipsines prognozes, kurios niekada neišsipildo, per televiziją patarimus duoda žmonės, suplakantys į viena magiją, astrologiją ir įvairiausius prietarus (nors, sprendžiant pagal jų išvaizdą, dažnai jiems patiems reikalinga psichologinė ar net psichoterapinė pagalba), o kiekviename laikraštyje publikuojami taip vadinami vienos dienos, savaitės, mėnesio horoskopai neturi nieko bendro su tikrove.

Bet didžiausia problema ta, kad šiuolaikinė astrologija labai nutolo nuo savo šaknų – Rytų astrologijos, o tai, kas dėstoma šiuolaikiškose astrologijos mokyklose, yra spekuliatyvių, neaišku kuo grįstų, visiškai nemoksliškų idėjų ir taisyklių, kurių nepatvirtina praktika ir kurios nepadeda apvalyti sąmonės bei nepriartina žmogaus prie Dieviškumo, rinkinys.

Rytų astrologija buvo išdėstyta nušvitusiems išminčiams meditacijos metu, jos veiksmingumas patikrintas per daugelį tūkstantmečių, o kasmet atsiranda vis daugiau jos postulatus pagrindžiančių mokslinių patvirtinimų.

Nuo pat pradžių slavai, kaip ir kiti senovės arijų kultūros atstovai, savo gyvenimą grindė šiomis žiniomis. Jeigu jūs girdėjote apie Urale atrastą senovės slavų miestą Arkaimą, stebinantį savo neįtikėtinai aukštu kultūros lygiu, tai galbūt žinote, kad jis buvo pastatytas remiantis Rytų astrologija. Rasti keli tokie miestai. Jų amžius – daugiau kaip 10 000 metų.

Sakoma, kad muzikos mokymas atneša naudą po kelių metų, bet Rytų astrologijos ir Ajurvedos teikiamą naudą galima gauti jau nuo pat mokymosi proceso pradžios. Žinoma, tam, kuris panorės tapti profesionaliu astrologu, teks mokytis ne vienerius metus – dalyvauti specialiuose kursuose, užsisakyti vadovėlius ir t. t., tačiau gilindami savo astrologijos žinias, grįstas Rytų išmintimi, tapsite laimingi, sveiki bei sėkmingi.

 

Laukite tęsinio…